Результати рівня світової вісімки U18 на юнацькому чемпіонаті України

1116
Фото (с)Управління молоді та спорту Львівської ОДА

3-5 липня у Львові відбувся юнацький чемпіонат України. Участь у ньому брали атлети й атлетки 2004 року народження і молодші, а змагалися вони на оновленому стадіоні «Скіф».

3 липня відбулася урочиста церемонія відкриття змагань, участь у якому взяли голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, ректор Львівського державного університету фізичної культури ім. І. Боберського Євген Приступа, начальник Управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як, начальник Управління молоді та спорту Львівської міської ради Антон Нікулін, старший тренер національної збірної команди України з легкої атлетики з резерву Андрій Каратєєв, керівник змагань Василь Західний. Вони привітали атлетів і побажали їм всіляких успіхів на чемпіонаті.

Участь у змаганнях взяли 640 атлетів і атлеток з 25 регіонів України. У командному заліку перемогла команда міста Києва. Друге й третє місця посіли Дніпропетровська й Донецька області.

Марина Ковтунова з Донецької області (тренери Юхно В.О., Лемешко С.Й.) виграла змагання зі стрибків у висоту з результатом рівня Майстра спорту України. Вона з третьої спроби подолала 1.83 м і посідає з ним шостий рядок у світові топлисті сезону U18.

Серед юнаків стрибки у висоту з особистим рекордом виграв Володимир Савіцький (2.08 м).

Михайло Брудін, який наразі йде третім у світовому топлисті сезону U18, знову показав результат рівня світової вісімки. Атлет метнув 1.5-кілограмовий диск на 58.06 м і впевнено виграв золото.

Марія Ларіна з особистим рекордом перемогла у змаганнях зі штовхання 3-кілограмового ядра (15.76 м). В однієї зі своїх головних суперниць, Дар’ї Козачок, вона виграла 81 см. Ще в чотирьох сантиметрах позаду Вікторія Соломенник. У неї бронза.

У змаганнях з метання кілограмового диска атлетки помінялися місцями. Козачок перемогла (41.40 м), а Ларіна була другою (41.17 м).

Олексій Яценко понад дев’ять метрів виграв у срібного призера змагань з метання 5-кілограмового молота Михайла Глухоти і завершив виступ з особистим рекордом (69.65 м). Дещо напруженішою у цьому секторі була боротьба серед дівчат. Чемпіонкою України стала Валерія Дмитровська (59.82 м, вага молота – 3 кг). Срібло в Анастасії Булаєнко (54.86 м), а бронзу виграла Лада Піскунова (54.69 м).

Іван Муха став чемпіоном України серед юнаків з метання 700-рамового списа (66.00 м).

Альона Часс перемогла з потрійного стрибка (12.98 м), на 11 см обігравши Олександру Чернуху. Катерина Кушик була поза конкуренцією зі стрибків з жердиною (3.70 м).

Соломія Діжак з особистим рекордом завоювала золото зі спортивної ходьби на 5000 метрів (23:45.63 хв). Оксана Лук’янович друга (24:06.59 хв).

Олександр Блонський найшвидше подолав дистанцію 110 метрів з бар’єрами (висота 0.914) 14.39 с. Кирило Лампицький цього разу другий (14.47 с). Обидва атлети встановили особисті рекорди.

У дівчат 100 метрів з бар’єрами (висота 0.762) виграла Аліна Кишкіна (14.59 с), а Маргарита Бойко стала другою (14.64 с). Дівчата також показали свої найкращі результати в кар’єрі.

Єлизавета Кобелєва найшвидше пробігла 800 метрів (2:13.75 хв), а Діана Гончаренко й Томаш Степанчук – 200 метрів (24.75 с і 22.18 с відповідно). Степанчук також переміг з бігу на 100 метрів (11.17 с), а Гончаренко була другою серед дівчат, лише одну соту програвши Дарині Степаненко (12.32 і 12.31 с).

Зазначимо, що атлети/-ки боролися не лише за медалі юнацького чемпіонату України, а й за місце у складі команд на юнацький чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій і матчеву зустріч у Франції, яка має стати альтернативою скасованому чемпіонату Європи U18.

Всі результати юнацького чемпіонату України ви знайдете ТУТ.

Трансляція юнацького чемпіонату України відбувалася на каналі ФЛАУ в YouTube.