Жіноча естафетна команда 4х400 метрів: «Чемпіонат світу для нас можна вважати вдалим»

257
Українська жіноча естафетна команда 4х400 метрів посіла на чемпіонаті світу-2015 шосте місце.
 
У порівнянні з півфіналом її склад оновився на половину: до Ольги Земляк та Ольги Ляхової додалися Наталія Лупу та Наталія Пигида, які напередодні бігли, відповідно, фінал 800-метрівки та естафету 4х100 метрів. У підсумку дівчатам вдалося покращити свій півфінальний час і показати найкращий результат в сезоні – 3 хвилини 25,34 секунди.
 
Наталія Пигида:
– Коли бігли 4х100 метрів хвилювалися за дівчат в вашій рідній естафеті 4х400 м – вийдуть чи ні до фіналу?
 
– Звичайно, ми дивилися на екрані на розминці, кричали там. Як я не могла не хвилюватися!
 
– Як вам сьогоднішній фінал?
 
– Щодо мене, то я як увірвала, щоб обігнати кого тільки можна. Трошки важко в кінці було. Вже давно забула, щоб у мене так ноги зводило.
 
– Не «наїлися» бігом у Пекіні?
 
– Та ні, я ж не кожен день бігала. Забіг та півфінал пробігла, а потім який довгий відпочинок був.
 
Ольга Земляк: – Я вважаю, що в мене біг вдався. Я на розминці себе добре почувала. Зараз ще подивимося, хто з яким часом кожний етап пробіг, це також дуже важливо. Взагалі приємно, що вперше виступала в фіналі дорослого чемпіонату світу. Будемо робити висновки. Перш за все треба з тренерами та головним тренером вирішувати наші внутрішні конфлікти. А тут кожна з нас показала максимальний результат, максимально допомогла команді. Ми всі сильні спортсменки, вже досвідчені. Лавка запасних у нас дуже велика – не лише ті атлетки, які бігають 400 метрів, але й що 800, і вони нам дуже допомагають. І за це ми їм дуже вдячні. Ну що, для нас сезон вдало закінчився – для мене виступом в фіналі чемпіонату світу, у дівчат були особисті рекорди. Зараз вже думаю будемо відпочивати і вже готуватися до Олімпіади.
 
Ольга Ляхова: – Сьогодні було трошки важко, я вже старалася з усіх сил. У фіналі усі суперники підсилилися, тому було трошки важче, ніж учора. Але ми старалися, боролися до останнього.  Вважаю, вдалий чемпіонат вийшов, все добре.
 
Наталія Лупу: – У мене сьогодні було емоційне піднесення, я почувала себе чудово, тим більше я обожнюю естафети. У мене завжди в них додаються сили. Я не знаю, з яким часом я пробігла свою ділянку, але я «ломилася» з перших метрів, мені хотілося усіх наздогнати і обігнати. Усіх у мене не вийшло, але я сподіваюся, що команду не підвела. Я зробила усе можливе, щоб максимально допомогти команді. Старалася від початку і до кінця.
 
– Час і результат команди – це максимум ваших можливостей?
 
– Думаю, що ні. Особисті результати у дівчат набагато сильніші. Сьогодні ми йшли сюди і дуже сильно налаштовувалися. Сподівалися на набагато вище місце, ніж шосте.
 
– Який у вас зараз психологічний клімат в четвірці, та й у збірній взагалі?
 
– Щодо мене, я не відчуваю якогось тиску, чи ще чогось. Я почуваю себе чудово в цій команді – і в готелі, і на стадіоні, і на розминочному полі. Не знаю, можливо до мене просто усі добре ставляться, але мені дуже сподобався цей чемпіонат світу. Це найкращий мій чемпіонат світу, найкраща моя поїздка. 
Попередня статтяБогдан Бондаренко – срібний призер чемпіонату світу!
Наступна статтяБогдан Бондаренко: «Якби хтось з наших висотників пробився до фіналу, зміг би також зачепитися за медаль»