Наталя Лупу: «У нас з Софією Михайлівною договір – вона не бігає, я не співаю»

217

У вівторок, 13.03.12, у конференц-залі готелю «Буковина» відбулась онлайн-конференція з Наталкою Лупу, яка 11.03.12 виборола «срібло» на дистанції 800 м на Чемпіонаті світу з легкої атлетики в Стамбулі . На запитання своїх прихильників Наталя відповідала через Skype, оскільки зараз знаходиться на навчально-тренувальному зборі в Анталії.

Джерело роздруківки онлайн-конференції www.sportbuk.com

 

Галина Марків («МБ»)

У своїх інтерв’ю ви розповідали, що ви з тренером розраховували максимум на 3-4 місця. Завдяки чому все-таки вдалося так високо «стрибнути»?

Завдяки добре підібраній тактиці. Тренер все це задумав, а Бог допоміг мені його план реалізувати.

 

Попереду – головні змагання чотириріччя Олімпійські ігри. Часу залишилося небагато. Як ви оцінюєте свої можливості і шанси потрапити на Олімпіаду. Що для цього треба в першу чергу?

В першу і другу чергу треба багато тренуватися. І віддавати всі свої сили на тренуваннях і вирішальних стартах. Шанси у мене такі ж, як і у інших наших чотирьох дівчат, які виконали олімпійський норматив. Кому усміхнеться доля, ті поїдуть на Олімпіаду…

 

Чи вірити обіцянкам губернатора, що влада допоможе підготуватися Вам якнайкраще до важливих стартів?

Звичайно, вірю. Принаймні, досі у мене не було приводів не довіряти словам губернатора – все, що мені обласна влада обіцяла, виконувалось. Я розумію, що тепер, напевно, немає реальних можливостей забезпечити нам супер умови для тренувань. Але іноді навіть моральна підтримка – дуже важлива. Враховуючи наші реалії, я маю непогану підтримку – і від спортклубу «Гешко» та Валерія Чинуша, і від області, і від товариств «Колос» і «Динамо», і від Новоселиці та Георгія Кирила. Так само я хотіла би подякувати професору-кардіологу Віктору Корнійовичу Тащуку, його помічнику Мохамеду, які консультують мене. Взагалі, у Чернівцях я відчуваю підтримку майже на кожному кроці. Треба було мені отримати другий закордонний паспорт для поїздок на змагання – у Чернівцях мені допомогли швидко це зробити. Навіть коли банально треба вибрати якусь рядову довідку в студентській поліклініці, там теж мене зустрічають тепло. Не кажучи вже про обласне молодьспортуправління, куди я заходжу, як додому (сміється – авт.). Так що я дуже-дуже вдячна всім людям, які мене підтримують!

 

Секретар міської ради Віталій Михайлішин натякнув, що міська влада посприяє вирішенню Вашої житлової проблеми. Наскільки реальною вважаєте цю перспективу. І де саме ви би хотіли жити у Чернівцях, в якій квартирі, на якій вулиці?

Минулого року Віталій Михайлович запросив мене до міської ради. Та зустріч залишила дуже приємні враження. Наскільки я розбираюсь в людях, думаю, що Михайлішин не з тих, хто кидає слова на вітер. В якій квартирі? В якійсь хорошій. Ваня Гешко живе на Соборній площі, ми ж з одного клубу, то непогано було б, щоби ми були сусідами (сміється – авт.).

 

Наскільки тісно ви спілкуєтесь з Іваном Гешком? Він вас привітав з перемогою? Чи дає він вам якісь цінні поради, як титулований земляк і одноклубник?

Що за провокаційне запитання – Іван одружений і має двох дітей (сміється – авт.). Якщо серйозно, то спілкуємось ми не щодня, але доволі регулярно. Його поради, звісно, цінні, адже ж він у спорті пройшов вже, як кажуть, «Крим, Рим і мідні труби».

 

Скільки часу на тиждень займають у Вас тренування?

Не підкажете скільки буде 7 помножити на 24? (сміється – авт.). Я тренуюсь, як правило, двічі на день. Кожне тренування займає приблизно 2-3 години. Порахуєте самі скільки це буде на тиждень? (сміється – авт.)

 

Яким є Ваш раціон, які обмеження, уподобання щодо їжі?

Немає ні раціону, нічого. Єдине обмеження – після Нового року перестала пити «Кока-Колу». А так, коли тренер не бачить, я їм все підряд (сміється – авт.).

 

Ви така худенька? Яка у вас бойова вага? І зріст?

Зріст мій 172 см. Бойова вага… Вас цікавить до чи після старту (сміється – авт.). Напевно, кілограмів 58. А після змагань буває  кілограмів на 3 менше (сміється – авт.).

 

Може, вам продавати рецепти дівчатам, які хочуть схуднути, поради їм давати?

Все дуже просто – нехай бігають зі мною і у них фігура буде ще краща, ніж у мене (сміється – авт.)

 

Чи залишається час для особистого життя?

«Особисте життя»? Це олімпійський чи неолімпійський вид? (сміється – авт.). Ви ж уже чули, скільки у мене часу займають тренування. Іноді я ще навчаюсь (я ж студентка Тернопільського національного економічного університету, де ректором наш земляк Сергій Ілліч Юрій, я його не можу підводити), іноді навіть книжки читаю, а іноді навіть сплю (сміється – авт.). Все решта – особисте життя. Пам’ятаю, у 2004 р. я була на дискотеці, яку організували під час бенкету після юніорського Чемпіонату світу. Ой я там натанцювалась (сміється – авт.). О, і позавчора у нас був бенкет і запальні танці. Мені здається, що по танцях ми не на шостому, а на першому місці у командному заліку (сміється – авт.).

 

Александр

Наталья, сердечно поздравляю тебя с прекрастным результатом!

Lupu_Istanbul_raceЧестно говоря (отодвинув лесть на задний план), скажу, думал что ты сможешь бороться максимум за 5-6 место (ты уж прости за мои такие мысли). Но то что ты сделала, словами не передать! Молодчинка!!!!!!!!!!!!!

Ну и сами вопросы:

1. На какой отметке по дистанции ты поняла что медаль у тебя в кармане? И твои самые первые мысли после линии финиша?

По-перше, я не ображаюсь за ті думки, бо я сама так думала, що максимум можна буде боротися за 5-6 місця. Головне було не впасти (сміється – авт.). На якій позначці? Такої позначки на дистанції немає. А зрозуміла я… хвилин через 10 після фінішу (сміється – авт.). Хоча повірити в те, що сталося, ще довго до кінця не могла. Це ж міг бути і сон (сміється – авт.). Перші думки після фінішу? Нарешті, я добігла! І всіх… ну, майже всіх їх «розірвала»! А то ж після забігу мала необережність сказати в розмові з прес-аташе ФЛАУ Людмилою Якушевою, що якщо Бог допоможе потрапити до фіналу, там я всіх «розірву». А коли стала фіналісткою, переживала, що ж я скажу п. Людмилі після фіналу. Я вже придумувала відповіді, не знаючи, що вона буде запитувати (сміється – авт.). Слава Богу, «за базар відповіла» (сміється – авт.).

 

И второй вопрос на личную тему:-)

2. Наталья, ты уже взрослая девушка, и знаю что у тебя есть МЧ (молодой человек:-), с которым ты встречаешься продолжительное время. Планы про свадьбу и семейную жизнь есть какие-то?

С уважением, Александр

Звідки така обширна інформація? Олександр, напевно, працює в якійсь спецслужбі (сміється – авт.). Про весілля і сімейне життя ще рано думати – хочу ще побігати трохи.

 

Вася

Вітання з чудовим виступом! Перехопило дух, коли дивився фінал!
Так тримати! Але питання не про біг:) Ви трішки змінили зачіску. Як часто Ви це робите? Чи відповідають ці зміни якимось змінам настрою, чи це зміни відповідно модним тенденціям? У Вас є стиліст якийсь чи самі все моделюєте?:)
Нових перемог Вам!

Головний мій стиліст – дзеркало. Коли мені щось набридає, я намагаюсь змінити щось в собі. Найпростіше це робити з зачіскою. Я думала ніхто не помітить, що я змінила зачіску (сміється – авт.).

 

Елена С.

Наталья, поздравляю с фантастическим выступлением!!! Кто бы мог подумать! Скажите, какие ощущения у девушки с Маршинцев, которая добралась до мирового пъедестала и пропустила вперед только олимпийскую чемпионку?! Вы сами смели мечтать о подобном перед чемпионатом мира?:)

Важке запитання (сміється – авт.). Відповім кортко – ні. Які відчуття? Та в шоці я ще досі (сміється – авт.).

 

Сергій Іванович (Чернівці)

Прийміть щирі вітання від відданого шанувальника спорту!!!
Якщо можна, декілька запитань:
1. Чому Ваш вибір в дитинстві пав на легку атлетику, адже вона насправді не така вже й легка?

А я легкого і не шукала (сміється – авт.). Так зірки зійшлися, напевно. І тренер класний у нас тоді в Новоселиці з’явився – Володимир Васильович Степанов. Він зумів запалити любов до «важкої» легкої атлетики. І потім дуже вчасно передав мене в руки столичному тренеру Анатолію Олексійовичу Якимчуку.

 

2. Якби не спорт, ким би ще Ви уявляли себе в житті? Ви ж сусідка Ротару – можливо, стали би артисткою якоюсь?
А ви диски з моїми піснями не купували? (сміється – авт.). Якщо перефразувати один відомий анекдот, у нас з Софією Михайлівною договір: вона не бігає, а я не співаю (сміється – авт.). Якщо не спорт, то, напевно, була би я Президентом України – непогана робота, правда? Тоді спорт в Україні точно піднявся би (сміється – авт.). Не уявляю я свого життя без спорту, так що це запитання зараз неактуальне…

 

3. У вас вже чимало успіхів – від юнацьких до дорослих. Чи вітала Вас колись зіркова сусідка Софія Михайлівна? Спілкуєтесь?
Мені ще далеко до її зіркового рівня. Софія Михайлівна рідко буває в наших рідних Маршинцях. І я теж (сміється – авт.). Так що хоч наші хати розташовані по сусідству, спілкуватися не вдається. Напевно, якби я була її сусідкою в Ялті, було б більше шансів на спілкування (сміється – авт.).

 

4. Хто Ваш кумир в спорті? Чи не Гешко часом, бо Ваш фініш дуже нагадує тепер його:)
У мене немає в спорті кумирів. Точніше є – золота медаль (сміється – авт.). А щодо схожості фінішу – Іван, бувало, фінішував і першим на Чемпіонаті світу, так що не настільки мій фініш і схожий на його (сміється – авт.).

 

5. Ви казали не раз, що мрієте жити в Чернівцях. А де саме Ви би хотіли жити – в якому районі чи на якій вулиці?
На це запитання я вже відповіла. Ладно, щоби не залишати Вас без окремої відповіді, – можу погодитися жити і на вулиці Кобилянської (сміється – авт.).

 

Щиро бажаю Вам подальших яскравих перемог!!!
З повагою, Сергій Іванович

 

Земляк

Наталочка, Ви супер!!! І спортсменка, і красуня!!!
Тут п. Олександр стверджує, що у Вас тривалі стосунки з молодою людиною. То це вже все – для всіх інших вже шанси завоювати Ваше серце втрачені?:)

Все залежить від того, хто і як буде намагатися завойювати моє серце (сміється – авт.). Я би оцінила шанси десь в районі 1%.

 

Давайте про спорт:)
Ви мали можливість подивитися фінальний забіг? Якщо так, як Вам все це з боку? Хвилювались за себе, коли дивились?:)
Ні, я ще не дивилася – страшно, що можу бути там не другою (сміється – авт.). Мені знайомий розповів, що в понеділок він приніс на флешці запис фіналу – показати другу, який не бачив трансляції. Коли до фінішу залишилося 180 м, друг запитав його: «Ти точно не переплутав флешку – Лупу тут має бути другою?!»

 

Що Ви сказали олімпійській чемпіонці після фінішу? Якою мовою?
Я привітала її з перемогою молдавською мовою, вона відповіла кенійською, і ми чудово одна одну зрозуміли (сміється –авт.).

 

Чи вітали Вас після фінішу суперниці?
Звичайно! Особливо на бенкеті. А коли пішли танці, то дівчата сказали, що танцюю я не гірше, ніж бігаю (сміється – авт.)

 

Чи відчули Ви за атмосферою в збірній, що Ваш успіх став справжньою сенсацією?
Не знаю, колеги по збірній раділи за мене, вітали. Про сенсацію нічого не казали. І я про сенсацію не говорила – мову відмовило від несподіванки (сміється – авт.)

 

З повагою, Віталій

 

В. С.

Блискучий фініш і неймовірний успіх!!! Браво!!!
Наталю, наскільки відомо, Ви не одна з родини в спорті. Чому не чути про Вашу двоюрідну сестричку Анакі? І як успіхи у молодшої сестри? Вона тепер в спортінтернаті? Коли підтягнеться до Вас?:)

Ви що не бачили на сайті SportBuk.com підсумки конкурсу Міс спорт Буковина-2010 – Крістіна пішла в моделі (сміється – авт.). Сестричка Настя з 2010 р. навчається у Броварському вищому училищі фізичної культури. Тренується, старається. Що значить коли підтягнеться – Настя вже на пару сантиметрів вища за мене (сміється – авт.). Сподіваюсь, з часом і результати у неї теж будуть кращі, ніж у мене. Вона бігає 400 м. Поки що. Якщо почне бігати 800 м… з двох хвилин, я закінчу (сміється – авт.).

 

Юра (Чернівці)

Вітаю з видатним успіхом!!!
Наталко, ви виховувались в спортінтернаті в Києві, так? Тепер Ви представляєте спортклуб «Гешко», який намагається відкрити спортінтернат в Кіцмані. Ви з Іваном спілкуєтесь на тему цих перспектив? Як Ви вважаєте, якщо там запрацює інтернат, це буде гарною альтернативою для буковинських потенційних«Лупу» і «Гешко» для того, щоби не треба було їхати далеко від дому? Ви вірите в майбутнє цього проекту вашого спортклубу? Можливо, в майбутньому Ви будете там працювати тренером?

Ну і питаннячко! Я, звичайно, підтримую все, що робить спортклуб «Гешко». І мрію, щоби вдалося задумане і щоби наші здібні діти могли тренуватися нормально в рідних краях. Упевнена, що у нас дуже багато талантів! Так що в майбутнє цього проекту однозначно вірю! А ось тренером працювати я поки що не планую. Чомусь думаю, що можу бути кориснішою в якійсь іншій ролі.

 

Юлія

Наталко, ви принесли нам, вболівальникам, море позитивних емоцій своїм виступом! Так тримати!!!
Вашим партнером фігурує готель «Буковина». Там є іменний номер Іво Бобула. Чи не хотіли би в перспективі, щоби був і іменний номер Наталії Лупу?:)
Там ще немає навіть іменного номера Івана Гешка, а я лише після нього можу бути в черзі (сміється – авт.). Мені в готелі «Буковина» комфортно і не в іменному номері. Навіть не в люксі почуваюся люкс!

 

Які у Вас найближчі плани? Хоч трохи відпочинете після Чемпіонату світу чи в олімпійський рік ніколи відпочивати?

Тиждень відпочину, але розсаблятися тепер не можна. Суперниці дуже сильні, всі серйозно готуються, так що те, що я була другою на Чемпіонаті світу, не означає, що хтось буде гарантувати місце в олімпійській збірній. Взагалі на другий день я вже «забула» про срібну медаль і починаю все з початку.
Туреччина для вас цікава, як туристичний об’єкт? Щось цікавеньке, екзотичне там побачили? Встигате на змаганнях знайомитися з місцевими цікавинками?

Так, манеж в Стамбулі – чудовий! І природа навколо нього – теж нічого так. А ще я бачила з вікна автобуса багато будинків і море (сміється – авт.). На змаганнях, зазвичай, мало шансів щось побачити, крім самих змагань. Хоча ми намагаємось встигнути і це. Якби я не потрапила, не дай Боже, до фіналу, то могла зробити собі екскурсію Стамбулом. І я щаслива, що цього разу екскурсії у мене не було, як в Берліні на літньому Чемпіонаті світу (сміється – авт.).

 

Коля

Молодець, Наталко! Так тримати!!!
Коли будете вдома? Чи будете знову їздити від спортклубу «Гешко» по таборах і школах і проводити«Веселі старти»? Дуже потрібна робота! Тим більше тепер «Спорт для всіх» вас підтримує в цьому, Мазурашу багато такої роботи робить.

А ви що хочете мене побачити (сміється – авт.)? Звертайтесь в спортклуб «Гешко», запрошуйте і ми приїдемо. Згідна, що це потрібна робота, інакше не їздила би по таборах і школах. Так що до зустрічі на наступних «Веселих стартах»!

 

Всім дякую за запитання! Живіть спортивно і будьте здорові!

 

Попередня статтяОлександр Апайчев: «Нинішня легкоатлетична команда України здатна гори зрушити»
Наступна статтяБез медалей, але з особистими рекордами