Ольга Бібік: «Норматив – це не орієнтир, на чемпіонаті України маю вибігти з 52-х секунд»

313
Срібна призерка чемпіонату Європи-2017 у приміщенні в естафеті 4х400 м киянка Ольга Бібік є однією з претенденток на участь в чемпіонаті Європи-2018, який 7-12 серпня відбудеться в Берліні. Проте, боротьба за місце в збірній України на жіночій 400-метрівці на вирішальному етапі відбору – чемпіонаті України (18-21 липня, Луцьк) – очікується дуже серйозною. У цій дисципліні маємо відразу дев’ять атлеток з виконаними нормативами. Тоді як виставити одна країна має право щонайбільше трьох учасниць в особистій дисципліні та шістьох в естафеті 4х400 м.
 
На чемпіонаті Києва 3 липня Ольга хоча і здобула золото з бігу на 400 метрів, час – 54,52 – далекий від того, з яким можна буде претендувати на місце в збірній.
 
– Насправді, я не орієнтуюся навіть на норматив. 53,20 – це дуже слабкі цифри. Тому й не дивно, що у нас стільки атлеток його виконали. Моє завдання на чемпіонат України – вибігти з 52-х секунд. Я готова на такий результат. Показувати його вже зараз мені певною мірою завадила серія закордонних стартів – через участь в них я трошки не допрацювала перед минулим командним чемпіонатом України. Все-таки, шість разів бігла по 500 метрів (пейсмекером на 800-метрівці), фактично кожні два дні. Під час циз забігів 400 метрів бігла щоразу за 57 секунд. Отож, в Кропивницькому далися взнаки втома, перельоти. Залишилися ще одні такі змагання – у четвер у Норвегії, і після цього починаю навантажуватися повною мірою, цілеспрямовано готуватися до чемпіонату України. Якраз до Луцька залишиться два тижні, те що потрібно.
 
– Певно, при підготовці до сезону не обійшлося без гір?
 
– Так, їздили на середньогір’я у Киргизію. Після неї, як це завжди буває, була певна «яма» – пішов спад, три тижні нічого не могла робити. Просто ходила, розминалася, ніби вже закінчую кар’єру. Але цей період вже позаду, і зараз має бути підйом. Якраз під чемпіонат України. Там, думаю, все буде нормально.
 
– Естафетною командою цього літа вже працювали?
 
– Ще ні. Зараз будуть збори в Черкасах. Проте ми з тренером вирішили, що готуватимемося в Києві. На місце в естафеті дуже багато претенденток. І коли її учасниці відберуться, тоді й будемо відпрацьовувати взаємодії.
Попередня статтяЗа день до старту чемпіонату Європи U18
Наступна статтяОльга Аксьонова взяла участь у семінарі ЕА з жіночого лідерства