IAAF назвала найкращих метальників і багатоборців, EA – місця проведення чемпіонатів Європи-2017

303
Кенієць Джуліус Йего та полячка Аніта Влодарчик названі найкращими метальниками планети 2015 року, а американець Ештон Ітон та британка Джессіка Енніс-Гілл – найкращими багатоборцями.
 
Міжнародна Асоціація легкоатлетичних федерацій продовжує оголошувати список претендентів на титули Атлет та Атлетка року. Нагадаємо, розширений список буде включати в себе по дев`ять чоловіків та жінок – по одному представнику спринту, бар`єрного бігу, бігу на середні та довгі дистанції, бігу по шосе, спортивної ходьби, стрибків, метань, багатоборств та позастадіонних видів легкої атлетики.
 
І ось дійшла черга дізнатися імена найкращих метальників та багатоборців. Найбільше членів IAAF Family у сезоні-2015 у метаннях вразили досягнення Джуліуса Йего, який на чемпіонаті світу у Пекіні здобув золоту нагороду у метанні спису з рекордом Африки та третім результатом в історії – 92.72, а також Аніти Влодарчик.  Влодарчик домінувала цього року у секторі для метання молоту – виграла усі 11 змагань, в яких брала участь, в тому числі чемпіонат світу, а також встановила світовий рекорд – 81.08.
 
Ештон Ітон та Джессіка Енніс-Гілл у Пекіні вдруге у кар`єрі здобули титули чемпіонів світу, причому американець зробив це, встановивши світовий рекорд – 9045 очок.
 
Кандидати в решті видів будуть оголошені найближчими днями. Потім група експертів 17-18 листопада визначить трійки фіналістів, після чого Рада міжнародного фонду з легкої атлетики обере Атлета та Атлетку року.
 
***
 
9-10 листопада у Франкфурті триває 145-е засідання Ради Європейської легкоатлетичної асоціації. Під час нього були визначені місця проведення командного чемпіонату Європи-2017 у Суперлізі та чемпіонату Європи-2017 з кросу.
 
Найкращі 12 збірних команд Старого світу змагатимуться у 2017-му році у французькому місті Лілль, яке було єдиним кандидатом на проведення Суперліги. За право приймати за два роки найкращих європейських кросменів змагалися Шаморин (Словаччина) та Дублін (Ірландія). У підсумку голоси розподілилися 12 проти трьох на користь словацької заявки.
 
Зазначимо, що за пропозицією президента ЄА Свейна Арне Хансена, вибори проводилися шляхом відкритого голосування. Подібним чином, задля більшої прозорості, будуть прийматися рішення і щодо інших важливих питань.
Попередня статтяНаталія Легонькова виграла півмарафон у Польщі
Наступна статтяРеакція IAAF на заяву WADA