Положення комітету атлетів ФЛАУ

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішенням Ради ГС «ФЛАУ»
№04/2023 від «07» жовтня 2023 р. В.о. президентки –
Перша віцепрезидентка ГС «ФЛАУ»
Ольга САЛАДУХА

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОМІТЕТ АТЛЕТІВ ГС «ФЛАУ»

1. Загальні положення

1.1. Комітет атлетів ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ «ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ» (надалі – «ФЛАУ») – колегіальний орган ФЛАУ, створений відповідно до Статуту ФЛАУ.

1.2. Комітет атлетів ФЛАУ (надалі – «Комітет») створений з метою сприяння забезпеченню прав і захисту атлетів, врахування їхніх поглядів при ухваленні рішень керівними органами ФЛАУ, а також задля вдосконалення співпраці з комісіями та комітетами атлетів Національного олімпійського комітету України (надалі – «НОК»), Світової легкої атлетики та Європейської легкої атлетики.

1.3. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією Світової легкої атлетики, Правилами та регламентами Світової легкої атлетики, Європейської легкої атлетики, Статутом Міжнародного олімпійського комітету (надалі – «МОК»), Статутом НОК, Статутом ФЛАУ, законами України у сфері фізичної культури та спорту, Кодексом етики ФЛАУ, цим Положенням про комітет атлетів ФЛАУ (надалі – «Положення») та іншими нормативно-правовими актами.

1.4. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності Комітету здійснюється за рахунок коштів ФЛАУ відповідно до затвердженого бюджету.

1.5. Комітет атлетів ФЛАУ не уповноважений ухвалювати рішення від імені ФЛАУ або замість її керівних органів, нести фінансові витрати чи зобов’язувати ФЛАУ до них. 2.

Завдання Комітету
До завдань комітету належать:

2.1. Розгляд звернень від атлетів та надання рекомендацій керівним органам ФЛАУ з таких питань:

2.1.1. забезпечення й захист прав та інтересів атлетів;

2.1.2. внесення пропозицій щодо покращення соціального захисту атлетів;

2.1.3. внесення пропозицій щодо покращення умов спортивної діяльності атлетів;

2.1.4. подання клопотань до керівних органів ФЛАУ щодо заходів і методів заохочення й підтримки атлетів.

2.2. Розгляд скарг від і на атлетів та надання відповідних рекомендацій атлетам та/або керівним органам ФЛАУ.

2.3. Активна участь в ініціативах і проєктах, що спрямовані на дотримання антидопінгових правил, а також тих, які захищають і підтримують правила чесної гри на стадіоні й поза його межами та відповідають найвищим етичним стандартам.

2.4. Забезпечення врахування поглядів атлетів при ухваленні рішень керівними органами ФЛАУ.

2.5. Удосконалення співпраці з комісіями та комітетами атлетів Світової легкої атлетики, Європейської легкої атлетики й НОК України.

2.6. Виконання рішень, прийнятих Радою ФЛАУ, та спрямованих на виконання напрямків діяльності та програмних документів ФЛАУ.

2.7. Виконання рішень, прийнятих Президентом ФЛАУ, та спрямованих на здійснення програм ФЛАУ.

2.8. Сприяння обміну інформацією між ФЛАУ та атлетами.

2.9. Участь у створенні освітніх програм.

2.10. Участь у формуванні спортивних політик.

2.11. Виконання інших завдань, що випливають з покладених на Комітет завдань.

3. Склад Комітету Вимоги до членів Комітету

3.1. До складу Комітету входять 11 осіб, які:

3.1.1. є громадянами України;

3.1.2. на час обрання досягли 18-річного віку;

3.1.3. не притягалися до відповідальності через порушення Світового антидопінгового кодексу;

3.1.4. не мають дисциплінарних порушень і не притягалися до дисциплінарної відповідальності;

3.1.5. відповідають вимогам і нормам Кодексу етики Світової легкої атлетики й Кодексу етики ФЛАУ;

3.1.6. мають активну позицію, беруть участь у розвитку й позитивній пропаганді легкої атлетики й здорового способу життя та готові брати активну участь у діяльності Комітету.

3.2. Мінімум 9 з 11 членів Комітету впродовж останніх чотирьох років повинні були взяти участь як мінімум в одному з міжнародних офіційних турнірів, а саме: Олімпійських іграх, чемпіонаті світу з легкої атлетики, чемпіонаті світу з легкої атлетики в приміщенні, чемпіонаті Європи з легкої атлетики, чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні, чемпіонаті світу U20 з легкої атлетики, чемпіонатах Європи U18, U20, U23 з легкої атлетики, командному чемпіонаті Європи з легкої атлетики, чемпіонаті світу з марафону, чемпіонаті світу з пів марафону, командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби, командному чемпіонаті Європи зі спортивної ходьби, Кубку Європи з метань, командному чемпіонаті Європи з багатоборства, Кубку Європи з бігу на 10 000 метрів, чемпіонаті Європи з кросу.

3.3. Максимум двоє з членів Комітету можуть бути атлетами, які завершили кар’єру раніше, ніж зазначено в п. 3.2 цього Положення, але відповідають усім вимогам пункту 3.1 Положення.

3.4. Легкоатлети-члени комісій і комітетів атлетів Світової легкої атлетики, Європейської легкої атлетики, НОК України, МОК і Європейського олімпійського комітету за їхнього бажання входять до Комітету атлетів ФЛАУ за додатковою квотою, без участі у виборах.

3.5. Якщо атлети, вказані в пункті 3.4 Положення, претендують на посаду голови або заступника голови Комітету атлетів ФЛАУ, вони повинні бути обрані до Комітету на загальних засадах.

3.6. До складу комітету атлетів мають входити представники чоловічої та жіночої статі, а саме не менше третини представників чоловічої або жіночої статі.

3.7. Члени Комітету атлетів ФЛАУ обирається на п’ять років (за винятком форс-мажорних ситуацій). Члени Комітету мають право обиратися на будь-який наступний чотирирічний термін. Порядок дострокового припинення членства в Комітеті

3.8. Членство в Комітеті атлетів ФЛАУ достроково припиняється в наступних випадках:

3.8.1. за власним бажанням;

3.8.2. за поданням голови Комітету у разі, якщо член Комітету відсутній на засіданнях більше двох разів без поважної причини;

3.8.3. у разі порушення антидопінгових правил;

3.8.4. у разі порушення Кодексу етики ФЛАУ та/чи Світової легкої атлетики;

3.8.5. у разі смерті члена Комітету.

3.9. Якщо атлет за власним бажанням виходить зі складу Комітету або виводиться з нього в перший рік каденції, його місце займає наступний за кількістю голосів на виборах. При цьому якщо вибуває єдиний представник від виду легкої атлетики, його місце займає атлет, наступний за кількістю голосів у цьому ж виді. У разі відсутності представника від виду, Комітет розпочинає процедуру, зазначену в п. 3.9 цього Положення.

3.10. Якщо атлет за власним бажанням виходить зі складу Комітету або виводиться з нього після першого року діяльності Комітету і при цьому відсутній кандидат, що може зайняти його/її місце, тоді оголошується достроковий прийом анкет кандидатів і серед них Комітет шляхом таємного голосування обирає нового члена Комітету простою більшістю голосів. Обов’язки членів Комітету

3.11. Члени Комітету зобов’язані:

3.11.1. діяти в інтересах легкої атлетики України;

3.11.2. дотримуватися антидопінгових правил і Кодексів етики Світової легкої атлетики й ФЛАУ;

3.11.3. бути присутніми мінімум на одному з двох обов’язкових засідань Комітету, брати активну участь в засіданнях Комітету і готуватися до них відповідно до питань порядку денного;

3.11.4. бути присутніми на засіданнях інших комітетів або комісій, до яких вони входять;

3.11.5. не робити публічні заяви від імені Комітету без попереднього узгодження з Головою та членами Комітету. Голова Комітету

3.12. Голова Комітету атлетів ФЛАУ обирається на загальних засадах з-поміж членів Комітету простою більшістю голосів шляхом таємного голосування.

3.13. Голова Комітету атлетів ФЛАУ має право:

3.13.1. брати участь у формуванні складу Комітету;

3.13.2. надавати пропозиції щодо бюджету Комітету;

3.13.3. підписувати протоколи засідань Комітету;

3.13.4. надавати пропозиції щодо створення нових проєктів в межах завдань, покладених на Комітет.

3.14. Голова Комітету атлетів ФЛАУ зобовʼязаний:

3.14.1. організовувати роботу Комітету;

3.14.2. проводити засідання Комітету та головувати на таких засіданнях;

3.14.3. організовувати роботу членів Комітету відповідно до напрямку роботи та плану роботи Комітету;

3.14.4. розробляти та вносити для затвердження на засідання Комітету план роботи Комітету атлетів ФЛАУ;

3.14.5. звітувати Конференції ФЛАУ про роботу Комітету та готувати матеріали з окремих питань на засідання Конференції ФЛАУ;

3.14.6. виконувати інші обов’язки відповідно до завдань, покладених на Комітет. Заступник голови Комітету

3.15. Заступник голови Комітету атлетів ФЛАУ призначається головою Комітету.

3.16. Заступник голови Комітету має відповідні права та обов’язки Голови Комітету на час його/її відсутності. Секретар Комітету

3.17. Голова Комітету призначає секретаря Комітету.

3.18. Секретар Комітету має право доступу до офіційної документації та протоколів засідань Комітету.

3.19. Секретар Комітету зобовʼязаний:

3.19.1. організовувати засідання Комітету;

3.19.2. вести протоколи засідань Комітету;

3.19.3. готувати матеріали до засідань Комітету;

3.19.4. вести діловодство Комітету;

3.19.5. узагальнювати матеріали для подання звітності;

3.19.6. виконувати інші доручення Голови Комітету в межах наданих повноважень.

4. Повноваження Комітету
До обов’язків Комітету належать:

4.1. Надання рекомендацій щодо потенційних освітніх і розвиваючих програм для атлетів, пов’язаних зі спортом і можливою діяльністю в ньому.

4.2. Сприяння залученню представників Комітету атлетів ФЛАУ до роботи інших комісій, комітетів і керівних органів ФЛАУ та висунення кандидатур для роботи в них.

4.3. Висунення кандидатур до відповідних органів ФЛАУ для участі у виборах до комісій і комітетів атлетів Світової легкої атлетики, Європейської легкої атлетики й НОК України.

4.4. Надання рекомендацій щодо налагодження комунікації між атлетами й структурними органами ФЛАУ.

4.5. Розробка, затвердження та дотримання стратегічного плану діяльності Комітету атлетів на п’ять років (за винятком форс-мажорних обставин).

4.6. Перегляд та внесення пропозицій щодо змін до критеріїв та умов відбору до складу збірної України на офіційні міжнародні змагання до їхнього затвердження.

4.7. Розробка й надання рекомендацій до керівних органів ФЛАУ щодо змін або проєктів змін до Статуту ФЛАУ та положення Комітету атлетів ФЛАУ у межах діяльності Комітету. Комітет має право:

4.8. Залучати до роботи й участі в засіданнях Комітету керівників, інших фахівців й атлетів ФЛАУ, тренерів, співробітників секретаріату ФЛАУ;

4.9. Отримувати від керівних органів і секретаріату ФЛАУ необхідну інформацію для виконання повноважень і завдань, покладених на Комітет;

4.10. Отримувати від керівних органів та секретаріату ФЛАУ проєкти рішень, що розглядаються керівними органами ФЛАУ та стосуються прав та інтересів атлетів, надавати власні пропозиції до вказаних проєктів;

4.11. Можливість заслуховувати на своїх засіданнях суб’єктів, які розвивають легку атлетику.

5. Процедура виборів до Комітету

5.1. Вибори до Комітету атлетів ФЛАУ відбуваються на літньому чемпіонаті України в другий рік після офіційного року проведення Олімпійських ігор (за винятком форс-мажорних обставин).

5.2. До складу Комітету обирають 11 осіб відповідно до п. 3 цього Положення.

5.3. До складу Комітету повинні ввійти мінімум по одному представнику з кожного виду легкої атлетики (спринт, види витривалості, стрибки, метання й багатоборства).

5.4. Ще шість атлетів входять до Комітету згідно з результатами голосування, незалежно від виду, який вони представляють.

5.5. Спортсмени обираються до Комітету шляхом таємного голосування.

5.6. Участь у голосуванні беруть атлети-учасники літнього чемпіонату України та члени збірної команди України, які з тих чи інших причин не виступають на змаганнях, проте мають змогу проголосувати.

5.7. Ті, хто голосують, обирають по п’ять осіб зі списку кандидатів до Комітету.

5.8. Результати виборів визнаються дійсними, якщо участь у голосуванні взяли не менше половини зареєстрованих учасників чемпіонату України.

6. Порядок проведення засідань Комітету

6.1. Засідання є основною формою діяльності Комітету атлетів ФЛАУ.

6.2. Засідання проводяться у разі необхідності, але не рідше двох разів на рік. Голова Комітету визначає графік та порядок денний засідань.

6.3. Засідання можуть проводитися як за безпосередньої участі членів Комісії, так і за допомогою інтернет-зв’язку з використанням комп’ютерних програм онлайн конференцій. Ухвалення рішень Комітету також може здійснюватися шляхом опитування її членів з застосуванням засобів зв’язку (телефон, Інтернет тощо).

6.4. На засіданнях розглядаються питання відповідно до завдань Комітету.

6.5. Засідання визнається правомочним, якщо участь у ньому бере не менше половини від загальної кількості її членів.

6.6. Рішення Комітету, за винятком прямо передбачених цим положенням, ухвалюються простою більшістю голосів.

6.7. Пропозиції Комітету підлягають розгляду відповідними керівними органами ФЛАУ з подальшим їхнім затвердженням.

6.8. Участь у засіданнях Комітету атлетів ФЛАУ без попереднього дозволу Комітету можуть брати президент, віцепрезиденти, генеральний секретар ФЛАУ, державний і головний тренери. Всі інші – лише з дозволу або за запрошенням Комітету.

6.9. Усі засідання та робота Комітету є конфіденційними, якщо не зазначено інше. Жодні документи, інформація, обговорення та рішення, ухвалені на засіданні Комітету або іншим чином пов’язані з роботою Комітету, не можуть бути розголошені будь-якій іншій особі до моменту офіційної публікації або оголошення рішень та результатів головою Комітету чи іншою відповідальною за це особою.

6.10. Інформація, що зазначена в п. 6.9 цього Положення, може бути розголошена в наступних випадках:

6.10.1. президент ФЛАУ, керівні органи ФЛАУ або голова Комітету дає дозвіл на розкриття такої інформації;

6.10.2. інформація є публічною;

6.10.3. розкриття вимагається законом згідно з чинною Конституцією України та правилами Світової легкої атлетики.

7. Звітність Комітету

7.1. Голова Комітету звітує Конференції ФЛАУ про виконану роботу.

7.2. Звіт попередньо має бути затверджений Комітетом атлетів ФЛАУ.