Бірмінгем-2018: два фінали у заключний день чемпіонату світу у приміщенні

275
Фото (c)Getty Images for World Athletics
4 березня у Бірмінгемі завершується чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні. Українці виступлять у двох фіналах – з естафетного бігу 4х400 метрів та стрибків у довжину серед жінок.

 
Марина Бех вийде у сектор для стрибків у довжину о 17:27 за київським часом, а жіноча естафета стартує о 18:30.
 
Напередодні у вечірній частині програми виступала лише одна українка. Анна Плотіцина завершила чудовий зимовий сезон результатом 8,09 с у півфіналі з бігу на 60 метрів з бар’єрами. Зазначимо, що до фіналу не змогли пробитися одні зі світових лідерів – австралійка Саллі Пірсон й білоруска Аліна Талай. А чемпіонкою світу у приміщенні з рекордом змагань стала американка Кендра Гаррісон (7,70 с).
 
У секторі для стрибків з жердиною перемогла американка Сенді Морріс, і також з рекордом чемпіонатів світу у приміщенні (4,95 м). Після цього вона виконала три досить непогані спроби на висоті нового світового рекорду – 5,04 м. Проте планка того вечора все ж не встояла.
 
Надзвичайно захоплюючою була боротьба у секторі для потрійного стрибка серед чоловіків, де зміни у турнірній таблиці відбувалися від спроби до спроби. Спочатку в лідери змагань і світового сезону вийшов Нельсон Евора (17,40 м – національний рекорд Португалії у приміщенні). Вже у наступній спробі американець Вілл Клей перевершив його результат (17,43 м). А у п’ятій спробі Алмір Дос Сантом з Бразилії стрибком на 17,41 м відсунув Евору на бронзову позицію і виграв срібну медаль.
 
До фінішу на дистанції 1000 метрів не було зрозуміло, хто ж яку сходинку на п’єдесталі займе у змаганнях семиборців. Канадієць Деміан Ворнер зробив чи не все від нього залежне, аби випередити у боротьбі за «золото» француза Кевіна Майєра. Проте і Майєр виклався на всі сто відсотків. Ворнер скоротив відрив до п’яти очок, але перемога все ж залишилася за французом (6348 очок – найкращий результат світового сезону у приміщенні). Ворнер з національним рекордом у приміщенні другий (6343). А от естонцю Майкелу Уібо таки вдалося випередити німця Кая Казмірека і піднятися на третю позицію (6265 – особистий рекорд). Казмірек четвертий (6238 – особистий рекорд). Олексій Касьянов через спазм м’язів задньої поверхні стегна був змушений завершити змагання після бігу на 60 метрів з бар’єрами.
 
Чемпіоном світу з бігу на 800 метрів став поляк Адам Кщот (1.47,47 хв), ефіопка Гензебе Дібаба – з бігу на 1500 метрів (4.05,27 хв), а американка Кортні Около (50,55 с) і чех Павел Маслак (45,47 с) – з бігу на 400 метрів. Зазначимо, що Маслак перетнув фінішну лінію третім, проте після дискваліфікації іспанця Оскара Хусіллоса й домініканця Лугеліна Сантоса саме він став першим.
 
А завершувався третій день дистанцією 60 метрів серед чоловіків. Всі погляди тут були прикуті до новоспеченого рекордсмена світу у приміщенні американця Крістіана Коулмена. Власне, він і переміг. Цього разу з рекордом чемпіонатів – 6,37 с. Китаєць Бінтянь Су з рекордом Азії у приміщенні фінішував другим (6,42 с).
Попередня статтяБірмінгем-2018: український фінал і рекорд чемпіонату від Волша
Наступна статтяБірмінгем-2018: боротьба за естафету