Юніори та молодь проявили себе в Мукачево

255
11-13 квітня в Мукачево відбулися Всеукраїнські змагання з метань пам’яті Заслужених тренерів України Зосими Синицького, Олександра Канакі та Миколи Виставкіна.
 
– Дуже добре, що відбуваються такі змагання, – розповідає головний тренер збірної України з метань Максим Островський. – В минулі роки у метальників, окрім чемпіонатів України, був лише один спеціалізований старт. А в цьому році їх відбулося вже два. Зараз до Мукачево приїхало 85 спортсменів, в тому числі з Молдови та Словаччини. Отож ці змагання цілком можна назвати міжнародними. Знаю, що у найближчому майбутньому зв’язки з легкоатлетичними фахівцями з сусідніх країн організатори планують ще більш зміцнити.
 
Перш за все хочу відзначити результати, які показали атлети юніорського та молодіжного складів. 20-річний киянин Максим Крутієнко метнув спис на 77 м 08 см. На рік за нього молодший Олександр Козубський, також з Києва, став другим серед молоді, але його результат також нас порадував – 72.01.
 
Приємно, що в метанні молоту у жінок виступала волинянка Ірина Климець. Вона зробила висновки зі свого виступу на Олімпійських іграх, що потрібно змагатися і не боятися того результату, який ти показуєш. Вона виграла з 68.80, але були кидки і під 70 метрів.
 
В метанні спису серед жінок найкращою стала киянка Тетяна Фетіскіна. 56.58 – це не високий результат, але я сподіваюся, що цього року вона покаже 59 метрів. Серед атлеток юнацького віку у цій дисцпиліні слід відзначити 15-річну підопічну Володимира Сахарука Альбіну Савчук з Волині, яка виграла у старшої на рік землячки Софії Богдан – 46 м 03 см.
 
Не можу не скзазати про окрасу змагань – протистояння юніорів у штовханні ядра. Тут була і конкурентна боротьба, і емоції, і головне – результат. У протистоянні двох тернопільчан перемогу з особистим рекордом здобув Іван Карюк – 18.90. Він відігрався у Олександра Шилівського за поразку в Сумах на чемпіонаті України в приміщенні. Після тієї бронзи Карюк трошки знітився, але зараз зумів підтвердтит, що є лідером у цій віковій категорії. Виграв на початку місяця змагання у Новій Каховці, і ось зараз – в Мукачево. Шилівський відстав від нього майже на метр – 17.92. Ажіотажу тут додав виступ словака Адріана Барана, який у підсумку став третім – 17.27.
 
У цьому виді серед молоді вінничанин Роман Кокошко встановив особистий рекорд і виконав норматив майстра спорту – 18.26. Він впевнено крокує до виконання нормативу на чемпіонат Європи. Серед дорослих Віктор Самолюк з Київщини показав стабільні для себе 19 метрів (19.02). Нажаль, через травму не виступав Ігор Мусієнко. Але зашалом, вважаю, штовхання ядра у нас оживає, і скоро цей вид стане в Україні ще більш видовищним.
 
Спис та ядро проходили на цих змаганнях на стадіоні СОК ДЮСШ, інші ж два види – на «Харчовику». Там також є що відзначити. Юніор Вадим Журба з Чернігівщини переміг з результатом 56.55. Він нещодавно перейшов з 1,5-кілограмового диска на снаряд вагою 1,75 кг. На мою думку, хлопець буде рости, він впевнено крокує до нормативу на молодіжний чемпіонат Європи.
 
В метанні молота Володимир Мисливчук (Рівненська обл.) ще раз підтвердив, що є лідером серед молоді, перемігши з особистим рекордом – 71.45. Михайло Гаврилюк з Івано-Франківщини, хоч і належить до юніорського віку (на 3 роки молодший за Володимира), показав справжній характер. 67.19, враховуючи, що Михайло зараз під тренувальними навантаженнями, – гарний результат.
 
За моєю інформацією, наступного року тут готуються ще одні змагання, присвячені пам’яті видатного тренера Євгена Сюча, який підготував низку славтених молотобойців, зокрема Андрія Скварука. Також, якщо говорити про перспективу, то ці змагання обслуговували дев’ять суддів національної категорії – дуже солідний показник. І зараз проводиться робота по залученню нових кадрів – з числа тренерів на колишніх метальників, а також підвищення кваліфікації діючих суддів.
Попередня статтяНа Сумщині вшанували пам’ять Володимира Куца
Наступна статтяУкраїнка ввійшла до призової трійки півмарафону в Душанбе