У Запоріжжі завершився командний чемпіонат України з легкої атлетики і Кубок України з багатоборств

307
У Запоріжжі завершився командний чемпіонат України з легкої атлетики та Кубок України з багатоборств. У заключний день змагань спортсмени боролися на дистанціях 400, 800 та 3000 метрів, в естафетах, потрійному стрибку, стрибках у висоту та багатоборстві.

 
У секторі для стрибків у висоту, як і на «Меморіалі Дем’янюка», перемогу розігрували Вікторія Добринська та Наталія Гапчук. І знову боротьба велася не на сантиметри, а на спроби. Обидві спортсменки перелетіли планку на висоті 1,89 м, проте якщо Вікторія зробила це з другого разу, то Наталя витратила на підкорення висоти три спроби.
 
У другій спробі на 1,92 м при відштовхуванні Гапчук підвернула ногу і відмовилися від подальшої боротьби. Добринська 1,92 м також не перелетіла. Та за спробами знову перемога була на її боці.
 
Хоча змагання у Запоріжжі проходили для Вікторії не так гладко, як у Львові. Тут, навпаки, до 1,86 м включно усі висоти з першої спроби долала Гапчук. Добринська натомість 1,86 перелетіла з третього разу.
 
«Коли атлет бере висоту у третій спробі, це додає психологічної впевненості. Після цього я і стрибнула 1,89 з другої спроби і перемогла, ­– розповідає Вікторія. – Але мій особистий рекорд вищий, тому резерв є. У порівнянні з «Меморіалом Дем’янюка» я додала кілька сантиметрів до результату. Спробую покращити його у Сумах і відібратися на чемпіонат Європи у приміщенні».
 
У чоловіків переміг Віктор Шаповал (2,24 м). Такий самий результат у Дмитра Яковнека, але він поступився за спробами.
 
У потрійному стрибку перемогли Руслана Цихоцька (13,45 м) і Віктор Кузнецов (16,74 м).
 
 
На 800-метрівці у жінок розігрався справжній трилер. Переможницею з цієї боротьби вийшла Анастасія Ткачук (2.06,13 хв). Слідом фінішувала Олена Жушман (2.06,91 хв). У чоловіків найшвидший час у В’ячеслава Олішевського (1.50,75 хв). Олег Каяфа (1.51,04) та Артем Казбан (1.51,47) також у трійці найсильніших. Цікавим був і заключний сьомий забіг, у якому Тарас Бибик на останньому колі обійшов Ігоря Давидова.
 
 
На 400-метрівці переможцями стали Ольга Ляхова (54,34 с) і Володимир Бураков (47,69 с). Ляхова спеціалізується з бігу на 800 метрів і не має жодного наміру змінювати дисципліну. Проте експеримент у Запоріжжі виправдав себе. І справа не лише у перемозі, а й у часі, який показала спортсменка.
Марія Шаталова (9.32,78 хв) та Станіслав Маслов (8.12,67 хв) перемогли на дистанції 3000 метрів.
 
Усі результати змагань можна знайти у календарі ФЛАУ: https://uaf.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=9011&Itemid=281
Попередня статтяМарія Рємєнь: «Хотіли пройти зимовий сезон малими жертвами»
Наступна статтяРуслана Цихоцька: «Переді мною не ставили космічних завдань на командний чемпіонат України»