Чемпіонат світу-2013 з кросу: кенійсько-ефіопська гегемонія

322
Бидгощ по праву можна назвати одним з найбільш легкоатлетичних міст Польщі. Ось і зараз тут зібралося більше 400 бігунів світу з 44 країн, щоб 24 березня взяти участь у чемпіонаті світу з кросу.

 
У 2010 році Бидгощ вже приймав чемпіонат світу з кросу, проте з того часу траса зазнала суттєвих змін. Зараз тут більше підйомів, спусків і природних перешкод, і разом з тим менше прямих відрізків. Коло дорівнює 1950 м і воно для всіх одне. Єдина різниця, що їх кількість для всіх категорій була різною. Чоловіки долали шість кіл – 12 км, жінки та юніори – чотири кола (8 км), а юніорки – три (6 км).
 
Подивитися, який вигляд мала траса, можна за лінком: http://dt9guucc6nuua.cloudfront.net/competitioninfo/8e6e68b7-3877-4da8-b040-02a9838dec60.pdf
 
Фаворитами чемпіонату традиційно вважалися кенійці та ефіопи. Несподіванки не сталося і саме вони розіграли «золото». Чемпіоном світу серед чоловіків став Джафет Корір з Кенії (32.45 хв). Слідом фінішували ефіоп Імане Мерга (32.51) та Теклемаріам Медін Велдесласіе з Еритреї (32.54).
 
У жінок «золото» з результатом 24.24 хв виграла кенійка Емілі Чебет. Компанію на п’єдесталі їй склали атлетки з Ефіопії – Хівот Аялем (24.27) та Белайнеш Ольхіра (24.33).
 
У змаганнях юніорок кенійські атлетки оформили «золотий» дубль. Першою фінішну лінію перетнула Фатіх Кіп’єгон (17.51 хв). Лиш тисячними долями секунди їй поступилася Агнес Тіроп. Ефіопка Алеміту Харойе третя (17.57).
 
Гегемонію кенійців на вищій сходинці п’єдесталу порушив ефіоп Хагос Гебріевт. Він переміг у змаганнях серед юніорів (21.04 хв). Кенієць Леонард Барсотон програв йому 4 секунди. Муктар Едріс з Ефіопії виграв «бронзу» (21.13).
 
На чемпіонаті світу також розігрувалася командна першість. До заліку йшли найкращі чотири результати з кожної команди. Трійку найсильніших серед чоловіків склали Ефіопія, США та Кенія відповідно. Серед жінок кенійкам вдалося виграти командне «золото». Збірні Ефіопії та Бахрейну розташувалися слідом.
 
Серед юніорів трійка найсильніших команд має такий вигляд: Ефіопія – Кенія – Марокко. Серед юніорок – Кенія перемогла, Ефіопія і Велика Британія розташувалися слідом.
Українці участі у чемпіонаті світу не брали.
Попередня статтяКалендар змагань на 25-31 березня
Наступна статтяЗі світу по нитці: марафонська «бронза» Олександра Бабарики та найкращі результати сезону у світі з усіх куточків планети