Токіо-2020: Рохас б’є світовий рекорд, Тамбері і Баршим ділять олімпійське золото, а Джакобс сенсаційно перемагає на 100-метрівці

1702

Хто поб’є рекорд Інеси Кравець? Коли це станеться і чи станеться взагалі? Як вона це сприйме? Це ті питання, які легендарній українській стрибунці потрійним ставили безліч журналістів. Вона ж, дивлячись, як стрибала колумбійка Катеріне Ібаргуен, а зараз венесуелка Юлімар Рохас, розуміла й не приховувала, шо рано чи пізно це станеться. А щодо того, як відреагує, спокійно повторювала: «Мій рекорд тримається з 1995 року. Звичайно, його поб’ють! І це нормально, так має бути. Та й ви всі бачите, як стрибає Рохас!»

Юлімар Рохас підбиралася до світового рекорду з потрійного стрибка вже кілька років. У 2019-му вона показала результат 15.42 м, в 2021-му в тому ж Андухарі стрибнула на 15.43. На етапі «Діамантової ліги» полетіла за 15.50, але тоді був заступ. І от, у фіналі Олімпійських ігор венесуелка реалізувала те, чого від неї чекали стільки років.

Почавши змагання з 15.41 м, у заключній спробі Рохас стрибнула на 15.67 м (!) і завоювала золото. Срібну медаль виграла португалка Патрісія Мамона (15.01 м), а бронзову – іспанка Ана Пелетейро (14.87 м). Для обох атлеток показані ними результати у фіналі стали національними рекордами їхніх країн.

***

Італієць Джанмарко Тамбері у 2016 році був одним з претендентів на медалі Олімпійських ігор у Ріо, але в липні травмувався й був змушений пропустити Ігри. Той гіпс, які перекреслив олімпійські мрії-2016, став початком шляху до золота Токіо-2020. Італієць зберіг його й взяв з собою у сектор.

Катарець Мутаз Есса Баршим став першим, хто в 2013-му підхопив ривок українця Богдана Бондаренка й почав разом з ним регулярно стрибати на 2.40 і вище. Впродовж багатьох років ці атлети тримали в напрузі весь легкоатлетичний світ. Та попри те, що Баршим стільки років був одним з лідерів, двічі вигравав чемпіонати світу, двічі піднімався на срібні сходинки п’єдесталів пошани на Іграх, до Токіо йому жодного разу не вдавалося виграти золото.

В олімпійському фіналі-2020 обидва з першої спроби долали всі висоти, включно з 2.37. Обом не підкорилися 2.39. І коли суддя запитав, хочуть вони влаштувати перестрибку чи обоє згодні на золото, Баршим і Тамбері потиснули один одному руки, тим самим засвідчивши, що в Токіо на п’єдесталі стоятимуть два олімпійські чемпіони.

Третім з національним рекордом Білорусі став Максім Нєдосєков. Він теж подолав 2.37 м, але поступився чемпіонам за спробами на попередніх висотах.

Зазначимо також, що четвертим з національним рекордом Південної Кореї (2.35 м) став У Сан Хьок, який у 2013 році виграв юнацький чемпіонат світу в Донецьку.

***

Здавалося, на цьому шаленство й емоції, які панують у третій день олімпійського турніру з легкої атлетики, вляжуться, але фініш на чоловічих 100 метрах змусив, певне, не одного вболівальника гучно закричати біля екранів телевізорів і комп’ютерів. Олімпійським чемпіоном став той, від кого цього мало хто чекав. Італієць Ламонт Марсель Джакобс промчав дистанцією з новим рекордом Європи, залишивши позаду всіх суперників, включно з грізними американцями, – 9.80 с.

Фред Керлі зі США другий (9.84 с), а канадієць Андре де Грасс поповнив свою багату на медалі скарбничку бронзою Токіо (9.89 с). Для обох призерів ці результати стали особистими рекордами.

Попередня статтяІрина Климець: «Жодного дня не опускала рук і щодня тренувалася через нестерпний біль»
Наступна статтяВладислав Мазур – про виступ у кваліфікації Олімпійських ігор