«Діамантова ліга»: єдина українка в Осло та європейський рекорд на чоловічій 400-метрівці

1557

Етап «Діамантової ліги» в Осло неодноразово був саме тим стартом, на якому атлети показували високі результати. Не став винятком і 2024 рік. 30 травня британець Метью Хадсон-Сміт промчав 400 метрів за 44.07 с, які стали новим рекордом Європи на цій дистанції.

«Не був упевнений щодо того, в якій формі. Але я ввійшов у цей рік, на відміну від попереднього, здоровим і це додає впевненості, – говорить Хадсон-Сміт організаторам. – Час не грав особливої ролі, адже перемоги для мене важливіші. Коли все закінчується, бачимо, що результат – це щось тимчасове, а от медалі лишаються назавжди. І я дійсно хочу повернутися з Парижа з медаллю».

Попередній рекорд Європи, 44.26 с, також належав Хадсон-Сміту (22 серпня 2023, Будапешт).

Ще один рекорд континенту на рахунку Джорджиї Гріффіт з Австралії, яка пробігла 3000 метрів за 8:24.20 хв.

***

Анна Рижикова продовжила «діамантові» виступи етапом в Осло. На 400-метрівці з бар’єрами серед жінок непереможними цього вечора були ямайчанки. Рашелл Клейтон упевнено фінішувала першою (54.02 с). Андренетт Найт (54.63 с) і Жаньєв Рассел – слідом (55.07 с). Рижикова – шоста (55.58 с).

***

Та ще більше глядачі на трибунах чекали на 400 метрів з бар’єрами серед чоловіків, адже на старт вийшов рекордсмен світу, норвежець Карстен Варгольм. Саме він і лідирував упродовж усієї дистанції, проте останні два бар’єри дещо змінили ситуацію. Зрештою, Алісон дос Сантос з Бразилії переміг з найкращим результатом сезону у світі 46.63 c, а Варгольм фінішував у семи сотих позаду.

«Насправді, час, показаний мною, непоганий. Звісно, я хотів перемогти, але, збивши останній бар’єр, втратив час. Ще є, над чим працювати, проте є і позитивні моменти, які не можна не відзначити», – сказав Варгольм в інтерв’ю SRF.

На завершення етапу організатори залишили справжню родзинку – 1500 метрів за участю ще одного місцевого улюбленця Якоба Інґебріґтсена. Здавалося, що на заключних метрах дистанції кенієць Тімоті Черуйот все ж вихопить перемогу з рук (чи то ніг) Інґебріґтсена, проте «стрибок тигра», як встигли назвати падіння Якоба на фініші коментатори одного з європейських каналів, все ж забезпечив йому першу сходинку, ще й з найкращим результатом сезону у світі – 3:29.74 хв. Черуйот у трьох сотих позаду.

Результати

Попередня статтяЛегкоатлетичний вік-енд: від стадіону до гір
Наступна статтяЗатверджено умови і критерії відбору на міжнародну матчеву зустріч серед молоді