- Володимир Конестяпін, Ольга Павлось, Олена Ханікянц, Ярослав Свищ, Руслан Павлось. “Технічна підготовленість Українських стрибунок у висоту“
У поточному 2024 році, як відомо нашій легкоатлетичній спільноті в українській легкій атлетиці відбулася видатна подія – дніпрянкою Ярославою Магучих напередодні проведення Олімпійських ігор у Парижі у стрибках у висоту було встановлено новий світовий рекорд 2 м. 10 см, а на головних змаганнях чотирьохріччя ій вдалося здобути перемогу і стати олімпійською чемпіонкою. Упродовж підготовки в олімпійському циклі нашій співвітчизниці доводилося приймати участь у багатьох національних та міжнародних змаганнях у тому числі й у славетному місці Львові, де нею у 2020 році було встановлено світовий рекорд серед юніорів 2 м. 01 см. Колективом кафедри легкої атлетики Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського ретельно вивчаються напрямки розвитку легкоатлетичних дисциплін в Україні. До уваги фахівців легкої атлетики країни представляється матеріал ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВЛЕНІСТЬ СТРИБУНОК У ВИСОТУ, у якому викладено аналіз основних показників українських стрибунок у висоту за роки Незалежності.
Цільова комплексна програма з легкої атлетики видів витривалості (методичні рекомендації) – за загальною редакцією Свища Я.С. – канд. наук з фізичного виховання і спорту, доцента, завідувача кафедри легкої атлетики Львівського держаного університету фізичної культури імені І. Боберського
- Володимир Конестяпін, Ольга Павлось, Олена Ханікянц, Ярослав Свищ, Руслан Павлось. «Часові характеристики техніки стрибка у висоту висококваліфікованих стрибунок»
- Сергій Романчук, Дмитро Барановський, Руслан Кропта. “Структура тренування бігунів на заключному етапі підготовки до змагань з марафонського бігу”
- Денис Тобіас, Анатолій Соломін, Сергій Совенко. “Аспекти побудови тренувального процесу спортсменів високої кваліфікації, які спеціалізуються у спортивній ходьбі”
- Олександр Романюк, Олексій Сердюченко, Руслан Кропта, Олександр Жирнов, Тетяна Гуцол. “Результати біомеханічного аналізу змагальної діяльності у стрибкових дисциплінах на основних національних змаганнях 2018-2019 років”
- Сергій Романчук, Олег Курбаков, Олександр Величко. “Особливості підготовки легкоатлетів з бігу на витривалість в сучасних умовах”. 2020 рік
- Володимир Бобровник, Сергій Совенко, Андрій Колот. “Навчальна програма «Легка атлетика для Дитячо-юнацьких спортивних шкіл, Спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, Шкіл вищої спортивної майстерності та спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю»”
- Олександр Величко. “Біг на 3000 метрів з перешкодами“
- Яніс Ланка, Володимир Гамалій. “Теоретичні та практичні аспекти реалізації біомеханічних принципів організації рухів, що переміщують, у спорті”
- Сергій Романчук. “Основні принципи розвитку витривалості”
- Віктор Ястребов. “Основні положення та методичні рекомендації щодо практичних занять з легкої атлетики (група багатоборства)”
- Максим Островський. “Дискримінативні параметри техніки метання молота висококваліфікованих спортсменів”
- Анатолій Бойко, Олександр Романюк, Олексій Сердюченко. “Деякі аспекти побудови тренувального процесу жінок, які спеціалізуються у потрійному стрибку”
- Ірина Ольховнікова. “Методичні рекомендації легкоатлетам, які спеціалізуються з бігу на спринтерські дистанції”
- Анастасія Ольховнікова. “Концепція розвитку багатоборства в Україні”
Матеріали регіональних центрів розвитку IAAF
- Харчування в легкій атлетиці. Рекомендації по харчуванню для збереження здоров’я і досягнення високих результатів в легкій атлетиці
- Офіційне керівництво ІААФ з навчання легкій атлетиці. Введення в теорію тренування
- Офіційне керівництво ІААФ з навчання легкій атлетиці. Бігай! Стрибай! Метай!
Матеріали Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій
- Прогресія світових рекордів ІААФ (редація 2015) (англ.)
- Книга статистика ІААФ – Чемпіонат світу, Пекін 2015
- Книга статистика ІААФ – Чемпіонат світу у приміщенні, Сопот 2014
- Книга статистика ІААФ – Чемпіонат світу, Москва 2013
Методичні матеріали зі спортивної ходьби
Книга “Спортивна Ходьба”, автори: С. П. Совенко, Ю. М. Андрущенко, А. В. Соломін, В. Є.
Виноградов