Суперські висоти, довжини та бар’єри

358
У Луцьку завершився чемпіонат України-2019 з легкої атлетики. В останній його день своє реноме підтвердили лідери вітчизняної Королеви спорту. Нових імен в переліку тих, хто виконав нормативи на чемпіонат світу в Катарі, не з’явилося.
 
Прикрасою третього змагального дня на стадіоні «Авангард» стало протистояння жінок в секторі для стрибків у висоту. Трійка призерок визначилася тут досить швидко, вже після планки на 1.88 – киянки Юлія Левченко та Ірина Геращенко та Ярослава Магучіх з Дніпропетровської області. На жаль, не зуміла їм нав’язати боротьби Оксана Окунєва – напередодні на тренуванні миколаївська висотниця підвернула ногу і не змогла взяти участь у фіналі. А тріо лідерок після 1.88 синхронно взяли 1.91 та 1.94. І лише на 1.96 розпочався «відсів». Левченко та Магучіх взяли цю висоту з другої спроби, а Геращенко вона не підкорилася. 1.98 виявилися не під силу дніпрянці, тоді як Левченко з третьої спроби її взяла. А після цього з другої – і 2 метра рівно! Таким чином Юлія стала чемпіонкою України з найкращим своїм результатом в сезоні. А всі три медалістки підтвердили нормативи на Доху.
 
У стрибках у довжину Марина Бех-Романчук з Хмельниччини вже в першій спробі полетіла на 6.79, і ця позначка виявилася для неї переможною, а для решти суперниць – не досяжною. Приємно, що всі шість стрибків Марини були вдалими, без заступів, і стабільно за 6.60. Отож, Марина також підтвердила норматив на чемпіонат світу.
 
Це вдалося зробити в п’ятницю ще одній атлетці – дніпрянці Анні Рижиковій. Вона дуже впевнено, з відривом від суперниць більш ніж в секунду виграла фінал з бігу на 400 метрів з бар’єрами – 55,48. Додамо, що Анна стала єдиною, кому вдалося оформити на чемпіонаті України золотий дубль – напередодні вона виграла «чисту» 400-метрівку. Також дві перемоги в Луцьку має Вікторія Калюжна з Донецької області. Але 5000 метрів проводилися за програмою чемпіонату України, а 10000 метрів – командної першості.
 
Також слід відзначити трьох атлеток, які вибороли золоті нагороди з особистими рекордами – Вікторію Ніколенко з Черкаської області (800 м – 2.06,53), Тетяну Кайсен з Дніпропетровської (200 м – 23,66) та Дарину Слободу з Київської (семиборство – 6208).
 
За підсумками чемпіонату України-2019 перемогу в командному заліку здобула збірна Київської області, другими стали представники столиці, третіми – Дніпропетровщини. Ну а щодо відбору на чемпіонат світу, то у атлетів, які ще не мають нормативів, є ще час на їх виконання до 6 вересня. Окрім цього, низці спортсменів можна буде сподіватися на добиранням за рейтингом ІААФ.
 
З повними результатами та відеотрансляцією змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням
 
Фото – Дмитро Вакулка
Попередня статтяДарина Слобода: «Аліна Шух додавала натхнення боротися»
Наступна статтяСергій Смелик: «Якби організм був автомобілем, достатньо було б перемикання швидкості»