Розпач Харкова, тріумф Бердичева та прогрес Кропивницького

254
У Кропивницькому завершився головний національний старт легкоатлетичного сезону – чемпіонат України.
 
Запоріжанка Олеся Повх та Анна Плотіцина з Київщини стали єдиними атлетками, які на національній першості зуміли виконати нормативи для участі в чемпіонаті світу – з бігу на 100 метрів та 100 метрів з бар’єрами відповідно. Але цікавих результатів було достатньо.
 
У заключний день змагань найближчою до підкорення лондонського нормативу була харків’янка Юлія Шматенко, яка два тижні тому стала другою на командному чемпіонаті Європи. У бігу на 5000 метрів вона на другій половині дистанції захопила лідерство і стрімко помчала, аби втілити у життя мрію будь-якого атлета – пробитися на світову першість. Яким було розчарування і самої Юлії, і усіх уболівальників, які зібралися на трибунах стадіону «Зірка», коли диктор оголосив результати забігу. 15 хвилин 22,85 секунди. Це – особистий рекорд Юлії, але до нормативу не вистачило усього 85 сотих!
 
В актив собі може занести цей чемпіонат бердичівський наставник Ігор Лонський (на фото). У четвер його підопічний – Владислав Мазур – виграв золото у стрибках у довжину, а у суботу ще один чемпіонський титул для Житомирщини виборов висотник Віктор Лонський. 2.28 – це його особистий рекорд, який усього на 2 сантиметри менше нормативу на Лондон.
 
Також 8 липня увага вболівальників була прикута до сектору з потрійного стрибка, де змагалася чемпіонка світу Ольга Саладуха. Донецька атлетка здобула впевнену перемогу, проте до нормативу на чемпіонат світу їй не вистачило 20 сантиметрів – 13.90.
 
Втім, і у Ольги, і у інших наших легкоатлетів час для здобуття путівки до Лондона-2017 ще є. Адже нормативи можна виконувати до 23 липня.
 
Підбиваючи підсумки чемпіонату України також слід відзначити прогрес, який відбувся у Кропивницькому щодо ставлення влади до легкої атлетики. Як відзначили і керівники ФЛАУ, і тренерський штаб збірної, воно значно поліпшилося. На відміну від минулих років, перші особи міста та області не оминули своєю увагою цю масштабну спортивну подію. І це лише один з проявів тих позитивних процесів, які відбуваються в регіоні стосовно Королеви спорту. А значить є надія, що легка атлетика в Кропивницькому вийде на ще більш якісний рівень.
Попередня статтяОлеся Повх «наздогнала» норматив на чемпіонат світу
Наступна статтяЛегкоатлетичне дозвілля дітей Івано-Франківщини