Ольга Ляхова: «На 800 метрів інколи потрібно бути і жорсткою»

379
Фото (с)Павло Маменко
 

Чим закінчиться забіг Ольги Ляхової на чемпіонаті світу, не було зрозуміло до заключних метрів дистанції. Здавалось, українка вже у кроці від потрапляння до трійки, а з нею і до півфіналу змагань на 800-метрівці. Але не все сталося, як гадалося. Ляхова фінішувала шостою і не змогла дібратися за часом (2.02,07 хв).

 
– Був нервовий біг, доводилось постійно штовхатися. На дистанції двічі ледь не впала: на 200 метрів і на фінішній прямій. Дивом залишилася на ногах. Коли сіпаєшся по ходу дистанції, це дуже сильно вимотує і складно фінішувати, як зазвичай. Сили ніби й добре розрахувала, але потрібно було бігти рівніше.
 
Але враховуючи те, якою стіною бігли дівчата, щоб бігти рівніше, потрібно було виходити ледь не на третю-четверту доріжку?
 
Так, але це чемпіонат світу. Це зовсім інші змагання. Тут потрібно бути не лише дуже швидким, а й дуже розумним тактично. У нас ще дуже багато роботи, я знаю свої недоліки, ми їх обговорюємо з тренером і працюємо над ними. І коли ми їх позбавимося, можна буде бігти набагато швидше і боротися не лише за півфінал і фінал, а й за призову трійку.
 
Чи зупинилася переді мною суперниця на фініші? Насправді, все так швидко відбувалося, що… Дівчинка вибігла, я за нею, вона мене підштовхнула – і я вже не змогла її обійти, адже ритм збився. На 800 метрів таке буває, інколи потрібно бути і жорсткою.
Попередня статтяЮлія Шматенко: «Можливо, життя мене готує до серйозніших змагань»
Наступна статтяУкраїнки – про кваліфікацію зі стрибків у висоту