«Діамантова ліга»: дощовий початок сезону

967
Фото (с)Matthew Quine

23 травня стартував новий сезон «Діамантової ліги». Цього року перший етап відбувався в Ґейтсхеді, який тричі приймав Кубки Європи/командні чемпіонати Європи. Востаннє це було у 2013 році, й атлети, які брали в ньому участь, певно, добре пам’ятають погодні умови в північно-східному англійському місті. Але надія на те, що небо буде більш прихильним до спортсменів, залишалася. Проте…

Холод, вітер і дощ не дозволили учасникам першого етапу показати максимум того, на що ті були здатні, хоча декому, як, наприклад іспанцю Мохамеду Катіру, все ж вдалося створити сенсацію і встановити особистий рекорд. На дистанції 5000 метрів він не побоявся зачепитися за лідером змагань, фіналістом чемпіонату світу кенійцем Ніколасом Кіпкоріром Кімелі. І це попри те, що особистий рекорд Катіра був не лише на хвилину гірший, ніж у Кімелі, а й найнижчий серед усіх учасників забігу. Проте це його жодним чином не зупинило. Більше того, на заключному колі Катір вийшов уперед і не віддав лідерства до самого фінішу, скинувши зі свого попереднього результату більше 40 секунд – 13:08.52 хв.

Фото (с)Matthew Quine

Складні погодні умови згуртували спортсменів і допомогли їм проявити свої людські якості. Особливо це було помітно в секторі для стрибків з жердиною. Те, що швед Арманд Дуплантіс і американець Сем Кендрікс боролися за перемогу, не завадило ‘Мондо’ допомагати супернику. Коли Кендрікс готувався до спроби, а дощ продовжував нещадно лити, мов з відра, Дуплантіс стояв поряд і тримав парасольку над головою суперника. А стрибуни, які до того часу вже завершили змагання, попри страшенний холод не поспішали йти з сектора й до останнього підтримували тих, хто в ньому залишався.

Змагання, до речі, закінчилися незвично низько. Кендрікс переміг з результатом 5.74 м, а Дуплантіс став другим з 5.55. Хоча за таких умов слово «низько» не надто й доречне.

Основна увага українців була прикута до секторів для стрибків у висоту та потрійного, де мали виступити три українки – Юлія Левченко, Ярослава Магучіх і Ольга Саладуха. Проте на старт вийшла лише одна з них. Юлія Левченко відкрила міжнародний сезон результатом 1.84 м зі стрибків у висоту. Переможницею тут стала полька Каміла Лічвінко, яка лише за спробами випередила британку Емілі Борсвік (1.91 м).

У секторі для потрійного стрибка перемогла ямайчанка Шанейка Рікеттс. Її найкращий результат цього вечора (14.40 м) був найкращим не лише для неї, а й серед усіх учасниць. У фіналі трьох далі неї теж ніхто не стрибав (14.29 м). Нагадаємо, що днем раніше в Андухарі венесуелка Юлімар Рохас показала другий результат в історії потрійного стрибка – 15.43 м.

Неабиякий інтерес викликала жіноча 100-метрівка, де на старт вийшла лідерка сезону американка Ша’Керрі Річардсон. Щоправда, тут перемогти їй не вдалося. Перше місце залишилося за британкою Діною Ашер-Сміт (11.35 с), яка етапом в Ґейтсхеді відкрила літній сезон. Річардсон в 11 сотих позаду. Марі-Жозе Та Лу з Кот д’Івуару третя (11.48 с), багаторазова олімпійська чемпіонка ямайчанка Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс на першому турнірі сезону була четвертою (11.51 с).

Наступний етап «Діамантової ліги» 28 травня прийматиме Доха.

З усіма результатами першого етапу в Ґейтсхеді можна ознайомитися ТУТ.

Попередня стаття20 метрів від Романа Кокошка й новий рекорд Юлімар Рохас (ВІДЕО)
Наступна статтяУ Славському розіграли медалі чемпіонату України з гірського бігу (вгору-вниз)