Критерії та умови відбору до збірних України на головні міжнародні старти зимового сезону

225
Напередодні старту у Сумах чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенні не зайвим буде нагадати критерії та умови відбору до складу національних збірних команд України для участі в офіційних міжнародних змаганнях зимового сезону-2017.
 
Чемпіонат Європи у приміщенні (3-5 березня, Белград, Сербія)
 
В кожному виді програми від однієї країни може бути представлено не більше трьох спортсменів.
 
Щоб відібратися до збірної України, необхідно посісти на чемпіонаті України у приміщенні (Суми, 17-19 лютого) перше або друге місце, а також виконати норматив ЄА в період з 1 січня 2016 року по 23 лютого 2017 року. З нормативами та умовами відбору ЄА на чемпіонат Європи-2017 можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
 
За поданням ГТР, на момент затвердження команди, можуть бути рекомендовані атлети, які не посіли 1-2 місця на чемпіонаті України у приміщенні, але виконали нормативи ЄА в період з 1 січня по 23 лютого 2017 року (відповідно до поточного рейтингу ЄА).
 
Збірна команда з естафети 4х400 м формується за принципом:
  • 1-3 місце з бігу на 400 м на чемпіонаті України у приміщенні;
  • 4-5 місце (за необхідності 6 місце) за рішенням ГТР з урахуванням рейтингу ЄА.
 
Спортсмени-багатоборці за рейтингом ЄА відповідно до набраних очок на відбіркових змаганнях та регламенту участі у чемпіонаті Європи в приміщенні.
 
Кубок Європи з метань (11-12 березня, Лас-Пальмас, Іспанія)
 
В кожному виді програми від однієї країни може бути представлено не більше одного спортсмена в кожній віковій групі – дорослі та молодь.
 
Щоб відібратися до збірної України, необхідно посісти перше місце з довгих метань на Зимовому чемпіонаті України з метань (Мукачеве, 13-15 лютого) та перше місце зі штовхання ядра на чемпіонаті України у приміщенні (Суми, 17-19 лютого).
 
Якщо атлет, який виконав критерії відбору, згідно з індивідуальним планом не планує участь в Кубку Європи з метань, то кандидатом на участь є спортсмен, який посів наступне місце на відбіркових змаганнях.
 
Атлети юніорської вікової групи, які показали на відбіркових змаганнях в метанні списа (чоловіки та жінки), в метанні диска та штовханні ядра серед жінок кращі результати, ніж молодіжний та дорослий склади, мають перевагу перед ними для участі в Кубку Європи з метань.
 
Міжнародна матчева зустріч серед юніорів Білорусь-Латвія-Литва-Польща-Туреччина-Україна-Франція-Естонія (25 лютого, Мінськ, Білорусь)
 
Згідно з регламентом змагань, кількісний склад команди – 24 атлети: 12 юніорів та 12 юніорок, по одному атлету на кожний вид змагань.
 
До збірної України відбираються атлети, які показали найкращий результат на наступних відбіркових стартах: чемпіонаті України серед юніорів (Суми, 14-15 лютого), чемпіонаті України серед юнаків (30 січня – 1 лютого, Запоріжжя), командний чемпіонат України з багатоборства (27-28 січня, Запоріжжя).
Попередня статтяАнна й Олексій Касьянови: «Обмін досвідом на зборі у США був дуже корисним і цікавим»
Наступна статтяПомерла Надія Олізаренко…