Положення комісії спортивних споруд ФЛАУ

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішенням Ради ГС «ФЛАУ»
№04/2023 від «07» жовтня 2023 р. В.о. президента ГС «ФЛАУ»
Перша віцепрезидентка
Ольга САЛАДУХА

ПОЛОЖЕННЯ КОМІСІЇ СПОРТИВНИХ СПОРУД ФЛАУ

1. Загальні положення
1.1. Комісія спортивних споруд діє в порядку встановленому Статутом ФЛАУ і цим Положенням.
1.2. Метою діяльності Комісії є всебічний контроль відповідності спортивних легкоатлетичних споруд Правилам змагань Світової легкої атлетики, Керівництву з будівництва легкоатлетичних споруд Світової легкої атлетики, а також їх сертифікація за правилами сертифікації легкоатлетичних споруд Світової легкої атлетики та ФЛАУ.
1.3. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією Світової легкої атлетики, Правилами та регламентами Світової легкої атлетики, Європейської легкої атлетики, Статутом МОК, Статутом НОК, Статутом ФЛАУ, законами України у сфері фізичної культури та спорту, Кодексом етики ФЛАУ, даними положеннями та іншими нормативно-правовими актами.
2. Завдання комісії.
2.1. Завдання Комісії з спортивних споруд полягає у:
2.1.1. веденні оперативного обліку сертифікованих легкоатлетичних споруд України;
2.1.2. моніторинг проектування та будівництва легкоатлетичних споруд;
2.1.3. моніторинг місць де були у минулому розташовані або мають бути розташовані легкоатлетичні споруди;
2.1.4. підготовка фахівців відповідного профілю;
3. Склад Комісії та порядок роботи
3.1. Кандидатури для обрання до складу членів Комісії висуваються активом комісії та обговорюються на засіданні робочої групи Комісії для формування попереднього персонального складу комісії. Попередньо сформований персональний склад Комісії надається на розгляд активу Комісії для ознайомлення, обговорення та голосування. Голосування відбувається шляхом опитування активу Комісії, рішення ухвалюється відносною більшістю голосів. Кожен кандидат на посаду члена Комісії повинен надати персональну згоду. Остаточний персональний склад Комісії виноситься Головою робочої групи Комісії на засідання Ради та затверджується Радою ФЛАУ терміном на 5 років.
3.1.2. Кількісний склад Комісії має налічувати не менше 6 та не більше 11 осіб та включає: Голову комісії, секретаря комісії, членів комісії та представника Комітету атлетів.
3.1.3. Голова Комісії обирається Радою ФЛАУ зі свого складу шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів, за ухваленим рішенням комісії .
3.1.4. Заступник голови (виконує обов’язки Голови комісії у разі його відсутності) комісії та Секретар обирається за поданням Голови Комісії з-поміж членів Комісії шляхом.
3.1.5. Секретар комісії веде протоколи засідань Комісії, готує матеріали для засідань, виконує інші доручення Голови Комісії в рамках наданих повноважень.
3.1.6. Члени Комісії можуть бути виведені зі складу Комісії за власним бажанням або за поданням Голови Комісії до Ради ФЛАУ для ухвалення відповідного рішення.
3.1.7. За 3 місяці до закінчення 5-річного терміну діяльності Комісії у затвердженому персональному складі Голова Комісії надає звіт про виконану діяльність Комісії на засіданні Ради ФЛАУ та оголошує про вибори до складу Комісії. Порядок проведення виборів до складу Комісії здійснюється відповідно до п. 3.1.1. цього Положення.
3.1.8. Якщо у складі Комісії з’являється вакантне місце на посту обраного члена Комісії, то представник на це місце обирається достроково на засіданні Комісії з заявлених кандидатур активом Комісії шляхом відкритого голосування відносною більшістю голосів. Будь-які зміни у складі Комісії затверджуються Радою ФЛАУ.
3.2. Засідання: Комісія змагань проводить свою роботу на засіданнях та в перервах між засіданнями, якщо це необхідно для виконання обов’язків Комісії.
3.2.1. Засідання можуть проводитися як за безпосередньої участі членів комісії так і за допомогою інтернет зв’язку з використанням комп’ютерних програм онлайн конференцій.
3.2.2. Голова Комісії визначає графік та порядок денний засідань.
3.2.3. Порядок денний разом з відповідними документами має бути розісланий електронною поштою усім членам Комісії принаймні за тиждень до проведення засідання.
3.2.4. Голова Комісії головує на усіх засіданнях окрім випадків його відсутності. У таких випадках Голова може призначити іншого члена Комісії для проведення засідання.
3.2.5. Кворум: Кворум для проведення засідань та прийняття рішень Комісії становить більшість від загальної кількості членів Комісії, враховуючи Голову.
3.2.6. Рішення Комісії, як правило, має прийматись консенсусом. Якщо консенсусу не досягнуто і потрібне голосування, то кожен з членів Комісії має один голос. Для прийняття рішення необхідна більшість голосів присутніх членів Комісії змагань. У випадку рівності голосів, Голова має як дорадчий, такі вирішальний голос.
3.2.7. Під час проведення засідання Комісії ведеться відповідний протокол. Секретар засідання уповноважений на ведення такого протоколу. Протоколи мають бути розіслані членам Комісії протягом одного місяця з дати проведення засідання. Будь-які зміни до протоколу мають узгоджуватися наступним засіданням.
3.3. Голова Комісії звітує про роботу та діяльність Комісії у період, коли вимагатиме Рада чи Президент.
3.3.1. Зміст згаданого вище звіту повинен бути попередньо затверджений членами Комісії змагань.
4. Права та обов’язки Комісії
4.1. Захищати інтереси легкої атлетики на території України: виконуючи будь-якої роботу пов’язану з Комісією спортивних споруд, кожен член Комісії повинен діяти на благо та в інтересах легкої атлетики України.
4.2. Досліджувати спортивні легкоатлетичні споруди, та місця їх можливого розташування, з питань що пов’язані з Правилами змагань Світової легкої атлетики, Керівництвом з будівництва легкоатлетичних споруд Світової легкої атлетики, а також їх сертифікації за правилами сертифікації легкоатлетичних споруд Світової легкої атлетики та ФЛАУ.
4.3. Розробляти пропозиції та надавати їх від імені ФЛАУ власникам спортивних легкоатлетичних споруд. або їх уповноваженим особам у відповідності до Керівництва з будівництва легкоатлетичних споруд Світової легкої атлетики, а також їх сертифікації за правилами сертифікації легкоатлетичних споруд Світової легкої атлетики та ФЛАУ.
4.3. Консультувати від імені ФЛАУ набувачів, з питань проектування, будівництва та сертифікації легкоатлетичних споруд;
4.4. Здійснювати координацію заходів з сертифікації спортивних споруд І та ІІ класу Світової легкої атлетики та здійснювати сертифікацію спортивних споруд , окремих секторів та трас і об’єктів інфраструктури легкоатлетичного призначення відповідно до Керівництва з будівництва легкоатлетичних споруд Світової легкої атлетики та за правилами сертифікації Світової легкої атлетики та ФЛАУ.