Сергій Смелик: «Якби організм був автомобілем, достатньо було б перемикання швидкості»

275
Після півфіналу з бігу на 200 метрів на чемпіонаті України, здавалось, що у фіналі, за наявності сильнішої конкуренції, Сергію Смелику таки підкориться норматив для участі у чемпіонаті світу. Сподівався на це і сам спортсмен, проте пробігти дистанцію за 20,40 секунд або швидше йому поки що не вдалося.

 

Смелик став чемпіоном України з часом 20,52 секунди. А після виступу дав невеличкий коментар для сайту ФЛАУ.

 
– У півфіналі був, м’яко кажучи, непоганий вітерець. А от у фіналі зорі не склалися. Його не було взагалі – 0,0 метрів на секунду. Був би хоч невеличкий вітерець, хоч плюс один – і можна було б розраховувати на норматив. Попереду у мене чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій, спробую там себе реалізувати.
 
Минулого року на чемпіонаті Європи у Берліні ви говорили про те, що шкодуєте про відмову від виступу на 100 метрах, оскільки це могло б вам допомогти розбігтися і на 200 показати вже зовсім інший результат. Не думали у Луцьку подолати стометрівку? Можливо, тоді і норматив було б легше виконати?
 
Ні. Ми цілеспрямовано готувалися і налаштовувалися на 200 метрів. Після командного чемпіонату Європи м’язи були в хорошому тонусі, стан був хороший. Але десь трішки не вистачило вдачі, десь сил.
 
Не вистачає поки що і чоловічій естафетній команді 4х100 метрів…
 
Так, ми поки що поза межами топ-16, які братимуть участь у чемпіонаті світу. Команда у нас непогана. Не розумію, чому не вдалося на командному чемпіонаті Європи показати гідний результат. Адже на початку сезону на Всесвітніх естафетах ІААФ у Йокогамі ми показали пристойний результат. Я сподівався, що на командному чемпіонаті України відберуться сильні хлопці, і з усіма найшвидшими на даний момент, ми зобов’язані були додавати. Ніби і передачі були злагодженими, але, певно, десь недопрацювали.
 
У мене, Ігоря Бодрова і Саші Соколова досвід є. Ми підтягуємо молодих, навчаємо їх. У нас був збір перед змаганнями. Ми потренували передачі. І вони були непоганими, хоч і не на сто відсотків гладкими. Проте я не можу сказати, що тут у нас є колосальний запас. Це десята секунди. Бігти потрібно… Бігти потрібно швидко.
 
Попереду у вас лише чемпіонат ABAF чи будуть й інші турніри, де буде шанс виконати норматив?
 
Точно буде лише чемпіонат Балканських федерацій. Щодо комерційних турнірів, то поки що чекаю на запрошення. Їх було багато на початку сезону, але я відмовлявся. Сезон був насиченим і «розкиданим». Я починав стартувати зі ста метрів, потім потрібно було перелаштуватися на 200. Ніби і вдалося, але, як часто буває, трішки не вистачило часу. Спробуємо ще розкачатися до чемпіонату ABAF.
 
Якщо будуть пропозиції щодо участі і в інших змаганнях, то погоджуватимуся. Потрібно намагатися виконати норматив. Якщо ж не вдасться… Не хочеться їхати на чемпіонат світу, щоб показувати там 20,70. Воно того не варте. Після таких результатів тільки засмучуєшся, руки опускаються. Тому якщо не потраплю… Наступного року будуть Олімпійські ігри, і підготовка буде вестися безпосередньо під них. Цього року у травні ми мали бути максимально готові до Всесвітніх естафет ІААФ, за місяць – до Європейських ігор у Мінську, ще місяць – і мені потрібно перелаштуватися на 200 метрів і гарно пробігти. Насправді, це не так просто. Якби організм був таким, як автомобіль, коли ти перемкнув передачу і їдеш… Людям же потрібно, щоб відбулася адаптація.
Попередня статтяСуперські висоти, довжини та бар’єри
Наступна стаття«Діамантова ліга»: друге місце Проценка й олімпійський норматив Ляхової у Парижі