Михайлова та Романенко виграли чемпіонат АБАФ, кенійці – Київський Міжнародний півмарафон

349
6 та 7 квітня у столиці України відбувся дев’ятий за ліком київський міжнародний півмарафон – 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. За 2 дні на різних дистанціях заходу на старт вийшли майже 13000 учасників з 57 країн світу, а підтримували любителів бігу на вулицях міста понад 30000 уболівальників. Перемогу цьогоріч святкували представники Кенії, серед жінок з рекордом траси перше місце виборола Кімелі Дейзі Джепту, знявши з минулорічного рекорду траси Вікторії Калюжної близько 3-х хвилин, і відтепер орієнтир становить 1:10:52. У чоловіків перемогу здобув Санг Бернард Черуійот з часом 1:03:42.
 
На прес-конференції після фінішу переможець Санг Бернард Черуійот поділився своїми враженнями:
 
– Я дуже радий перемогти сьогодні. До цього я ще не мав перемог на напівмарафонській дистанції в своєму профайлі, тому для мене це дуже важливо. Надзвичайно добре все склалось з погодою, все сприяло бігу. Під час проходження дистанції вдалось навіть помилуватись краєвидами міста та річкою.
 
Кімелі Дейзі Джепту також залишилась задоволеною і часом, і перемогою. З самого старту вона очолила жіночий залік, і тримала лідерство до фінішу:
 
– Гонка видалась дуже простою, дуже часто доводиться бігти наодинці, сьогодні суперниці не підтримали мій темп. Після фінішу я була дуже щасливою побачити свій результат, що став оновленням рекорду траси. Також вчора під час тренувальної пробіжки мала змогу насолодитись краєвидами Києва.
 
Маршрут півмарафону пролягав колом вздовж Дніпра, а старт і фініш спортсменів відбувався на Контрактовій площі. 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon вже другий рік поспіль проводить подію із відзнакою IAAF Bronze Label, що гарантує проведення змагань на найвищому рівні з відповідністю світовим стандартам якості, безпеки і обслуговування. І вже цього року організатори заходу виконували вимоги для отримання статусу Silver Label на майбутній рік, і тепер очікують підтвердження від офіційних представників IAAF.
 
Крім того, у рамках півмарафону вперше в Україні відбувся Чемпіонат Балканських Країн з легкої атлетики під егідою Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (АБАФ). Лише рік тому Україна увійшла до її складу. На сьогодні АБАФ налічує 20 країн-членів і є однією з найпотужніших та найбільш шанованих асоціацій всередині Європейської легкої атлетики. Чемпіонство тут здобули представники України. У жінок перемогу виборола Дар’я Михайлова з результатом 1:11:49, що стало оновленням її особистого результату на півмарафоні, а у чоловіків переміг Роман Романенко – 1:04:35.
 
Загалом дистанцію півмарафону вийшли долати понад 5300 бігунів, а це на понад 1500 більше порівняно з минулим роком. Також збільшилося і представництво різних країн. Цього року гостями півмарафону стали 57 країн світу.
 
 
– Ми раді вітати всіх на цій визначній події – міжнародному київському півмарафоні 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. Цього року ми зібрали рекордну кількість учасників, близько 13-ти тисяч. Це новий рівень спорту у нашій країні, адже ми створюємо умови для того, аби якомога більше професійних спортсменів приїжджали до нашої країни на змагання. Також ми плануємо отримати Silver Label IAAF, тому ми виконуємо ряд вимог для цього, однією з них є участь титулованих світових атлетів. Також в рамках півмарафону відбулися престижні міжнародні змагання – Чемпіонат Балканських Країн з легкої атлетики, участь у якому взяли учасники з 6-ти країн, – прокоментував генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.
 
9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon вже вкотре довів, що взяти участь у події може кожен охочий незалежно від віку. Як і минулого року, найстаршим учасником події став Олег Шетанков, який у віці 78 років успішно подолав півмарафон з результатом 2 години і 36 хвилин. Участь таких спортсменів лише доводить, що жодних вікових перешкод для бігу не існує.
 
У рамках київського півмарафону традиційно проходив “Фандрайзинг марафон. Весна”. Його мета – збір коштів на підтримку проектів 14-ти благодійних фондів на платформі Української біржі благодійності. Збір коштів триватиме до 12 квітня включно.
 
Цього року у організації було задіяно 750 волонтерів, а вздовж усього маршруту чергували 12 бригад швидкої медичної допомоги, 23 волонтери «Червоного Хреста», 18 рятувальників Мальтійської служби допомоги та 6 екіпажів організації «MotoHelp».
 
Забіг 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon відкрив серію заходів Run Ukraine Running League 2019, що об’єднує шість бігових змагань у п’яти містах України. Наступний захід відбудеться 26 травня у Дніпрі.
Попередня статтяРоз’яснення щодо умов відбору на чемпіонат світу-2019 та Олімпійські ігри-2020
Наступна статтяАнтидопінгові лабораторії, незалежність НАДЦ та інші теми, підняті в Афінах