Зимовий чемпіонат Європи. День перший. Вечірня програма

265

Анжела Шевченко з особистим рекордом пробилася до фіналу жіночої півторашки,  усі українські бігуни на 800 метрів потрапили до півфіналу, а у штовханні ядра, бігові на 400 метрів, стрибках з жердиною та у висоту серед чоловіків Україна залишилася без паризьких фіналів.

 

Штовхання ядра, жінки, кваліфікація


Кваліфікаційний норматив  у жіночому штовханні ядра складав 17м90см, втім до вісімки фіналісток потрапили дівчата, котрі змогли послати сріблясту кулю за позначку 17м25м. На жаль, до їх числа не увійшла дебютантка чемпіонату Європи в закритих приміщеннях Галина Облещук, котра зі спробою на 16м21см залишилася на одинадцятій позиції.

 

Стрибки у висоту, чоловіки, кваліфікація


Кваліфікаційний норматив 2м30см не довелося долати жодному із атлетів. Для проходження у фінал вистачило стрибків на 2м27см. Рівно 8 атлетів подолали планку на цій позначці. Українці до цієї заповітної вісімки не потрапили.

Дмитро Дем’янюк всі висоти долав з другої спроби: 212, 217 та 222см. Три спроби на заповітному рубежі 2м27см були для львів’янина невдалими.

Олександр Нартов висоти 2.12 та 2.17 брав з першої спроби. На позначці 2ю22 харків’янин виконав 2 спроби і далі відмовився від змагань через травму задньої поверхні стегна. У фінальному протоколі наші висотники опинилися на 17-ій та вісімнадцятій позиціях відповідно.

 

Стрибки з жердиною, чоловіки, кваліфікаціяMazuryk_Barcelona2010


Одну із найболючіших втрат на нинішньому чемпіонаті Європи з легкої атлетики в закритих приміщеннях українська збірна зазнала саме в цьому секторі. Максим Мазурик, подолавши з першої спроби планку на позначці 5м55см, зробив три невдалі спроби на наступній висоті – 5.65.

Найцікавіше, що до фінальної вісімки зміг протиснутися атлет, в активі якого стрибок лише на 5м55см. Німець Фабіан Шульц з цим результатом був 8-им, а Максим Мазурик – дев’ятим, програвши своєму суперникові за спробами.

Зрозуміло, що встановлений кваліфікаційний норматив у 5м75см атлетам долати не довелося.

 

Petlyuk_Tetyana2_Berlin2009800м, жінки і чоловіки, перше коло


Формула виходу до півфіналів у цій жіночій дисципліні була наступною: двоє атлеток з кожного забігу виходили до півфіналів напряму.

Тетяна Петлюк та Лілія Лобанова впоралися з цим завданням на «відмінно». В абсолютно тактичній боротьбі обидві наші бігунки на 800м фінішували на другій позиції кожна у своєму забігові. У підсумку Тетяна Петлюк показала четвертий результат з усіх попередніх забігів – 2:03.41сек. Лілія Лобанова пробігла дистанцію за 2:05.41сек.

На чоловічій дистанції 800 метрів почин дівчат підтримав і Олександр Осмолович, котрий виграв свій забіг з результатом 1:50.99сек.

У суботу, 5 травня, усі представники України на дистанції 800 метрів стартуватимуть у півфіналах.

 

400м, жінки і чоловіки, півфіналиLupu_Natalia_Barselona2010_Warm_up


Троє українських легкоатлетів дісталися до півфіналів бігу на 400 метрів. Серед жінок у другому колі цієї дисципліни стартували Наталя Лупу та Ганна Тітімець. Серед чоловіків – Дмитро Островський.  Для виходу до вирішального кола змагань атлети мали б фінішувати у першій трійці, Втім…

Ганна Тітімець, показавши результат 53.97сек, була п’ятою у першому півфіналі, Наталя Лупу з показником 54.24сек – четвертою у другому жіночому півфіналі.  Дмитро Островський також був п’ятим на фініші свого півфіналу з результатом 47.58сек.

 

1500м, жінки, перше коло


На жіночій дистанції 1500 метрів, аби вийти з першого кола змагань одразу до фіналу, потрібно було фінішувати першою-другою у забігові або втиснутися у трійку тих, хто добирався за часом.

Бронзовій призерці пекінської Олімпіади Наталі Тобіас це зробити не вдалося. У своєму забігові представниця Донеччини фінішувала сьомою з результатом 4:16.67сек.

А ось дебютантка чемпіонатів такого рівня Анжела Шевченко перевершила сама себе. Потрапивши у найшвидший забіг попереднього кола, Анжела фінішувала п’ятою з особистим рекордом – 4:11.16сек. Саме з цього забігу до фіналу вийшли третя, четверта і п’ята на фініші учасниці. Відтак свій перший фінал дорослого чемпіонату Європи Шевченко проведе завтра.{jcomments off}

Попередня статтяЗимовий чемпіонат Європи. День перший. Ранкова програма
Наступна статтяПершого дня на чемпіонаті Європи в Парижі розіграно 4 комплекти нагород