Новини з конгресу ЄАА

178

На конгресі в Каннах було проведено вибори до керуючих органів ЄАА та обговорено майбутні зміни в структурі змагань

Посади Президента ЄАА та скарбничого залишились за Хансйоргом Вірцом та Карелом Пільни відповідно. Двома віце-президентами було обрано іспанця Хосе Луїса де Карлоса та норвежця Свена Арне Хансена.

В складі Ради ЄАА на наступні 4 роки залишились Людмила Оліяр (Латвія), Янеж Альянчич (Словенія) та Філіп Ламблен (Франція). Серед обраних решти десяти членів слід відмітити, що Олімпійський чемпіон (2004) в потрійному стрибку Джонатан Едвардс з Великобританії та італієць Франко Арезе, діючий Чемпіон Європи на 1500 м номінувались вперше. Окрім них, членами Ради ЄАА стали: Жорже Сальседо (Португалія, отримав найбільшу кількість голосів), Добромір Карамарінов (Болгарія), Анті Пухлакоскі (Фінляндія), Торальф Нільсон (Швеція), Франк Хенсель (Німеччина), Саліх Мюнір Яраш (Туреччина), Вадим Зеліченок (Росія) та Сильвія Барлаг (Нідерланди).

До Комітету змагань було обрано Анну Рікарді (Італія), Лібора Вараніка (Чехія), Івіцу Матієвича (Сербія) та Жана-П’єра Шобеля (Монако). Вакантні посади в Комітеті розвитку займуть Еркі Ноол (Естонія), Жан Гарсія (Франція), Нік Девіс (Ірландія) та Ігор Гоцул (Україна). Звичайно, ми вітаємо з перемогою на виборах Генерального секретаря ФЛАУ!

Федерацію легкої атлетики Чорногорії було офіційно ратифіковано і відповідно надано право голосу на виборах. Наступні конгреси 2008-го та 2009-го років пройдуть в Амстердамі, Нідерланди; Мішкольці, Угорщина, а також Лозанні, Швейцарія.

Почесне членство ЄАА отримали вже колишні члени Ради ЄАА Еріка Штрассер (Австрія), Георгіос Константополус (Греція), Джон Лістер (Великобританія), Валентин Балахнічов (Росія) та Ірена Шевінська (Польща). 

За словами Генерального директора ЄАА, Крістіана Мілза, європейське співтовариство в останні роки зазнало змін і легко атлетика, як вид спорту номер один в олімпійській програмі, має потребу в адаптації до них. В Каннах більшістю голосів було підтримано пропозиції Президента Хансйорга Вірца стосовно змін в структурі змагань. Таким чином, буде продовжено стратегію на розвиток та розширення структури змагань, яка буде обговорена із зацікавленими в цьому процесі сторонами. В першу чергу зміни стосуватимуться Чемпіонату Європи, що проходитиме кожні два роки, починаючи з 2012-го.

Чемпіонат Європи буде проходити одночасно з відбором до олімпійської збірної США. Програма буде складатись з усіх звичайних стадіонних видів, окрім дистанції 10 000 м, спортивної ходьби та багатоборств. Чемпіонат буде проходити в 5 днів, а одним з нововведень буде те, що кваліфікацію можна буде пройти і під час кваліфікаційних змагань, і за рахунок виступів та місць, зайнятих на окремо визначених змаганнях. Детальніша інформація з’явиться після консультації з Європейським мовленнєвим союзом (EBU), фінансовими партнерами ЄАА та іншими зацікавленими сторонами.

Коментуючи пропозицію, п. Вірц пояснив що за минулий 2006-й рік і два місяці 2007-го було організовано Чемпіонати в Ґетеборгу та Бірмінгемі. А аж до липня 2010 буде проведено лише Чемпіонат Європи в приміщенні 2009-го в Турині, що не є цілком ідеальною ситуацією.

Конгрес також ухвалив представлення командного чемпіонату Європи на заміну теперішнього Кубку Європи, кількість учасників якого буде збільшено до 12-ти команд, нововведення якого зроблять його більш привабливим для ширшого кола глядачів.

 

 

Попередня статтяВизначено атлетів березня
Наступна статтяДеталі проведення ЧУ з бігу по шосе