На висоті! Владислав Лавський і Олег Дорощук – медалісти чемпіонату Європи

997
Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

Стрибки у висоту – і знову дві медалі для України на чемпіонаті Європи в Римі! Але цього разу серед чоловіків.

Дебютант чемпіонатів Європи Владислав Лавський вирішив не тягнути кота за хвоста й з першої спроби повторив особистий рекорд, стрибнувши на 2.29 м, а з тим і на срібну сходинку п’єдесталу.

Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

Ба більше! У той момент він був лідером змагань, випереджаючи олімпійського чемпіона й господаря першості Марко Тамбері. Проте італієць почав набирати оберти лиш після подоланих з першої спроби 2.31. На відміну від італійця, Лавському вони, як і 2.33 м поки ще не підкорилися.

“Я виграв медаль з повторенням особистого рекорду. Звісно, дуже задоволений, але, певно, ще не до кінця усвідомлюю. Думаю, міг би стрибнути й 2.33, але зроблю це іншим разом, – говорить Владислав Лавський в інтерв’ю “Жорсткій атлетиці”. – Я виборов медаль не тільки для себе, а й для України. Це дуже важливо, адже наші воїни просто зараз захищають нас від російських ворогів. Знаю, що  й мій колега Дмитро Дем’янюк спостерігав з окопа, як я стрибаю, виборюю цю медаль – я йому дуже вдячний за те, що він робить. Мене це дуже мотивує.

Зі мною в Римі був мій тренер Валерій Лебедюк. Але я також постійно згадую мою першу тренерку Мирославу Скалоцьку, яку дуже любив. Її з нами більше немає, але вона була людиною з великої літери й вклала в мене дуже багато сил і емоцій. Думаю, вона зараз спостерігає за мною і дуже радіє”.

Тамбері переміг з рекордом чемпіонатів Європи – 2.37 м.

Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

Олег Дорощук дебютував на чемпіонатах Європи лише два роки тому. Тоді, в Мюнхені, коли всі вітали його з виходом у фінал, він сказав, що потрібно вигравати медалі, повторив ці слова на чемпіонаті світу в приміщенні в Глазго, а в Римі втілив цей план у життя. У Олега бронза (2.26 м). Проте таким результатом учень Геннадія Здітовецького залишився незадоволеним.

“Звісно, я не задоволений. Думаю, ті хто мене знають, також знають, що я скажу. Що потрібно було стрибати вище й вигравати золото. І так, обігрувати Тамбері у нього вдома, – говорить Олег Дорощук. – Срібло, бронза, четверте місце, що ще гірше, – це не те, до чого я прагну. Я хочу завжди перемагати”.

Транслятором змагань є «Суспільне», а результати наживо ви можете переглянути на сайті Європейської легкої атлетики.

Більше коментарів читайте на сайтах “Суспільне Спорт” і “Жорстка атлетика“.

Попередня статтяАртур Фельфнер з першої спроби подолав кваліфікацію чемпіонату Європи
Наступна статтяАртур Фельфнер – у вісімці чемпіонату Європи