В’ячеслав Тиртишник – про нормативи і очікування від чемпіонату світу у приміщенні

231
В.о. державного тренера штатної збірної команди України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник прокоментував кваліфікаційні нормативи для участі у чемпіонаті світу у приміщенні (17-20 березня, Портленд, США), а також розповів про очікування від турніру.

 
На сьогодні не так багато наших атлетів кваліфікувалися на чемпіонат світу. Чи не здивували вас настільки високі нормативи на цьогорічний турнір?
 
Коли подавали кількісну заявку на чемпіонат світу у приміщенні, вписували кількість спортсменів 15. Ця цифра може коливатися у межах 25 відсотків як в одну, так і в іншу сторону. Тому та кількість атлетів, які на сьогодні виконали нормативи, і з урахуванням тих, хто потенційно ще їх може виконати, цілком прогнозована.
 
Кваліфікаційні нормативи і справді дуже високі. Цього року чемпіонат світу у приміщенні буде проведений трішки за іншою системою. У технічних видах пройдуть лише фінали. Так, у секторах для горизонтальних стрибків і штовхання ядра змагатимуться 16 атлетів, у секторі для вертикальних стрибків – 12. Тобто такі височенні нормативи були встановлені для того, щоб зібрати лише найсильніших і зробити змагання динамічними.
 
Наскільки серйозні претензії на нагороди в української команди?
 
На будь-якому турнірі ми плануємо певну кількість медалей і без них повертатися не маємо наміру. Найбільші надії покладаємо на Наталію Лупу, на багатоборців – Аліну Фьодорову, Анастасію Мохнюк і, сподіваємось, сьогодні до них приєднається Олексій Касьянов. І, звісно, чекаємо успішного виступу від Андрія Проценка. Цього року він стрибає 2,28, 2,29, 2,30 метрів. Форма поступово зростає. На останніх міжнародних змаганнях був близький до подолання планки на висоті 2,33 метри. Одним словом, на людину, у якої є 2,40, ми завжди розраховуємо.
 
Коли збірна летить у Портленд? Чи буде час на акліматизацію й адаптацію до зміни часового поясу?
 
Летимо під старт: 15 березня вилітаємо і у цей же день будемо там. Нічого страшного у цьому не бачу. У технічних видах, наприклад, не буде кваліфікаційних змагань, їх проведуть в один день… Вплив акліматизаційних процесів буде зведений до мінімуму. Атлети мають це «проскочити».
Попередня статтяОлексій Ничипор: «У Суми їхав за особистим рекордом»
Наступна статтяІоланта Хропач – про відродження спортивних арен в Україні