Співзасновник PlantIn Михайло Гринець: про співпрацю з ФЛАУ й стипендіальні програми для тренерів

586
Фото ©Дмитро Путінцев, ФЛАУ

Вже майже рік, як компанія PlantIn – спільнота, яка охоплює понад 22 мільйони користувачів з усіх куточків Землі, об’єднаних любов’ю до рослин, – є офіційним партнером Федерації легкої атлетики України.

Співпраця ФЛАУ з PlantIn розпочалась яскраво й урочисто. Тоді угоду підписали на рік із можливістю продовження. І хоч цей час ще навіть не пройшов, та вже зараз із упевненістю можна говорити про те, що спільна діяльність перевершила всі очікування обох сторін.

«Ми бачимо позитивну тенденцію і велику різницю з тим, як усе було раніше, – говорить Михайло Гринець. – Для федерації важливо мати надійну опору у вигляді спонсора, й нам приємно, що ми стали корисними, а кошти, які ми вкладаємо, йдуть за призначенням. Наприклад, на організаційну роботу офісу. Власне, новий офіс, в який приємно запросити партнерів, провести там зустрічі, є яскравим прикладом цього».

Співпраця почалася з того, що ФЛАУ на чолі з Ольгою Саладухою і PlantIn в обличчі його співзасновників Михайла і Дмитра Гринців об’єдналися, поставивши перед собою певні цілі.

«Ми з братом – колишні легкоатлети. Й коли помітили, наскільки останнім часом змінився підхід ФЛАУ до спортсменів і тренерів, захотіли долучитися й підтримати федерацію», – розповідає Михайло Гринець.

Технічні розробки

Один з напрямків роботи з федерацією ІТ-компанії PlantIn пов’язаний з технічною підтримкою. Разом з Комітетом атлетів вони розробили навчальну платформу «Академія атлетів», на якій розміщуються навчальні матеріали для спортсменів, тренерів і всіх бажаючих.

Але цим освітній аспект у роботі PlantIn не вичерпується. Наразі компанія розробляє ще одну навчальну платформу. І якщо перша носила більш інформативний характер, то друга буде більш технологічною. На ній збиратимуть лекції, опитувальники до них, навчальні матеріали тощо.

«Мета цієї платформи – допомогти тренерам, особливо тим, які на місцях, отримати доступ до останніх новинок у розвитку спорту, тренувального процесу; а також суддям, які зможуть з неї дізнаватися, наприклад, про зміни в правилах. Доєднатися до неї зможе будь-хто з легкоатлетичної спільноти», – пояснює Михайло Гринець.

Ідея створення цієї платформи з’явилася після того, як генеральний секретар ФЛАУ Олексій Касьянов разом з колегами з інших національних федерацій узяв участь у конференції Європейської легкої атлетики, на якій мова, зокрема, йшла про федерацію Нідерландів і їхній досвід.

«Нідерланди розробили у себе подібну платформу, яка стала своєрідним драйвером росту й збільшення інвестицій з різних джерел. Вона також сприяла поширенню спортивного руху в країні, адже стало зрозуміло, де можна знайти всю необхідну інформацію. Тому вирішили реалізувати практику західних партнерів, адаптувавши її до наших реалій», – уточнює Михайло Гринець.

Також була розроблена платформа, пов’язана з санкціями до спортсменів і тренерів, які порушують міжнародні норми.

«Нам була потрібна єдина платформа, яка б усім допомогла розуміти, хто порушує правила. Так ми можемо не лишати все всередині федерації, а показати Світовій легкій атлетиці, організаторам міжнародних змагань, чи є ті чи інші атлети добросовісними», – говорить Михайло Гринець.

Підтримка тренерів

Влітку 2024 PlantIn оголосили нову благодійну програму, а саме – призначення стипендій для вчителів і викладачів навчальних закладів України.

«Ми багато спілкувалися з Ольгою Саладухою про те, які найактуальніші проблеми в легкій атлетиці в Україні. Звісно, багато чого стосується саме фінансової підтримки. І якщо збірна ще забезпечена, то у тренерів шкіл, особливо в регіонах підтримки майже немає або вона недостатня, – говорить Михайло Гринець. Але навіть при цьому ті з них, хто горить своєю справою, намагаються, наприклад, придбати інвентар, на ті гроші, які в них є. Це надихає і ми хочемо підтримати таких людей».

Михайло Гринець, спираючись на досвід інших національних федерацій, включно з польською, вірить, що, заклавши правильний вектор змін і впродовж восьми років готуючи спортсменів, у нас підросте нове покоління атлетів, які зможуть гідно представляти Україну на Олімпійських іграх.

«Але хотілося б, щоб тренер після викладання в школі не йшов ще кудись працювати чи лишався на другу зміну, а міг максимально сфокусуватися на вихованні спортсменів. Розуміли, що можемо допомогти в цьому, й тому виникла така ідея».

Для того, щоб потрапити в програму, кандидати й кандидатки мали заповнити відповідну форму й пройти інтерв’ю. Після цього серед тих, хто лишився, рандомно обрали 21 стипендіата й стипендіатку, списки яких згодом будуть оприлюднені у соціальних мережах компанії PlantIn. Більшість з цих тренерів представляють легку атлетику. Розмір грошової винагороди складає 10 000 гривень протягом 12 місяців.

«Нашим бажанням було показати, що можна займатися своєю улюбленою справою – підготовкою дітей – і це можуть підтримати, ­- говорить Михайло Гринець. – Через рік побачимо, який вплив це матиме, якими будуть відгуки від тренерів і спортсменів. І потім розумітимемо, чи продовжувати програму. А можливо, інші спонсори федерації побачать позитивний рух і теж захочуть долучитися, й тоді у нас буде не 21, а сотня таких тренерів».

Незабутній чемпіонат

Впродовж року співпраці підтримка компанії PlantIn була відчутною на кожному кроці. Зокрема, за їхнього сприяння було організовано незабутні чемпіонати України – як у приміщенні, так і просто неба. Михайло зізнається, коли вони з братом ще займалися легкою атлетикою, такого не було. Тож він навіть відчував певну заздрість.

«На зимовому чемпіонаті України-2024 всі справді були здивовані – світлове шоу, представлення атлетів, організація на високому рівні… Однак літній чемпіонат став перлиною цього сезону, – не приховує захвату Михайло Гринець. – Організація, студія «Суспільного»; приїхали не лише українські, а й міжнародні медіа. Чого був вартий лише візит президента Світової легкої атлетики Себастьяна Коу!

Насправді, навіть якщо порівняти цей чемпіонат із «Діамантовою лігою», не сказав би, що є велика різниця. Хіба призовий фонд. І це при тому, що у нас у країні війна, є обмеження, пов’язані з безпекою, і ми не можемо скрізь афішувати захід… Але навіть за таких умов скільки людей прийшло, як усе було організовано з колл-румами, місцями для масажів, медійною частиною!.. А що буде, коли війна закінчиться й Ольга Саладуха матиме свободу та зможе реалізувати всі свої задуми?!»

***

Михайло Гринець зізнається, що коли підписували угоду, хотіли підтримати ФЛАУ, але не будували жодних ілюзій. До цього вони не були знайомі ані з президенткою Ольгою Саладухою, ані з її підходами в роботі. Але ця співпраця стала для них дійсно приємним сюрпризом.

«Для нас як для бізнесу приємно, що те, чим ми допомагаємо, йде на користь. І те, що різниця між федерацією рік тому й зараз космічна. Навіть уявити не міг, що таке можливо, – говорить Михайло Гринець. – Тому дуже хотіли б і надалі продовжувати співпрацю з федерацією.

Ми розуміємо, що це саме комплексна робота з усіх сторін – наша, федерації, медіа, організаторів… І якщо кожен докладатиме максимальних зусиль у зонах своєї відповідальності, привноситиме свою частинку, то зрештою ми зможемо збудувати цілу будівлю й отримати класний результат. А особливо, якщо такий прогрес, як зараз, збережеться на наступні бодай три-чотири роки».

Попередня статтяКерівники ФЛАУ відвідали Черкащину
Наступна статтяУ Житомирі відбувся командний чемпіонат України з естафетного бігу