Плани на сезон та обмін досвідом у Чорноморську

252
В Чорноморську під час установчого збору збірної команди України з легкої атлетики були проведені загальні збори тренерського складу.
 
Під час першої їх частини державний тренер з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник обговорив з наставниками наших провідних атлетів підсумки Олімпійських ігор. Було вказано на недоліки в роботі, помилки, допущені тренерським складом під час підготовки до Ріо-2016. Обговорювалися питання заповнення індивідуальних планів на наступний рік, а також плани на чотириріччя загалом і цілі та завдання на 2017-й змагальний рік. Основними змаганнями наступного сезону для провідних вітчизняних легкоатлетів будуть чемпіонат Європи у приміщенні (3-5 березня, Белград), командний чемпіонат Європи (24-25 червня, Лілль), Кубок Європи зі спортивної ходьби (21 травня, Подебради), командний чемпіонат Європи з багатоборств (1-2 липня, Таллінн) та чемпіонат світу (4-12 серпня, Лондон). Також було акцентовано увагу, що дуже насиченим календар-2017 буде у молодіжній, юніорській та юнацькій вікових групах – це як чемпіонати світу і Європи, так і Європейський олімпійський фестиваль.
 
Йшлася мова і про те, на яких національних змаганнях буде здійснюватися відбір до збірних України на ці старти. Так, зокрема, головним етапом відбору на чемпіонат Європи у приміщенні буде чемпіонат України у приміщенні (17-19 лютого, Суми), на командний чемпіонат Європи – командний чемпіонат України (6-7 червня, Луцьк), на чемпіонат світу – чемпіонат України (5-7 липня, Кропивницький).
 
В’ячеслав Тиртишник озвучив кваліфікаційні нормативи на найближчий з головних стартів сезону-2017 – чемпіонат Європи у приміщенні. Наразі нормативи ФЛАУ не будуть відрізнятися від нормативів ЄА. Але останні включають в себе нормативи, виконані влітку 2016 року, і В’ячеслав Григорович наголосив на тому, що буде наполягати, аби відбір до збірної України здійснювався в першу чергу по результатам, показаним в зимовому змагальному сезоні-2017.
 
Окрім цього присутні обговорили підсумки Конференції ЄА, яка нещодавно відбулася на Мадейрі (зокрема, пропозиції щодо реформування багатоборства в восьмиборство, скасування юнацьких чемпіонатів світу), а також виступ президента ФЛАУ Ігоря Гоцула в Верховній Раді та ухвалення у першому читанні Закону України «Про антидопінговий контроль в спорті».
 
Друга частина зборів була присвячена спілкуванню з легендами української та світової легкої атлетики олімпійським чемпіоном-1972 з десятиборства, екс-рекордсменом світу Миколою Авіловим та його тренером Володимиром Кацманом. Микола Вікторович та Володимир Якович, які прибули до розташування збірної на запрошення ФЛАУ, поділилися з тренерами своїм досвідом – розповіли про те, як самі колись готувалися до відповідальних змагань, приділили увагу методичним моментам підготовки. Після завершення зборів почесні гості перейшли до індивідуального спілкування з тренерами, під час якого дали відповіді на запитання та надали поради вже стосовно підготовки конкретних атлетів. Подібні зустрічі тренерів та спортсменів зі знаними легкоатлетичними фахівцями будуть проводитися регулярно і надалі.
Попередня статтяСупер-конкуренція в Білій Церкві
Наступна статтяОльга Саладуха: «Бувало, потренуюсь, а потім лежу, так боляче мені стає»