Почалася робота над організацією проведення в Луцьку командного чемпіонату Європи-2019 з багатоборств

Керівництво Федерації легкої атлетики України – її президент Ігор Гоцул та генеральний секретар Михайло Медведь відвідали з робочим візитом Луцьк. Він був присвячений приємній події – початку роботи над організацією проведення у столиці Волині командного чемпіонату Європи-2019 з багатоборств (Суперліга), право приймати який вибороло місто минулого тижня. Легкоатлетичних змагань такого рівня не проводилося в Україні вже п'ять років!
 
- Необхідно створити оргкомітет, дирекцію, провести великий обсяг роботи, аби ці змагання пройшли на найвищому рівні, - розповідає Ігор Гоцул. – Представники провідних європейських країн, керівники ЄА та ІААФ, які прибудуть на чемпіонат Європи, мають отримати від візиту в Україну лише позитивні враження. Це і було предметом перемовин з керівництвом області, міста, ФЛА Волинської області. Готовність до якісної співпраці ми побачили від усіх сторін.
 
Ми дійшли спільної думки, що оргкомітет Командного чемпіонату Європи буде створено безпосередньо в Луцьку, і до нього увійдуть представники ФЛАВО, місцевих органів влади, структур, задіяних в організації чемпіонату. Наразі триває обговорення кандидатур, і найближчим часом буде затверджено склад оргкомітету, а також виконавчої дирекції змагань.
 
Також ми оглянули готелі міста, перевірили стан стадіону, інших об’єктів, які будуть задіяні під час чемпіонату. В більшості випадків ми залишилися задоволені побаченим.
 
- Чи відповідає кількість та «зірковість» місць в готелях Луцька вимогам, які висуваються до змагань такого статусу, як чемпіонат Європи з легкої атлетики?
 
- Обираючи змагання, на які можемо претендувати, ми враховували, що починати потрібно з достатньо «камерних» змагань. І чемпіонат Європи з багатоборств дуже для цього підходив. З одного боку – це дуже престижний і високого рівня старт. підходить, тому що з одного боку це дуже престижні і високого рівня змагання, з іншого – буде лише вісім команд, в кожній команді – по вісім атлетів. Тобто через достатньо невелику кількість учасників це не найскладніші змагання з точки зору організації. Тому наявних в Луцьку готелів цілком достатньо і за кількістю, і за якістю.
 
Що стосується стадіону – він потребуватиме невеликих косметичних змін. Ми обговорили, що саме і як має бути реалізовано в цьому сенсі, і оргкомітет чемпіонату Європи після початку своєї роботи затвердить вже детальний план підготовки, одним з аспектів якого буде і реконструкція «Авангарду».
 
- Куди гості командного чемпіонату Європи будуть прилітати?
 
- Основним аеропортом змагань визначено летовище Львова. Від нього до Луцька 130 км. Ми зустрічатимемо гостей, а також забезпечимо їм трансфер. Минулого року між містами було зроблено гарну дорогу, отож це буде цивілізована подорож. Також ми пропрацьовуємо варіанти зустрічі в аеропорту Києва. І ми, і легкоатлетичні команди з інших країн, коли подорожуємо світом, весь час стикаємося з проблемою доставки на змагання жердин. Далеко не всі літаки і не всі авіакомпанії можуть забезпечити їх транспортування. Тому ми додатково проробляємо опцію відправки жердин в аеропорт Бориспіль і перевезення їх потім в Луцьк.
 
З керівництвом області та міста також ми обговорили багато питань, пов’язаних з заходами гостинності для команд, які прибудуть в Україну. Приймаючи такі змагання ми маємо потурбуватися про це, щоб наші гості поїхали з максимально позитивними враженнями. Ми обговорили питання, поки що в першому приближенні, як максимально позитивно презентувати нашу країну, місто, область, показати гостям якісь цікаві речі. Також обговорювали питання залучення глядачів. Для нас це один з ключових моментів, оскільки Європейська Атлетика оцінює організацію проведення змагань за декількома компонентами, чи не найосновніший з яких – заповненість трибун. Всі наші зусилля з якісної організації можуть бути зведені нанівець, якщо «Авангард» пустуватиме. Отож ми чимало часу приділили обговоренню концепції заходів, направлених на те, щоб глядачі прийшли на стадіон, і їм там було цікаво. І перші кроки у цьому напрямку вже зроблені - під час перебування в Луцьку ми провели низку зустрічей зі ЗМІ, були гостями прямих ефірів на місцевих телеканалах. Серед жителів міста вже пішов розголос, що наступного року на них очікуватиме грандіозне спортивне свято!
 
Joomla template by ByJoomla.com