Скороходи завершили відбір на молодіжний чемпіонат Європи

288
16 червня у Сумах відбувся чемпіонат України зі спортивної ходьби на 20 км. Командний залік змагань виграла збірна Волинської області. В індивідуальному заліку найкращими стали гість з Білорусі Олександр Ляхович (1:24.27), який на 18 секунд випередив Сергія Будзу з Київщини, та волинянка Марія Філюк (1:35.39).
 
– В Сумах було дуже спекотно, – розповідає старший тренер збірної України зі спортивної ходьби Денис Тобіас. – Зокрема і цей фактор вплинув на те, що серед дорослих атлетів нікому не вдалося виконати норматив на чемпіонат світу-2019. Хоча з організаційної точки зору тут все цьому сприяло – траса була сертифікована, змагання обслуговували три міжнародних судді. Отож, у ходьбі на 20 км у нас на даний момент залишається чотири ліцензії – Іван Лосєв з Київщини та Віктор Шумік з Волині у чоловіків, а також сумчанка Інна Кашина та волинянка Надія Боровська у жінок.
 
На цих змаганнях ми завершили формування збірної України для участі в молодіжному чемпіонаті Європи. Найкращими у віковій категорії U-23 в Сумах стали Віктор Шумік з Київської області (1:25.49) та Олег Свистун з Сумщини (1:26.35) (на фото). Третє місце в команді дістанеться Едуарду Забуженко. За поданням головної тренерської ради Виконоком ФЛАУ дозволив йому не виступати на чемпіонаті України, оскільки Едуард потрапляє до збірної за рейтингом ЄА.
 
Що стосується змагань жінок у молодіжній віковій групі, то трійку найкращих склали Оксана Кулагіна (Київська обл., 1:40.36), Яна Фарина (Волинська обл., 1:44.45) та Юлія Балим (Сумська обл., 1:48.31). Усі вони – з нормативами, отож виконали критерії відбору до збірної на чемпіонат Європи.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.          
Попередня статтяОльга Ляхова фінішувала у першій трійці на етапі «Діамантової ліги» у Рабаті
Наступна статтяСклад збірної України на чемпіонат Європи-2019 з гірського бігу