Піскунов – сьомий, Килипко – у фіналі

270
У вечірній сесії чемпіонату Європи з легкої атлетики Українці брали участь в чотирьох видах програми, в тому числі у двох фіналах.
 
Для 19-річного молотобойця з Херсонщини Гліба Піскунова вихід до фіналу вже можна вважати успіхом. Але Гліб на цьому не зупинився, і у першій спробі відправив снаряд на 73 м 99 см. Це йому дозволило увійти за підсумками трьох спроб до вісімки найкращих. Звісно, конкуренти також не дрімали, і потихеньку відтіснили Гліба з п’ятої позиції на восьму, але не далі. У трьох фінальних підходах (а зазначимо, що Піскунов цього вечора не запоров жодної спроби) нашому атлету вдалося ще покращити свій результат – 74.62, що гарантувало йому підсумкову сьому позицію. А найкращими тут стали польські атлети – Войцех Новіцкі (80.12) та Павел Файдек (78.69).
 
– Можна сказати, що виступ вдалий, – розповідає Гліб. – Не ідеал, але вдало. Завжди хочеться більшого. Ну завжди хочеться більшого. Дуже сильно хвилювався, коли у третій спробі виходили у сектор два атлета, які могли мене виштовхати з фінальної вісімки. Але, на щастя, їм цього не вдалося. Результат середній, але місце посів гарне. Я думав, що вісімку закриють результати 75.00-75.50. Думаю, батько і тренер зараз задоволений. Врешті решт, з усіх фіналістів я найменший за конституцією. Планую, за 2-3 роки їх наздожену за цими параметрами, і, відповідно, за результатами.
 
Василь Коваль та Дмитро Сірук брали участь у фінальному забігу на 10000 метрів. Відомо, що на довгих дистанціях моду у світі диктують африканські атлети. Вихідці з Чорного континенту посіли усі місця на п’єдесталі пошани і на берлінському чемпіонаті Європи – Морхад Амдуні з Франції (28.11,22), представник Бельгії Башир Абді (28.11,76) та італієць Єманеберхан Кріппа (28.12,15). Наші хлопці відстали від них на хвилину: Василь Коваль фінішував 17-м (29.07,23), а Дмитро Сірук – 21-м (29.19,55).
 
– Першу половину пробігли добре, як і планували, за 14.21, – розповідає Коваль. – А от другу дуже повільно. Останні три кілометри важко було. Проте раді і цьому, що є. Вперше змагалися в такій чудовій атмосфері, за такої великої кількості глядачів. Ну і коли багато сильних суперників – також добре.
 
 
– Так, почали у правильному темпі, але не вистачило, – продовжив свого товариша Дмитро. – Дуже спекотно. Доріжка аж паром віддавала. В Лондоні, не ми виконали нормативи, змагалися за 17 градусів тепла. А тут, коли виходили на розминку, було 35.
 
У стрибках з жердиною без проблем пробилася до фіналу харків’янка Марина Килипко. Вона усі висоти брала з першої спроби, і для місця у ТОП-12 їй вистачило стрибка на 4.45:
 
– Доріжка сподобалася, «біжуча». Якщо спортсмен готовий – на ній можна показувати гарні результати. Дай Бог, за день буду у ще кращій формі, ніж сьогодні. Адже у фіналі потрібно буде стрибати ще вище.
 
 
Денис Нечипоренко з Черкаської області не зумів вийти до фіналу з бігу на 400 метрів з бар’єрами. У своєму півфінальному забігу він стартував по не самій зручній, першій внутрішній доріжці, і з часом 50,27 став у своєму забігу сьомим, а загалом – 17-м:
 
– Почував себе чудово. Якби була та доріжка, як і вчора у попередньому забігу, можна було б виступити краще. Особливих помилок за собою сьогодні не помітив. Загалом виступом на чемпіонаті, та й формою у сезоні задоволений. Я їхав до Берліну, маючи 33-й рейтинг серед усіх учасників, а став 17-м. Це добре. На чемпіонаті Європи 2014 року я був 16-м, але тоді результат показав трошки гірший.
 
 
Отож, після двох днів змагань у медальному заліку чемпіонату Європи, завдяки тріумфу Мар’яна Закальницького та Аліни Цвілій, Україна з двома медалями йде на третьому місці, поступаючись лише британцям та полякам.
Попередня статтяВасилина Вітовщик: «Коли бачиш український прапор, ти просто не можеш здаватися!»
Наступна статтяМельник та всі-всі-всі