Василь Коваль: «На кросі ти дійсно показуєш себе як профі»

351
Василь Коваль на чемпіонаті Європи з кросу посів найвище місце серед українців у змаганнях серед чоловіків. 10300 метрів він подолав з 39-м результатом (30.18,37 хв).

 
– Крос бігти набагато важче, ніж по шосе. Тут потрібна силова витривалість. Ще до змагань я бачив на відео, якою буде траса, і готувався до неї. Зокрема, бігав, коли було мокро. Для мене у Тілбурзі не було несподіванок, – розповідає Василь Коваль після фінішу.
 
А траса вам сподобалася?
 
Не розумію, як траса може не сподобатися. Хтось біжить по шосе, хтось по доріжці… Та я вважаю, що спортсмен високого рівня повинен бігти на будь-яких змаганнях – що з кросу, що по шосе, що на стадіоні, – а не вигадувати якісь відмазки.
 
Особисто вам, у якому темпі комфортніше долати дистанцію?
 
Середнім темпом. Високий, особливо якщо біжиться, теж добре. А от коли повільно починаєш, а суперники біжать швидко, за ними вже не встигаєш.
 
Я починав посередині, поступово підтягувався і обходив суперників. Звісно, було нелегко, адже хлопці теж бігли, а не стояли на місці. Намагався обігнати якомога більше людей. Взагалі, крос – це завжди цікаво. Тут ти дійсно показуєш себе з хорошого боку, як профі.
Попередня статтяВалерія Зіненко: «На таких змаганнях ми дійсно стаємо командою»
Наступна статтяМаксим Пантелєєв, Вадим Лонський та Ілля Сосницький – про виступ на чемпіонаті Європи з кросу