20 українських атлетів і атлеток приїхали до Белграда, щоб 4 лютого взяти участь у юніорському чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF). Особисті рекорди суперників вказували на те, що шлях до медалей точно не буде нагадувати легку прогулянку. Проте сподівання на них були, й небезпідставні.
«Одразу скажу, що за тих умов, в яких зараз перебуває наша команда й уся країна, виступ був хорошим. У Белграді вони виграли чотири медалі, – розповідає керівниця делегації Хрестина Ромащук. – Більшість спортсменів готувалися до чемпіонату ABAF у Києві, а відбір на нього відбувався на командному чемпіонаті України U20. Двоє атлетів, Марина Ковтунова й Іван Буліч, тренуються зараз у Європі й показали там досить непогані результати, тож теж увійшли до складу команди.
Крім медалей порадувало й те, що багато спортсменів показали особисті рекорди й зробили це на основних для них змаганнях зимового сезону. Чого вартий виступ Андрія Куліша, який додав до особистого рекорду з потрійного стрибка півметра! Й усі атлети, які посіли четверті місця, мали дійсно хороші шанси на п’єдестал – їм не вистачило зовсім трішки».
Лік медалям уже на початку чемпіонату відкрив Кирило Лампіцький. Потрапивши до сильнішого забігу на дистанції 60 метрів з бар’єрами, він фінішував у ньому третім і посів таку ж сходинку за підсумком обох, – 7.96 с. Попереду два атлети з Болгарії – Христіян Касабов (7.92 с) й Радостін Міленов (7.94 с). Ще один українець, Валерій Сорока, восьмий (8.40 с).
«Медаль уже на старті змагань – завжди чудовий початок. Скажу більше, Кирило мав усі шанси фінішувати навіть ще краще, адже з останнього бар’єру зійшов першим, проте на фініші його трішки затиснуло й він втратив кілька сотих», – продовжує Хрестина Ромащук.
А вже незабаром до скарбнички додалося срібло Марини Ковутнової. Беззаперечною фавориткою в секторі для стрибків у висоту була бронзова призерка чемпіонату Європи й фіналістка чемпіонату світу зі стрибків у висоту Анжеліна Топіч. Несподіванки не сталося, й сербка перемогла з результатом 1.85 м. Наступна висота, 1.94 м, їй не підкорилася.
Ковтунова з другої спроби подолала 1.82 м, повторивши найкращий результат сезону, й була дуже близькою до встановлення особистого рекорду, проте 1.85 цього дня їй все ж не підкорилися. Марина друга. Першу трійку з таким же результатом замкнула болгарка Ірен Сарабоюкова, але за спробами вона поступилася українці.
Ще одна наша співвітчизниця, Анастасія Волкова, посіла п’яте місце й на головному для себе турнірі зимового сезону встановила особистий рекорд – 1.78 м.
Поборотися до останнього й таки взяти своє – це про Вікторію Козін. До заключної спроби з потрійного стрибка вона посідала четверту сходинку, п’ятьма сантиметрами поступаючись румунці Дарії Марії Врінцеану. Проте шостим стрибком все ж змогла перестрибати її і вибороти бронзу – 12.64 м й особистий рекорд. Золото у сербки Теодори Боберіч (13.30 м).
Ще одну бронзу й також з особистим рекордом виграла Софія Гордійчук з бігу на 1500 метрів (4:29.17 хв). Найшвидшою була сербка Наталія Ґруїч (4:25.68 хв).
«Вікторія Козін виступала в Белграді без тренера, але зуміла виграти медаль, покращуючи результати зі спроби до спроби й зрештою показавши найкращий результат у заключній, – говорить про бронзові виступи українок Хрестина Ромащук. – Софія Гордійчук всю дистанцію трималася й дійсно чудово пробігла півторашку. За спиною у неї лишилися суперниці, яким вона програвала минулого року, але цього взяла реванш».
Близьким до медалі був і стрибун у довжину Іван Буліч. До бронзи йому не вистачило лише однієї сходинки, або трьох сантиметрів (7.20 м). Тих же трьох сантиметрів атлетові не вистачило й для того, щоб повторити свій особистий рекорд.
Володимир Савіцький, стрибнувши у висоту на 2.00 метри, лише за спробами поступився бронзовому призеру турку Ясіру Кудубану. Арсеній Гаврилов сьомий (1.93 м).
З РВ завершили змагання українські бар’єристики – Аліна Кишкіна (8.47 с) і Тетяна Шаповалова (9.24 с й восьме місце). Кишкіна за підсумком двох забігів стала четвертою, лише однією сотою секунди поступившись словенці Катюші Йордан Надіжар.
«Аліні Кишкіній до медалі не вистачило лише однієї сотої секунди! Вона спіткнулася на останньому бар’єрі, це дещо збило її і вона зовсім трішки поступилася Надіжар. Але навіть так встановила особистий рекорд», – відзначає Хрестина Ромащук.
З особистим рекордом та шостим місцем з потрійного стрибка з Белграда повернеться й Андрій Куліш – 14.81 м.
Олександра Любанська також з особистим рекордом була п’ятою з бігу на 800 метрів (2:15.53 хв), а Вікторія Бондарєва – сьомою (2:20.51 хв).
«Не можу не відзначити Олександру Любанську й те, як вона викладалася по ходу всієї дистанції. Зрештою, хоч вона й не потрапила до трійки, але встановила особистий рекорд і показала результат, з яким би вона на сьогодні мала гідний вигляд в Україні, навіть якби бігла серед дорослих», – говорить Хрестина Ромащук.
Іванна Олексюк за підсумками усіх забігів на 400 метрів посіла шосте місце (57.55 с), а Анна-Марія Хіміч – десяте (58.25 с).
Олександр Комісаренко вийшов до фіналу з бігу на 60 метрів, у якому став сьомим (6.99 с). Зазначимо, що у першому колі Олександр пробіг дистанцію за 6.94 с. Михайлові Ковшу пробитися до вирішальної стадії змагань, на жаль, не вдалося. Він 11-й (7.07 с).
Не вдалося це і юніоркам. У кроці від фіналу на 60-метрівці була Єлизавета Шваб, яка з часом 7.72 с стала дев’ятою. Діана Мирошніченко – 11-та (7.78 с).