Богдан-Іван Городиський і Валерія Зіненко – чемпіони України з бігу на 10 км по шосе

1483

26 вересня у Львові в рамках змагань «Львівська десятка» відбувся чемпіонат України з бігу на 10 км по шосе. Його переможцями стали Богдан-Іван Городиський і Валерія Зіненко.

19 вересня Городиський виграв чемпіонат України з півмарафону в Києві, де виконав норматив для участі в чемпіонаті світу з півмарафону. У Львові розклад сил у першій двійці повторився: Богдан-Іван знову став першим (29.13 хв), а Дмитро Сірук перетнув фінішну лінію другим. Атлетів розділили три секунди. Василь Коваль замкнув першу трійку (29.32 хв).

Валерія Зіненко влітку виграла чемпіонат України з бігу на 10000 метрів. Після того виступу були неабиякі сподівання й надії на те, що вже на Кубку Європи їй вдасться виконати олімпійський норматив і поїхати в Токіо, але всі перспективи перекреслила травма. Після чемпіонату України Зіненко не виступала й лише всередині вересня вперше повернулася до змагань. Попри те, що реабілітація триває, саме їй вдалося стати чемпіонкою України з бігу на 10 км. У Львові вона подолала дистанцію з особистим рекордом – 33.18 хв. Євгенія Прокоф’єва (34.31 хв) й Олена Китиця (35.46 хв) фінішували другою і третьою відповідно.

Юніорка Катерина Онісімова продовжує успішні виступи як на доріжці, так і на шосе. Багатьом відома своїми виступами з бігу на 3000 метрів з перешкодами вона вже не вперше скаладє всім конкуренцію і на «гладких» дистанціях. Саме Онісімова перемогла й Львові, залишивши найближчу переслідувачку Тетяну Мок більше ніж у хвилині позаду – 38.06 хв. Цей результат також дозволив Катерині стати другою серед молоді.

У юніорів боротьба була більш напруженою, а переможцем з неї вийшов Микола Чернов (32.33 хв). Зазначимо, що обоє переможців юніорських змагань тренуються в одній групі – в групі Олександра Охріменка в Дніпрі.

Чемпіонами України з бігу на 10 км серед молоді стали Юрій Кузінський (31.51 хв) і Аліна Бощук (36.36 хв).

Всього участь у чемпіонаті взяли 51 атлет і атлетка з 14 областей України та з міста Києва.

Місто Київ стало переможцем командного заліку. Житомирська і Дніпропетровська області посіли друге й третє місця відповідно.

З усім результатами змагань можна ознайомитися ТУТ.

Попередня статтяШоломіцька й Брудін підтвердили статус фаворитів, або як атлети змагалися на командному чемпіонаті України серед ДЮСШ і СДЮШОР
Наступна статтяЧемпіонат України з бігу на 1 милю: перемоги Анни Міщенко й Олега Миронця та повернення Наталії Кроль