Сенсаційний початок літнього сезону в жіночих стрибках у довжину! На наступний день після того, як Тара Девіс в Остіні приземлилася на позначці лідера світового сезону 7.14м на, ще двом атлеткам вдалося подолати семиметровий рубіж. Сталося це на змаганнях The Florida International “Pro Addition” в Мірамарі, штат Флорида, США. Чинна чемпіонка Пан-Американських ігор та фіналістка чемпіонату світу 2017 Шантель Малон встановила новий рекорд Британських Вірджинських островів 7.08м. Другою стала призерка чемпіонату світу 2017 Дар’я Клішина з результатом 7.05м. Щоправда, у цій спробі Клішиної вітер перевищував допустиму норму. Втім, в активі Дар’ї є і спроба на 701см, яка потрапить до світового топ-листа, оскільки зафіксована швидкість вітру під час її виконання 0.8 м/c. На сьогоднішній день 30-річна Клішина, котра живе та тренується в США, є єдиною росіянкою, котра може брати участь у міжнародних змаганнях, не потребуючи підтвердження від світової атлетики. Для Дар’ї це були перші змагання з липня 2019 року та п’ятий легітимний стрибок за семиметровий рубіж.
***
Ще одна невеличка сенсація сталася на третьому етапі легкоатлетичної національної ліги Намібії, де 17-річна Крістін Мбона виконала олімпійський норматив на дистанції 400м – 50.97сек. При чому виграла вона у своєї співвітчизниці і ровесниці Беатріс Масілінгі, котра фінішувала другою за 51.79сек. Масілінгі в грудні 2020 не лише виконала олімпійський норматив у віці 17 років, а й встановила новий рекорд Намібії та рекорд Африки у юніорській віковій категорії – 50.42сек.
***
Бронзова призерка всесвітньої універсіади 2015 року Джулія Реткліфф встановила новий рекорд Нової Зеландії на Океанії з метання молоту серед жінок на національному чемпіонаті своєї країни. В Хестінгсі 27-річна атлетка послала молот на 73м55см. Цікаво, що колишня студентка американського університету вперше метнула за 70-метрову позначку ще у 2014 році. З того часу новозеландка покращувала національний рекорд 5 разів. Попереднє досягнення Лаурен Брюс, встановлене лише півроку тому, було перевершене на 8см, а сама екс-рекордсменка Океанії стала віце-чемпіонкою Нової Зеландії з результатом 72.76м.
Чемпіон світу 2017 року та дворазовий чемпіон світу у приміщенні Том Волш побив рекорд новозеландських першостей і очолив світовий топ-лист зі штовхання ядра серед чоловіків з результатом 21.79м.
Дворазова олімпійська чемпіонка та чотириразова чемпіонка світу зі штовхання ядра Валері Адамс повертається до своєї найкращої форми після народження другої дитини. 26-річна новозеландка місять тому вже стала лідером світового сезону з результатом 19.65м (найкращий показник Валері за останні п’ять років), а у Хестінгсі здобула свій сімнадцятий національний титул – 18.43м.
***
На змаганнях срібної серії всесвітнього легкоатлетичного туру Queensland Track Classic в австралійському Брісбені Роан Браунін виграв чоловічу стометрівку з особистим рекордом 10.05 і став першим представником зеленого континенту за останні 4 олімпійські цикли, який зміг кваліфікуватися на Олімпіаду в цьому виді програми. Варто звернути увагу і на 19-річного новозеландця Едварда Осей-Нкетья, котрий фінішував другим за 10.12сек. Для встановлення нового національного рекорду Нової Зеландії юнакові забракло однієї сотої секунди.
Забіги на 800 метрів як серед жінок, так і серед чоловіків стали родзинкою турніру. Чинна переможниця всесвітньої універсіади Катріона Біссет перетнула фініш за 1:59.12. Лінден Холл, котра спеціалізується з бігу на 1500 метрів, фінішувала другою з особистим рекордом 1:59.22. Вчергове нинішнього сезону «втік» норматив на Токіо від Пітера Бола, котрий переміг у чоловічому забігові з часом 1:45.48.
23-річна Ніна Кеннеді, яка 13 березня на змаганнях у Сіднеї підняла планку національного рекорду Австралії зі стрибків з жердиною серед жінок на висоту 4м82см і стала лідером світового сезону, в Брісбені подолала планку на позначці 4.75м.
***
В Преторії фіналіст минулого чемпіонату світу та Олімпійських Ігор Акані Сімбайн на своєму другому старті нинішнього року вибіг з 10 секунд на чоловічій стометрівці. 27-річний рекордсмен Південної Африки з зупинив секундомір на позначці 9.99сек, при чому зустрічний вітер під час забігу піднявся до 3.6 метрів за секунду.