Юрій Андрущенко: «Включення в офіційні змагання жіночої ходьби на 50 км – питання часу»

367
15-16 жовтня в рамках Кубку «Вечірній Івано-Франківськ» відбувся чемпіонат України зі спортивної ходьби на 50 км. Вперше в історії в рамках цих змагань також були розіграні нагороди командного чемпіонату України зі спортивної ходьби, а ще – чемпіонату України на дистанції 50 км серед жінок.
 
– В Івано-Франківську змагання завжди проходять на високому рівні, – розповідає старший тренер збірної України з видів витривалості Юрій Андрущенко. – Навіть незважаючи на те, що трошки настрій зіпсувала погана погода – через зливу початок стартів навіть довелося відкласти на одну годину.
 
Командний чемпіонат України впевнено виграла збірна Волинської області. Дуже цікавою була боротьба на основній дистанції змагань – 50 км у чоловіків. Переможець тут здобував путівку на Кубок Європи, який 21 травня наступного року прийматиме м. Подебради (Чехія). До позначки в 30 км попереду йшли два представника Київщини – Андрій Гречковський та Мар’ян Закальницький. Але потім Гречковський пішов у відрив і переміг з досить високим результатом – 3 години 53 хвилини 04 секунди.
 
 
Закальницький відстав від нього у підсумку на 3 хвилини 26 секунд. З гросмейстерських 4 годин вдалося вийти ще двом молодим атлетам, які наразі пробивають собі дорогу в еліту – Валерію Літанюку з Івано-Франківська (3:58.33) та волинянину Дмитру Собчуку (3:58.49). Літанюк, який здобув бронзову нагороду, дійсно здивував. 
 
Взагалі, якщо подивитися на вік цього квартету, то найстарший з них – Гречковський – 1993-го року народження, наймолодший – Собчук – 95-го. Дуже приємно, що у нас є молодь, яка здатна у майбутньому замінити основних «бійців».
 
– Що можете сказати про дебют в програмі чемпіонату України жіночої дистанції 50 км?
 
– Є песимісти, які вважають, що жінки на цій дистанції не можуть змагатися. Але сумчанка Ксенія Радько спростувала подібні настрої. Вона виграла змагання з досить гарним часом – 4:39.09, продемонструвавши при цьому якісну техніку. В травні цього року в Римі на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби ця дистанція була представлена в «тестовому» режимі, і переможниця, американка, показала приблизно такий самий час. Поки що зараз, в Івано-Франківську, у нас на 50-кілометрівці стартували лише дві жінки, але головне – початок, а там інші підтягнуться.
 
– У цієї дисципліни є шанси на включення в офіційну програму престижних змагань?
 
– Вважаю, що є. Змагання з жіночої ходьби на 50 км проводяться і в Італії, і в Литві (до речі, років вісім тому литовська атлетка приїжджала до Івано-Франківська і стартувала на 50-кілометрівці разом з чоловіками), в інших країнах. В перспективі ми маємо обов’язково прийти до цього, як свого часу прийшли до включення у 1984 році до олімпійської програми жіночого марафону. Жіночої ходьби на 50 км якраз не вистачає, щоб в легкій атлетиці стала парна кількість дисциплін.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням
Попередня статтяДвоє українців – у трійці призерів півмарафону у Кракові
Наступна статтяВітаємо з днем народження Олесю Повх!