Євген Пронін прояснив ситуацію щодо надання нейтрального статусу 6 російським спортсменам

947

7 лютого по всіх соціальних мережах була поширена новина, що World Athletics схвалив заявки шести російських спортсменів на набуття нейтрального статусу. А рада з допінг-контролю (DRB) погодилася, що заявки цих спортсменів відповідають необхідним вимогам. Нейтральний статус отримали Микита Аніщенков (стрибки у висоту), Артем Чермошанський (стрибки в довжину), Максим Пянзін (спортивна ходьба), Микита Курбанов (стрибки у висоту), Данило Чечела (стрибки в довжину) та Марина Ковальова (марафон).

Також було вказано, що особи, які отримали нейтральний статус, можуть змагатись до наступного засідання Ради World Athletics у березні. Нагадаємо, що всеросійська федерація легкої атлетики з 2015 року позбавлена членства у World Athletics, через що росіяни виступають без прапора та гімну. У 2022 році нейтральний статус було схвалено для 73 росіян.

Через заявку, яку оприлюднили різні пабліки, у мережах розпалився шквал критики в сторону World Athletics. Але інформація, яка була опубліковано в соціальних мережах та у пресі — це вирваний з контексту текст. Оскільки World Athletics, зокрема президент Себастьян Коу, має чітку і незмінну позицію щодо росіян та їх недопуску до міжнародних легкоатлетичних змагань. 

Євген Пронін — виконавчий обов’язків Президента ФЛАУ, роз’яснює, чому не варто робити поспішних висновків щодо допуску і чому World Athletics на стороні України. 

«Спортсмени з рф відсторонені від змагань через невиконання антидопінгових правил. Таке відсторонення продовжувалось від засідання до засідання Ради СА, паралельно росіянам були поставлені ряд вимог, по виконанню яких вони могли претендувати на доступ до змагань в нейтральному статусі. Так було до 23 березня 2022 року. 

На засіданні 23 березня Рада СА прийняла рішення про неможливість допуску росіян і білорусів через військову агресію в Україні і це рішення продовжується кожного засідання Ради СА, наступне знову в березні. Але, процедуру по виконанню антидопінгових правил ніхто не скасовував і росіяни її проходять, у зв’язку з чим орган, який її контролює і надіслав свій висновок, бо не надіслати він його не може. І цей висновок буде розглядатись на наступному засіданні ради СА і можливо він навіть буде задоволений, проте — буде розглядатись питання продовження недопуску росіян через війну, яка триває. Позиція президента СА щодо росіян залишається незмінною»

 

Попередня статтяЗа спробами, або як склалися змагання для українських стрибунів у висоту в Удіне
Наступна статтяISTAF Indoor Berlin: світовий рекорд з метання диска та початок сезону зі стрибків у довжину Марини Бех-Романчук