Сергій Басенко: «Головні старти для Стуй і Земляк – чемпіонати України і світу»

362
Літо 2014 року подарувало прихильникам української легкої атлетики безліч приємних спогадів. Особливе місце в них займають виступи дівчат на дистанції 400 метрів і естафети у їх виконанні.

 
Надійними подругами по естафетній команді атлеткам, які спеціалізуються безпосередньо з бігу на 400 метрів, стали бар’єристка Анна Рижикова, Ольга Ляхова (800 метрів) і відкриття минулого сезону Христина Стуй.
 
Стуй була чи не найбільш титулованою серед срібних медалісток чемпіонату Європи-2014, проте всі її попередні успіхи пов’язані з дистанціями 100 і 200 метрів й естафетою 4х100. Коло стадіоном на змаганнях вихованка Сергія Басенка почала долати лише минулого року. І вже перші старти змусили багатьох спеціалістів визнати: «Христя створена для цієї дистанції».
 
– Те, що Христі пасує 400-метрівка, бачив, як тільки почав з нею працювати. Але до Олімпіади не можна було щось змінювати, – розповідає Сергій Басенко. – Після Лондона вже почав включати в її тренування і довгі відрізки. У 2013-му ми ще змагалися з бігу на 100 й 200 метрів, але той рік виявився складним – ми ніби топталися на місці.
 
У 2014-му запропонував їй усе ж спробувати сили саме на 400 метрів. У нас усе вийшло, всі це відзначили. І цього року ми продовжимо, але спробуємо відібратися не лише до естафети, а й на особисту дистанцію.
 
Хоча, якщо говорити об’єктивно, шанси на медалі у нас є лише в естафеті. Щоб завойовувати їх в особистому виді, потрібно бігти 400 метрів з 50 секунд. Це надзвичайно високий результат. Звісно, ми готуємося і прагнемо цього, але потрібно реально дивитися на речі.
 
Минулий сезон відмінно провела і ще одна ваша учениця, Ольга Земляк. Їй і взагалі вдалося не лише двічі піднятися на п’єдестал головного старту року, а й покращувати особисті рекорди до заключних змагань.
 
З Олею ми дуже серйозно готувалися, що показали вже перші старти. Вона відразу дуже швидко пробігла, і я радий, що їй вдалося протриматися на такому ж рівні весь сезон. Винятком став хіба що командний чемпіонат Європи.
 
Те, що в кінці сезону вона встановила особистий рекорд… Таке, як правило, не можна спланувати й до такого не можна підготуватися. Пов’язую це з тим, що після вдалого виступу на чемпіонаті Європи вона скинула емоційний тягар. Він часто заважає атлетам показати високий результат на офіційних стартах. А коли він зникає, з ним зникають і ще кілька десятих і сотих.
 
Після насиченого літнього сезону ви з дівчатами вирішили пропустити «зиму». Як і де готувалися увесь цей час?
 
Потроху почали тренуватися вже у жовтні. Хороше завершення літнього сезону дозволило нам почати з того ж рівня: форма збереглася – і ми її лише підтримували. Під час підготовки виконували контрольні тренування, бігали відрізки. Взимку час від часу стартували то на 60, то на 200 метрів у манежі, але в офіційних змаганнях участі не брали.
 
До літнього сезону цілеспрямовано почали готуватися у лютому. Нам пропонували закордонні збори, але ми вирішили залишитися вдома, адже в Києві у нас є всі умови. Звісно, дівчатам було трішки складно психологічно, хотілось змінити обстановку. Проте я відразу сказав, що для нас важливий результат. І на мою думку, для його досягнення нам краще було лишитися вдома.
 
Уже відомо, коли Христя з Олею почнуть сезон?
 
Точно відомо, що Оля виступить на змаганнях серії IAAF World Challenge у Генгело (24 травня) і на етапі «Діамантової ліги» в Римі (4 червня). Можливо, буде старт на етапі в Досі (15 травня), але поки що чекаємо підтвердження. Христина почне змагатися в 20-х числах травня за турецький клуб «Фенербахче». Але для нас основні змагання цього року – чемпіонати України і світу.
 
А у якій формі зараз Анастасія Рабченюк? Вона продовжує тренуватися?
 
Три тижні тому все було добре, вона показала чудові результати на контрольних відрізках. Але зараз взяли невеличкий перепочинок у тренуваннях, адже організм не залізний і потрібно уважно прислухатися до сигналів, які він надсилає. Сподіваюся, найближчим часом повернемося до повноцінних тренувань.
 
Ольга Ніколаєнко, ФЛАУ
Попередня статтяЛегка атлетика на ТБ
Наступна статтяОбговорення проекту Положення Комісії позастадіонних видів легкої атлетики та висунення кандидатів у члени цієї Комісії