Вересневі рішення Виконкому ФЛАУ

173
6 вересня в офісі Федерації легкої атлетики України відбулося засідання Виконавчого комітету ФЛАУ.
 
Вперше за останній час воно відбулося таким розширеним складом – за присутності всіх головних та старших тренерів збірної України. Адже на нинішньому засіданні відбулося заслуховування звітів про результати проведення літнього легкоатлетичного сезону-2017 та виступ українських легкоатлетів на чемпіонаті світу в Лондоні.
 
Олександр Величко виклав присутнім аналітичну довідку щодо виступів українців на головних стартах останніх сезонів. Зосередив увагу на тенденції до погіршення результатів, яку найближчим часом необхідно виправляти. Державний, головні та старші тренери збірної України під час своїх звітів (впродовж останніх двох тижнів вони були опубліковані на офіційному сайті ФЛАУ) акцентували, що необхідно змінювати методологію підготовки спортсменів, а також підвищувати професійну грамотність тренерів. Протягом тривалого часу велося обговорення подальшої взаємодії з медичними інституціями, необхідності ще більш жорсткого контролю за дотриманням антидопінгових правил та ведення профілактичної роботи у цьому напрямку. Також присутні вказали на необхідність посилення роботи щодо медичних контролю та прогнозування атлетів, профілактики травм.
 
У підсумку члени Виконкому прийняли рішення визнати роботу головного тренерського штабу в сезоні в цілому, зокрема щодо організації процесу підготовки спортсменів, організації виїздів офіційних делегацій на головні міжнародні старти, як задовільну.
 
Окремим питанням був розглянутий виступ збірної України на чемпіонаті світу в Лондоні. В результаті  жвавої дискусії робота тренерського штабу була оцінена неоднозначно. Так, результати груп стрибків, багатоборств та витривалості визнані задовільними, спринту та метань – незадовільними.
 
З огляду на дані оцінки, та враховуючи, що головний тренерський штаб має контракти з Міністерством молоді та спорту до кінця року, Виконком ФЛАУ рекомендуватиме Раді ФЛАУ звернутися до Мінмолодьспорту з наступним клопотанням:
·         державного тренера України з легкої атлетики В’ячеслава Тиртишника, головного тренера збірної України зі стрибків та багатоборств Олександра Романюка, головного тренера збірної України з видів витривалості Сергія Романчука рекомендувати до подовження на даних посадах;
·         на посади головного тренера збірної України зі спринту та головного тренера збірної України з метань оголосити відкритий конкурс;
·         рекомендувати змінити посаду головного тренера збірної України з багатоборств на старшого тренера збірної України з багатоборств.
 
Також Виконком рекомендуватиме Раді ФЛАУ оголосити внутрішній конкурс на посади керівника Комплексної наукової групи та, у разі схвалення Мінмолодьспорту, старшого тренера з багатоборств. З метою попередніх заслуховувань також рекомендовано створити Комісію ФЛАУ по заслуховуванню кандидатів на головні тренерські посади штатної команди національної збірної команди України з легкої атлетики та на найближчому засіданні Ради ФЛАУ обрати її членів та керівника.
 
 
Зі старшим тренером збірної України з резерву Андрієм Каратєєвим, контракт якого спливає 30 вересня, Виконком ФЛАУ рекомендуватиме подовжити контракт до кінця року. Після затвердження концепцію про взаємодію Центрів олімпійської підготовки в системі резерву збірної України вирішено розглянути питання щодо старшого тренера збірної України з резерву.
 
Члени Виконкому ФЛАУ затвердили кількісний склад збірної України на чемпіонат Європи з кросу, який відбудеться 10 грудня у Словаччині. До складу делегації увійде 31 атлет (по 4 у чоловіків, жінок, юніорів, юніорок, чоловіків-молодь; 5 у жінок-молодь; по 3 у чоловічій та жіночій естафетах) та 12 офіційних осіб.
 
Присутні розглянули питання про заохочення спортсменів та тренерів за результатами виступів на офіційних міжнародних стартах літнього сезону-2017 та прийняли по ньому позитивне рішення. Також погоджено питання призначення винагороди бронзовій призерці чемпіонату Європи-2012 Лілії Лобановій та її особистому тренеру, який брав безпосередню участь у підготовці атлетки до зазначених змагань.
 
В рамках реорганізації секретаріату ФЛАУ Виконком затвердив нову структуру штатного апарату.
Керівник департаменту змагань ФЛАУ Іоланта Хропач представила Виконкому проект Календаря основних офіційних національних змагань на 2018 рік. Він, з правками, був попередньо узгоджений для подання на затвердження членами Ради ФЛАУ. Зокрема, наразі залишаються невизначеними дати проведення чемпіонату України у приміщенні та Кубку України у приміщенні – вони будуть затвердженні після з’ясування процедури отримання віз на головний старт зимового сезону – чемпіонат світу у приміщенні, який відбудеться у Бірмінгемі (Велика Британія).
 
Присутні заслухали у викладі старшого тренера збірної України Олексія Сердюченка концепцію діяльності Центрів олімпійської підготовки. Її було прийнято для подальшого затвердження Радою. Також державному тренеру В’ячеслав Тиртишнику доручено скласти умови конкурсу на посаду очільників ЦОПів.
 
Були розглянуті зміни до Положення про членство у громадській спілці «Федерація легкої атлетики України» в частині переходу атлетів з однієї територіальної ФЛА до іншої для подальшого затвердження цих змін Радою.
 
Серед іншого було ухвалене рішення про офіційне звернення членів Виконкому до Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова щодо виділення додаткового фінансування ФЛАУ з метою забезпечення подальших навчально-тренувальних зборів та придбання необхідного легкоатлетичного обладнання. Також було ухвалене рішення про офіційне звернення членів Виконкому до Міністерства освіти та науки України щодо розвитку легкої атлетики в системі Міносвіти: повернутися до практики проведення Спартакіади школярів, розширити календар легкоатлетичних змагань серед СДЮШОР, ДЮСШ, спортивних шкіл-інтернатів, розглянути можливість впровадження до шкільної програми «Дитячої легкої атлетики ІААФ», і з урахуванням наведеного пошук ресурсів для реконструкції та побудови шкільних стадіонів.
 
Наступне засідання Виконкому ФЛАУ відбудеться 28-29 жовтня у Харкові.
Попередня статтяВітаємо Фіделя Тимченка з днем народження!
Наступна статтяМедалісти Олімпійського фестивалю та їх тренери отримуватимуть стипендії НОК