Дебют метального центру Луцького НТУ, хет-трик Сосновенка та інші події чемпіонату України серед спортшкіл

255
19-20 вересня в Луцьку відбувся командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР (2003 р.н. та молодші). Залік серед ДЮСШ виграла Сумська ОДЮСШ, серед СДЮШОР – КПНЗ СДЮСШОР № 3 Дніпра, а серед областей – Київщина. Підсумки чемпіонату пресслужбі ФЛАУ прокоментував старший тренер збірної України Андрій Каратєєв.
 
– Цим чемпіонатом ми підбили певний підсумок цього короткого літнього змагального сезону для атлетів 2003 р.н. Якщо аналізувати результати більшості спортсменів зимові та літні, то зараз вони були слабшими. Адже саме ця вікова група мала найбільше труднощів з підготовкою – переважна кількість атлетів навчаються в спеціалізованих навчальних закладах, які з березня були зачинені на карантин, і до тренувань вони приступили лише з 1 вересня. Меншою мірою ці проблеми торкнулися юніорів та дорослих. Це треба враховувати. Але незважаючи на все це, спортсмени, які мали змогу під час карантину тренуватися, показували гарні результати і наприкінці серпня на юнацькому чемпіонаті України, і зараз.
 
Звісно, знову варто відзначити Артура Фельфнера з Київської області (на фото), який вкотре метнув спис за 80 метрів – 80.80 (а змагання з метань вперше проходили на нещодавно введеному в експлуатацію метальному центрі Луцького НТУ). Підтвердили свої лідерські позиції в спортивній ходьбі Микола Рущак з Сумщини (5000 м – 21.59,94) та волинянка Валерія Шоломіцька (3000 м – 13.33,94). Ми вже звикли до перемог на дистанціях 200 та 400 метрів Олександра Сосновенка з Донеччини. На цьому чемпіонаті він їх знову виграв (22,02 та 48,73), а також біг ще й стометрівку, і став найкращим з доволі пристойним часом, впритул наблизившись до нормативу майстра спорту – 10,75. Таким чином, Олександр виграв зараз в Луцьку всі спринтерські дистанції.
 
Ще потрібно відзначити результат киянина Микити Нарольського в потрійному стрибку – 15.21, Надії Стецюк з Київщини на 400-метрівці (56,76), до перемог якої ми вже також звикли. Ну і заявила про свої лідерські амбіції сумчанка Діана Гончаренко, яка виграла з гарними результатами 100 м та 200 м (12,22 та 25,16).
 
Враховуючи, що більшість цих спортсменів наступного року будуть ще юнацького віку, я вважаю, що саме вони створять кістяк команди, яка 2021-го виступатиме на міжнародних змаганнях. Тепер чекатимемо чемпіонату України серед юнаків 2005-2006 р.н., який заплановано на 15-16 жовтня в Івано-Франківську. Сподіваюся, що там молоді атлети також себе проявлять, і наступного року, коли якраз в основному спортсмени 2005 р.н. увійдуть до юнацької вікової категорії, також будуть конкурувати зі своїми більш дорослими суперниками.
 
Повні результати змагань – за ЦИМ посиланням.
 
Також минулими вихідними в Лазурному Херсонської області відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків 2007-2008 р.н.  (4-борство). Його результати – за ЦИМ посиланням.
Попередня стаття6000 бігунів з 38 країн: на вихідних відбувся найбільший онлайн-забіг України
Наступна статтяМарина Бех-Романчук і Андрій Проценко – найкращі легкоатлет і легкоатлетка серпня в Україні