Тріумф українських висотниць у Мінську: рекорд Європи U20 і рекорд України U23 у приміщенні

315
Просто неймовірними за ступенем боротьби і емоцій виявилися цьогорічні міжнародні змагання зі стрибків у висоту у Мінську. До столиці Білорусі приїхали майже всі найсильніші стрибунки України і створили там справжній фурор.

 
Основною суперницею українок була минулорічна переможниця змагань Марія Ласіцкене, яка виступає у статусі нейтральної атлетки. І наші спортсменки дали їй більш ніж гідний бій.
 
Почалося все для України з висоти 1,70 метрів і стрибків багатоборки Аліни Шух. Всі висоти, включаючи 1,80 метрів, вона долала з першої спроби. На жаль, повторити успіх на 1,84 м цього дня Аліні не вдалося.
 
Ірина Геращенко завершила змагання, не впоравшись з планкою на висоті 1,80 м. Саме з неї почали змагання і решта українок – Ярослава Магучіх, Юлія Левченко і Катерина Табашниик.
 
На висоту 1,90 метрів виходили вже лише чотири спортсменки – три українки і Ласіцкене. Щоправда, Катерина Табашник змусила понервувати вболівальників, коли 1,88 метрів змогла подолати лише з третьою спроби. А от далі змагання знову почали розгортатися для неї чи не за ідеальним сценарієм.
 
1,90 і 1,92 метри всі три українки долали з перших спроб. Не менш успішним був стрибок Табашник і на 1,94 м. Левченко і Магучіх зробили те ж саме з другої спроби. Паралельно з українками долала висоти і Ласіцкене.
 
Наступна висота – 1,96 метрів – у разі її подолання Ярославою Магучіх могла стати новим рекордом Європи серед юніорок у приміщенні. Попередній (1,95 метрів) належав ще одній українці Ірині Геращенко і був встановлений у Сумах 21 лютого 2014 року. Перед Магучіх успішну спробу виконала Табашник, а після стрибків Левченко і Ласіцкене планка не встояла. Ярослава ж, як і Катерина, подолала її з першої спроби і з запасом! У разі проходження традиційної процедури ратифікації саме цей результат буде новим офіційним рекордом Європи U20 зі стрибків у висоту у приміщенні. Крім того 1,96 м стали повтороенням найкращого результату у світі у віковій категорії U18. До цього таку висоту у різні роки долали чотири спортсменки – Шармен Гейл-Віверс з ПАР у 1981 році, Ольга Турчак, яка представляла СРСР, у 1984 році у Донецьку, австралійка Елеонор Паттерсон у 2013 році і американка Вашті Каннінгам у 2015 році.
 
На цьому Магучіх вирішила зупинитися і припинити змагання. Левченко з другої спроби подолала 1,96 м, а Ласіцкене перенесла обидві спроби на 1,98.
 
Табашник, для якої до цього турніру особистий рекорд у приміщенні дорівнював 1,92 м (встановлений минулого року на цьому ж турнірі), а просто неба 1,96 м, з першої спроби подолала 1,98 м. Те ж саме зробила і Ласіцкене, а Левченко приєдналася до суперниць після успішної другої спроби і тим самим встановила новий молодіжний рекорд України у приміщенні. Попередній також належав Юлії – 10 січня 2018 року на «Різдвяних стартах» у Києві вона стрибнула на 1,97 м.
 
Висота 2,00 метри цього вечора підкорилася лише Ласіцкене. Саме з таким результатом вона і виграла змагання. За спробами Катерина Табашник обійшла Юлію Левченко і посіла друге місце, а Юлія замкнула трійку призерів.
 
У змаганнях серед чоловіків також не обійшлося без призового місця для України. У секторі нашу країну представляли лише двоє учасників. І якщо для Віктора Лонського цього року змагання завершилися на позначці 2,10 м, то Дмитро Дем’янюк, подолавши з першої спроби 2,20 м, розділив друге місце з білорусом Андрієм Скобейком. Переміг господар турніру Павєл Нєдосєков (2,30 м).
Фото надане Дмитром Дем’янюком
Попередня статтяРішення щодо дискваліфікацій
Наступна статтяМикола Мальцев святкує ювілей!