Рішення Ради ФЛАУ від 18 квітня

270
18 квітня в он-лайн режимі відбулося засідання Ради Легкої атлетики України.
 
На початку засідання президент ФЛАУ Ігор Гоцул доповів членам Ради про діяльність Легкої атлетики України в період від попереднього засідання. Присутні отримали вичерпну інформацію щодо чемпіонату Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби, який відбувся 14 березня в Івано-Франківську, а також про значення цих змагань зокрема та членства України в АБАФ загалом для розвитку в країні нашого виду спорту. Президент ФЛАУ звернув увагу членів Ради на ті позитивні моменти, які стали наслідком впровадження в ФЛАУ системи розподілу коштів на підготовку атлетів на підставі рейтингу атлетів та її оприлюднення. Завдяки цьому кожен атлет та його тренер мають змогу планувати свою підготовку, що є важливим елементом у дотриманні політики ФЛАУ щодо прозорості у своїй діяльності. Водночас дана система розподілу коштів поки що не є ідеальною, і тому буде вдосконалюватися.
 
Ігор Гоцул розповів, що незабаром на нас очікує зміна концепції проведення змагань в Україні. Зокрема останнім часом ФЛАУ багато працює над тим, щоб проводити в країні змагання на запрошення.
 
На жаль, не обійшлося і без негативних моментів. Через заходи, які запровадила держава у зв’язку з боротьбою з коронавірусом, було значно скорочено бюджет спортивної галузі. Зокрема бюджет легкої атлетики було зменшено на 78 відсотків. Президент ФЛАУ виклав присутнім усі ризики, пов’язані з таким рішенням. Проте ФЛАУ продовжує свою діяльність щодо пошуку нових джерел фінансування і докладає зусиль, щоб фінансова криза якомога менше вдарила по підготовці легкоатлетів та проведенню змагань після їх відновлення.
 
Тривалу дискусію у присутніх викликало питання щодо виступу атлетів в єдиній спортивній формі на змаганнях, які проводяться під егідою Легкої атлетики України. Деякі територіальні ФЛА успішно розв’язали питання щодо форми, але багато таких, які не можуть знайти на неї кошти – зокрема, стикаються з відмовою місцевих органів влади щодо фінансування у цьому напрямку. У підсумку було прийнято рішення допускати до змагань атлетів без єдиної форми. Натомість Комісія змагань ФЛАУ має напрацювати нові пропозиції, зокрема звернутися до ТФЛА з проханням надати свої пропозиції щодо заохочення команд тих регіонів, які змагатимуться в єдиній формі (нараховувати додаткові бали в командний залік, тощо).
 
Члени Ради ФЛАУ заслухали звіт голови Комісії змагань ФЛАУ Яни Бочарської щодо підсумків проведення в Івано-Франківську 14 березня чемпіонату АБАФ зі спортивної ходьби. Вони залишилися задоволені змістовним аналізом цього питання. Загалом проведення чемпіонату було визнано задовільним. Офісу ФЛАУ було доручено організувати та провести семінар для дикторів змагань, які працюють на аренах. Також за підсумками роботи на чемпіонаті АБАФ з ходьби ухвалено рішення присвоєння національних категорій дев’яти суддям: Ковенко Андрій (Вінницька обл.), Бурбан Юрій (Львівська обл.), Циганко Людмила (Полтавська обл.), Лабич Петро, Шарий Наталія, Мельник Олена, Ханенків Марта, Кухній Оксана, Пойдюк Наталія (всі – Івано-Франківська обл.).
 
Рада ФЛАУ розглянула звернення Федерації легкої атлетики Київської області щодо скорочення карантину атлету Мар’яну Закальницькому та залишила своє рішення від 9 листопада 2019 року без змін. Також було розглянуте питання щодо переходу атлетки Катерини Дмитренко з Рівненської до Волинської ФЛА. Після обговорення було надано доручення, щоб президенти цих ТФЛА найближчим часом спробували розв’язати це питання між собою.
 
Членами Ради було прийняте рішення внести зміни та затвердити в новій редакції Положення про сертифікацію легкоатлетичних споруд.
 
Наступне засідання членів Ради ФЛАУ призначене на 30 травня 2020 року. 
Попередня стаття«Створення і монетизація персонального бренду»: атлетів вчили, як просувати особистий бренд у медіа (ВІДЕО)
Наступна статтяВітаємо Валентину Козир з днем народження!