Новий дім ЕА як стартовий майданчик для нових змін

357

Минулого тижня представники національних федерацій-членів ЕА зібралися в Лозанні, аби взяти участь у відкритті нового Дому ЕА.

 

Для ЕА ця урочиста подія стала початком нового життя в новому домі, а для її учасників — можливістю ближче познайомитися між собою і обговорити різноманітні питання щодо розвитку європейської легкої атлетики.

 
Україну на урочистому відкритті Дому ЕА представляв віце-президент ФЛАУ Фідель Тимченко. Серед почесних гостей заходу був і ще один українець, перший віце-президент ІААФ, член Виконкому МОК, президент НОК України Сергій Бубка.
 
Із задоволенням представляв українську легку атлетику там, де її добре знають і поважають. Приємно було спостерігати, що особливу увагу гості заходу приділили Сергію Назаровичу Бубці, інакше як легендою спорту його не називали. Саме він під час урочистої церемонії відкриття Дому ЕА виголошував офіційну промову від імені Міжнародного олімпійського комітету, – розповідає Фідель Іванович. – Хоча захід і був святковим, звісно, не обійшлося без обговорення і обміну думками щодо перспектив розвитку європейської і світової легкої атлетики.
 
Основну увагу було приділено трьом аспектам діяльності федерацій. Перш за все говорили про комерціалізацію нашого виду спорту, про те, що необхідно для повноцінного фінансування заходів, підготовки та тренувань атлетів. Не секрет, що Європа розвивається зовсім в іншому руслі, ніж Україна. Якщо в Україні фінансування спорту здійснюється з державного та муніципальних бюджетів, то у більшості європейських країн державне фінансування або взагалі відсутнє, або є незначним і далеко не єдиним джерелом фінансування спорту. Тому більшість питань, які обговорювали, стосувалися саме пошуку шляхів залучення спонсорів у легку атлетику.
 
Також говорили про шляхи усунення будь-яких проявів корупції в частині фінансування та організації спортивних заходів. І, звісно, про активне протистояння і боротьбу з допінгом у всіх його проявах — як поширенні, так і вживанні”.
 
Що ж до Дому ЕА, то він має стати стартовим майданчиком для нового етапу розвитку європейської легкої атлетики. “Коли мене обирали президентом, я обіцяв зміни, і зараз у нас є той дім, де ми будемо втілювати обіцянки у життя”, – зазначив президент ЕА Свен Арне Хансен.
 
Новий дім ЕА розташований неподалік від Центральної залізничної станції Лозанни. Його будівництво почалося у квітні 2015 року. Біля входу є стіна, на якій зображені логотипи 51 національної федерації, які входять до складу ЕА, та вітання 41 офіційною мовою членів Європейської легкої атлетики.
 
Новий офіс налічує чотири поверхи, проте ЕА займе лише перші два з них. Решту два здаватимуть в оренду. Крім того у приміщенні є архів і підземна парковка.
 
***
 
Тими ж днями в Лозанні відбулося засідання Ради ЕА. Зокрема, на ньому обговорювалося питання запровадження нової системи відбору на чемпіонат Європи, яку планують застосувати вже у 2020 році. А також було оголошено місто, яке прийме чемпіонат Європи з кросу у 2018 році. Ним став Тілбург (Данія). Нагадаємо, що цього року змагання відбудуться у Кіа (Італія). Україну на ньому представлять 25 атлетів.
Фото (с)European Athletics
Попередня статтяВолодимир Рудюк – в ефірі програми «Спорт. Тиждень» на телеканалі UA:ПЕРШИЙ
Наступна статтяЯрослав Нечипорець — про участь у Європейській конференції з видів витривалості