Дюплантіс повертається після травми: 6.10м – готовність №1 до Торуня (+відео)

887
Фото сайту WA

24 лютого був останнім днем, коли європейські легкоатлети могли ще виконати нормативи чи перевірити свою готовність до зимового чемпіонату Старого Світу, який відбуватиметься 4-7 березня в польському місті Торунь.

Турнір Serbian Open Indoor Meeting, який входить до Бронзової Серії всесвітнього легкоатлетичного туру в приміщенні, ще раз довів, що на доріжках та в секторах Торунь Арени слід очікувати на надзвичайну і захоплюючу боротьбу.

У сезонному розкладі змагань чинного рекордсмена світу зі стрибків з жердиною Арманда Дюплантіса турнір у Белграді спершу не значився. Однак після невеличкої травми задньої поверхні стегна, отриманої у Льєвіні 9-ого лютого, 21-річний швед був змушений взяти короткострокову паузу на лікування і відновлення. Невеличкий відпочинок, вочевидь, став для Дюплантіса досить корисним. Чинний чемпіон Європи та срібний призер чемпіонату світу повернувся у сектор з одним із найкращих стрибків у своїй кар’єрі. У Белграді Мондо з першої спроби подолав 6м та 6.10м, а далі…

Далі все за вже звичним сценарієм. Юний вундеркінд так привчив вболівальників до штурму світових рекордів, що планка піднята на висоту 6.19м де-кому вже здається чи не буденністю. До речі, в першій спробі Дюплантіс був досить близький, аби підкорити черговий світовий рекорд. А вже після другої невдалої спроби на цій космічній висоті Арманд відмовився продовжувати змагання, посилаючись на відчутну втому.

Тим паче, що завдання «підняти» свій же найкращий результат сезону в світі було виконано бездоганно, та й суперники цього разу не склали Дюплантісу відчутної конкуренції. Багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи Пьотр Лісек з Польщі та Олімпійський чемпіон Ріо Тіаго Браз розділили між собою другу позицію, зупинившись на висоті 5м70см.

Українські вболівальники з нетерпінням чекали на старт Богдана Чорномаза, котрий нещодавно на Меморіалі Батруха та Юшка повторив свій особистий рекорд на 60-метрівці з бар’єрами 7.88сек, тим самим виконавши норматив на Торунь. Згодом 24-річний українець здобув бронзу зимового чемпіонату балканських країн, не дотягнувши до свого найкращого показника лише одну соту секунди. Вочевидь, старт у Белграді потрібен був Богданові для більшої впевненості. Та й у компанії досить рівних за силою суперників це був непоганий шанс для покращення особистого рекорду. Все ніби то йшло за планом, але фальстарт, зроблений киянином, до цих планів точно не входив… Перемогу у забігові відсвяткував господар турніру Люка Трговчевіч – 7.85сек.

У змаганнях зі стрибків у довжину серед жінок не було рівних чемпіонці світу в приміщенні Іванні Шпанович. У своєму рідному секторі сербка приземлилася на позначці 6м71см, залишивши далеко позаду срібну призерку чемпіонату Європи 2016 британку Джазмін Сойєрз – 6.50м.

До найкращих своїх результатів минулих років підбирається і екс-чемпіонка світу серед юніорів з семиборства та зі стрибків у висоту Морган Лейк. Британка, чий рекорд як у приміщеннях, так і просто неба складає 197см, в Белграді перемогла зі своїм найкращим показником нинішнього сезону 1м96см. А оскільки ім’я Морган Лейк уже включено до заявки британської збірної на чемпіонат Європи у приміщенні, то вочевидь саме вона може стати однією із найсерйозніших конкуренток нашим висотницям.

Свої претензії на медалі Торуня красномовно продемонстрував і сербський штовхальник ядра Армін Сінанчевіч. 21м25см – це не лише беззаперечна перемога на домашньому престижному турнірі, а й новий рекорд Сербії у приміщенні.

Зимовий чемпіон Європи 2017 року зі стрибків у довжину албанець Ізмір Смайлай лише за другою кращою спробою переміг свого сербського візаві Лазара Аніча. 7м91см – для обох атлетів це найкращий показник зими 2021.

Попередня статтяДругий день зимового чемпіонату України з метань: прогнозовані перемоги фаворитів
Наступна статтяСклад збірної України на чемпіонат Європи-2021 у приміщенні (доповнено!)