Чемпіонат України: пристрасті багатоборок і сюрпризи від молоді

256
Перший день чемпіонату України з легкої атлетики вкотре довів, що конкуренція у жіночому багатоборстві в Україні залишається надзвичайно високою. І що не менш важливо, змагаються спортсменки на рівні результатів майстрів спорту міжнародного класу. І хоча у Сумах у п’ятиборстві не виступали наші лідери, та боротьба, яка розгорнулася між Аліною Фьодоровою і Анастасією Мохнюк, не залишила байдужим, певно, жодного з присутніх у манежі.

 
Мохнюк чудово почала змагальний день, пробігши 60-метрівку з бар’єрами за 8,34 с. Та поступово у лідери почала виходити Фьодорова. Шанс відігратися у Анастасії був в одному з її коронних видів – стрибках у довжину. Стрибки спортсменки були далекі, от тільки не вдалося вгадати з розбігом. Відштовхуючись з доріжки, Анастасія крала у себе більше 20 сантиметрів, а у такій боротьбі вони на вагу золота. Особливо враховуючи той факт, що Аліна не відпустила суперницю далеко, поступившись їй лиш вісьмома сантиметрами (6,16 м).
 
На заключну 800-метрівку Фьодорова виходила лідером. Досить швидко Аліна очолила забіг і виграла його з часом 2.17,20 хв.
 
У сумі п’ятиборства чемпіонка України набрала 4622 очки, що стало четвертим результатом сезону у світі. Чудова сума і у Мохнюк – 4507. З ним Анастасія у вісімці найкращих атлеток світу. Замкнула трійку найсильніших Інна Синиця (4005).
 
Нагадаємо, що третьою у топ-листі світового сезону йде ще одна українка Ганна Мельниченко (4623). На жаль, участь у чемпіонаті Європи може взяти не більше двох багатоборок від країни. Та не виключено, що Мохнюк ми все ж побачимо у Гетеборзі. Щоправда, в іншій дисципліні. Але для цього потрібно дочекатися завершення національного чемпіонату.
 
Мельниченко у Сумах теж виступала і вже встигла виграти «срібло» на 60-метрівці з бар’єрами. Її 8,26 с, показані у фіналі, стали особистим рекордом. Попереднє найкраще досягнення спортсменки трималося з 2007 року. В Анконі Аня подолала дистанцію за 8,33 с.
 
Єдиною, кого Мельниченко сьогодні пропустила вперед, стала Анна Плотіцина. Переможниця змагань також встановила особистий рекорд – 8,19 с. Третьою фінішну лінію перетнула Олена Яновська (8,35 с).
 
Не обійшлося без втручання багатоборця і у змаганнях з бігу на 60 метрів з бар’єрами серед чоловіків. Олексій Касьянов промчався дистанцією, на останніх метрах випередивши Сергія Копанайка. Касьянов переміг з особистим рекордом (7,85 с), обігнавши Сергія на одну соту секунди. Бронзова медаль у Артема Шаматрина (7,97 с).
 
Видовищним був забіг на 1500 метрів серед жінок. У той час, коли головної боротьби чекали від Ольги Завгородньої, Марії Шаталової та Ольги Єкименко, сюрприз піднесла юна Наталія Прищепа. На фінішну пряму першою виходила Шаталова. І коли могло здатися, що перемога у неї в кишені, з-за спини вискочила 18-річна атлетка з Рівненської області. Ще два роки тому Прищепа змагалася на юнацькому рівні, а сьогодні стала чемпіонкою України серед дорослих – 4.28,52 хв. У Шаталової – 4.28,88, а бронзова медалістка змагань Наталія Батрак подолала дистанцію за 4.31,21 хв.
 
Надзвичайно напруженою і цікавою буде боротьба у фіналах з бігу на 800 метрів. Сьогодні атлети долали перше коло.
 
Жіночий фінал, без сумніву, стане прикрасою чемпіонату України. Варто лише поглянути на його склад, а у ньому що не ім’я фіналістки, то знак якості і гарантія високого результату. Наталія Лупу, Анжеліка Шевченко, Ольга Ляхова, Тетяна Петлюк і Олена Жушман подарують справжнє видовище, яке за напругою пристрастей не поступатиметься фіналам міжнародних змагань найвищого рівня.
 
У чоловіків найвищий результат показав Ігор Давидов. Він став єдиним, хто розміняв 1.50 хв (1.49,48 хв). І, судячи з його бігу, на цьому резерви атлета не вичерпані. Другим у його забігу фінішував Роман Ярко (1.50,41 хв).
 
Не отримавши підтримки з боку суперників, Тарас Бибик був змушений протягом усієї дистанції орієнтуватися лише на себе. Вигравши забіг з часом 1.51,26 хв, він також вийшов до фіналу. Впевнені перемоги відсвяткували Олександр Осмолович (1.51,07) і В’ячеслав Олішевський (1.51,66). Саме між цими атлетами й очікується боротьба за золоті медалі чемпіонату України і за право виступити на чемпіонаті Європи.
 
Ще одним цікавим видом програми стали змагання у секторі для штовхання ядра серед чоловіків. За останні роки ми звикли до перемог на внутрішній арені Андрія Семенова, але у лютому 2013-го «золото» у нього відібрав Дмитро Савицький – 20,27 м. Семенову вдалася лише одна результативна спроба (18,90 м). Проте і цього для завоювання срібної нагороди виявилося достатньо. А у кваліфікації Андрій наштовхав 19,60 м і виконав норматив на чемпіонат Європи. Замкнув трійку призерів Віктор Самолюк (18,22).
 
Нагадаємо, що у ранковій частині програми розігрували медалі зі спортивної ходьби. Жінки долали дистанцію 5000 метрів, чоловіки – 10000 метрів. Переможцями стали Інна Кашина та Олександр Венгловський.
 
Усі результати змагань та стартові листи можна знайти за лінком: https://uaf.org.ua/images/otherdocuments/calendar/2013/2013.02.12/index.htm.
Попередня статтяЧемпіонат України: сумські атлетки оформили «золотий» дубль зі спортивної ходьби
Наступна статтяУ київській школі пройшов відкритий урок за програмою ІААФ «Дитяча легка атлетика»