Олексій Казанін: «Можливо, цього року буду йти двадцятку»

388
Новий олімпійський цикл один з лідерів спортивної ходьби в Україні Олексій Казанін почав з двох особистих рекордів на дистанції 5000 метрів у манежі. Спочатку на командному чемпіонаті України у приміщенні у Запоріжжі він уперше розміняв 20 хвилин, а 11 лютого, на Кубку України у приміщенні у Києві встановив нове досягнення – 19.37,68 хв.

 
Олексію, з одного боку, сьогодні ви встановили особистий рекорд, але з іншого – отримали записку за зігнуте коліно…
 
Претензій до суддів з цього питання жодних: я ж не бачу, як іду, їм видніше. Але зауваження щодо коліна стосувалися проходження віражу, яке дуже специфічне. Нога там може не догинатися, адже одна вгорі, а інша – внизу, тому питання можуть виникати. Головне, що на прямій усе було нормально. Знаєте, навіть коли йдеш по шосе, буває так, що нога на повороті не випрямляється.
 
Що стосується результату, то ним я задоволений. Другий старт на п’ятірці – і другий особистий рекорд. Значить, підготовка йде більш-менш нормально.
 
Руслан Дмитренко дуже любить ходити п’ятірку, але по шосе він ходить 20 кілометрів. 50 кілометрів і 5000 метрів – кардинально протилежні дистанції. Як вам даються змагання у манежі?
 
Є спортсмени, які люблять манеж. Наприклад, Руслану і справді подобається у ньому ходити і він показує досить високі результати. На трасі вони у нього теж далеко не низькі, але у приміщенні він наближався і до світового рекорду. У нього такий стиль ходьби, що манеж йому дуже підходить.
 
У мене у приміщенні ніяк не виходило. До цього сезону не міг йти швидше, ніж 20.20, а тут уже вдруге вийшов з 20 хвилин. Можливо, це тому, що зараз я весь час тренуюся у манежі, адже зборів у мене немає.
 
У вас у кар’єрі були й участь в Олімпійських іграх, і медалі командного заліку і місце у шістці в індивідуальному на Кубку світу, але минулого року вам не вдалося потрапити до складу олімпійської збірної. Особисто для вас це стало додатковим стимулом чи психологічною ямою, з якої потрібно вибиратися?
 
Не можна сказати, що це сталося через якийсь спад у моїх результатах чи підготовці. Я одним з перших виконав норматив на Олімпійські ігри, вигравав чемпіонат України, але впродовж трьох років залишався без зборів. На Кубок Європи у 2015 році приїхав, готуючись сам. А у манежі на дистанцію 50 кілометрів готуватися неможливо. Щоб зробити довготривале тренування, тут потрібно пройти двісті кіл. І так щодня – по 100-150 кіл, двічі на день.
 
Вже визначилися з турнірами на цей рік?
 
Ще навіть не визначився з тим, що взагалі хочу. Поки що виступив на двох турнірах. Хотів почати стартувати раніше, пройти з хлопцями на «Різдвяних стартах», адже там була хороша компанія і можна було показувати високий результат, але захворів. Два тижні провів у ліжку з температурою 38.
 
А не визначилися з турнірами чи і з дистанцією теж?
 
Чесно кажучи, навіть з дистанцією. Можливо, буду йти 20-ку. Не тому, що хочу, просто фізично не можу готуватися тут на 50. Взимку мені потрібно закладати велику базу, а у манежі цього не зробиш. Останнє тренування навіть не закінчив, оскільки дуже розболілося ліве коліно. Коли починаєш робити об’єми, на віражах на нього йде найбільше навантаження. Можливо, сьогодні це теж зіграло свою роль…
 
Ваша дружина, Олена Шумкіна, продовжує тренуватися?
 
Ні, у нас приємна новина: вона вагітна і ми готуємося цього року стати батьками.
Попередня статтяПризова 400-метрівка Єлизавети Бризгіної у Генті
Наступна статтяMeeting Elite en Salle de Metz: перемога з особистим рекордом і одна сота на фініші 800-метрівки