Антидопінгова діяльність ФЛАУ серед атлетів

В рамках антидопінгової діяльності Федерації легкої атлетики України віце-президент ФЛАУ та голова Комісії юридичних проваджень ФЛАУ Фідель Тимченко провів семінар для членів збірної України напередодні їхнього відльоту до Сербії на чемпіонат Європи у приміщенні.
 
Передусім пан Тимченко нагадав спортсменам, що згідно із підписаними ними контрактами з Міністерством молоді та спорту України, вони зобов’язалися дотримуватися антидопінгових правил. Наразі боротьба з допінгом у світовому спорті вийшла на новий рівень, такої ж політики нетерпимості до вживання заборонених препаратів та використання заборонених ВАДА методів мають дотримуватися й представники української легкої атлетики.
 
Віце-президент ФЛАУ наголосив на тому, що від необачних дій лідерів вітчизняної Королеви спорту, якими безумовно були присутні на семінарі атлети, залежить не лише їх доля, але й доля молодих спортсменів, які лише починають свій шлях у великому спорті. Відомо, що у випадку виявлення в Україні порушення антидопінгових правил у великому масштабі, міжнародні інституції можуть дискваліфікувати не лише безпосередньо спійманих порушників, але й усю Федерацію легкої атлетики України, що, фактично, дискваліфікує усіх атлетів країни в цілому, як це вже сталося в Росії. Тому до цього питання необхідно ставитися дуже серйозно.
 
Фідель Тимченко нагадав спортсменам, що вони несуть повну персональну відповідальність за ті речовини, які опиняються в їхньому організмі. У зв’язку з цим необхідно дуже обачно ставитися до вживання харчових добавок, ліків, оскільки в Україні, на жаль, наразі дуже багато фальсифікату, і не завжди вміст цих препаратів відповідає насправді тому, що написано в інструкції до використання.
 
Віце-президент ФЛАУ ще раз нагадав присутнім про процедуру оформлення терапевтичного використання медичних препаратів, порядок взяття допінг-проб, розповів про найновітніші методи, за якими акредитовані ВАДА антидопінгові лабораторії з’ясовують, порушував спортсмен антидопінгові правила чи ні. Також закликав більше уваги приділяти самостійному вивченню антидопінгових правил ВАДА, переліку речовин та методів, заборонених до використання.
 
 
Також пан Тимченко виступив з ініціативою та закликав спортсменів, які вживали заборонені препарати або використовували заборонені методи, добровільно зізнатися в цьому. Він гарантував, що інформація про це не набуде розголосу, до спортсмена не буде вжито санкцій, окрім карантину (тимчасового відсторонення від змагань) на період, поки залишки заборонених речовин не залишать організм. Термін добровільного зізнання встановлено до 3 квітня цього року. Якщо ж після цієї дати допінг-тести якогось із атлетів дадуть позитивний результат, до них не будуть застосовуватись правила ІААФ, які дають право на пом'якшення санкції. Навпаки, факт незізнання у встановлений для цього період буде розцінено як обтяжуючу обставину.
 
З усіх питань з приводу анти-допінгу Фідель Тимченко просив звертатися особисто до нього.
 
Також найближчими днями за участі членів Комісії атлетів ФЛАУ буде розроблено текст Декларації про неприйнятність допінгу, аналогічній тій, яку нещодавно розробив тренерський штаб збірної України. Його зможуть підписати усі охочі атлети.
Joomla template by ByJoomla.com