3 серпня
Стрибки в довжину, жінки
ФІНАЛ
Початок змагань (за київським часом): 04:50
У Токіо українка Марина Бех-Романчук приїхала однією з головних фавориток змагань зі стрибків у довжину. Й недарма. За ті п’ять років, що минули з Олімпіади в Ріо, українка встигла виграти срібло чемпіонатів світу і Європи, золото й бронзу чемпіонатів Європи в приміщенні, а результати за 6.90 м стали для неї звичною справою. І хоча в літньому сезоні найкращим результатом Марини лишається 6.79 м, сподіватимемося, що в олімпійському фіналі їй вдасться не лише його поліпшити, а й втілити в життя свою мрію.
Хто ж буде суперницями українки по фіналу? Чинна чемпіонка світу німкеня Малайка Міхамбо, олімпійська чемпіонка американка Бріттні Ріс та її співвітчизниця Тара Девіс, в активі якої нинішнього сезону 7.14 м; призерка Олімпійських ігор, чемпіонка світу в приміщенні сербка Івана Шпановіч, бронзова медалістка чемпіонату світу нігерійка Есе Бруме, яка цьогоріч стрибнула на 7.17, срібна медалістка чемпіонату Європи британка Жасмін Сойєрс, бронзова медалістка чемпіонату Європи в приміщенні шведка Хадді Сагніа, фіналістка Олімпійських ігор і чемпіонату світу австралійка Брук Стреттон, фіналістки чемпіонату світу британка Ебігейл Ірозуру таШантель Мелоун з Британських Віргінських островів, а також бронзова медалістка юніорського Пан-Американського чемпіонату-2017 Тайра Ґіттенс з Тринідаду й Тобаго.
Загалом, сім з 12 фіналісток у своїй кар’єрі стрибали за 7 метрів, а п’ятеро з них робили це нинішнього сезону.
400 метрів, жінки
Перше коло, забіг 3
Початок змагань (за київським часом): 04:01
Формула виходу до фіналу: 3 перші з кожного забігу й 6 за часом
Найтитулованіша олімпійка України Ольга Бризгіна якраз спеціалізувалася з бігу на 400 метрів. У 1988 році вона виграла золото, а через чотири роки – срібло. Крім того на обох цих Олімпіадах Бризгіна перемагала в складі жіночої естафетної команди 4х400 метрів.
Тетяна Мельник уже має досвід виступів на Олімпійських іграх. В Ріо вона була дебютанткою і ще мало кому відомою спортсменкою, але те, як Тетяна вміло займала позицію, приймаючи естафетну паличку, відзначали всі її подруги по команді.
З того часу Мельник виступала на найбільших спортивних форумах не лише в складі естафети, а й безпосередньо з бігу на 400 метрів. На жаль, Тетяна пропускала зимовий сезон через операцію. До літа, згідно з прогнозами, вона мала повністю відновитися, хоча літній сезон почався для українки не надто легко. Чи вдалося їй підійти в оптимальній формі до Олімпійських ігор? Будемо сподіватися на це й чекати на її виступ уже цієї ночі.
А чи знали ви, що…? Світовий рекорд з бігу на 400 метрів тримається з 1985 року. Тоді, 6 жовтня в Канберрі, Маріта Кох з НДР подолала дистанцію за досі недосяжні 47.60 с. Олімпійський рекорд був встановлений француженкою Марі-Жозе Перек в Атланті-1996 (48.25 с).
200 метрів, чоловіки
Перше коло, забіг 5
Початок змагань (за київським часом): 05:37
Формула виходу до фіналу: 3 перші з кожного забігу й 3 за часом
Якщо найтитулованіша українська олімпійка спеціалізувалася з бігу на 400 метрів, то найтитулованіший олімпієць України Валерій Борзов був спринтером. І одна з його п’яти олімпійських медалей – золота – була саме з бігу на 200 метрів (1972 рік).
Почавши займатися легкою атлетикою лише в університетські роки, Сергій Смелик зумів стати справжнім лідером українського спринту сьогодення. На чемпіонаті Європи-2014 році в Цюриху він виграв бронзу з бігу на 200 метрів. Виступав він і на Олімпійських іграх, щоправда, ні в Лондоні-2012, ні в Ріо-2016 йому поки що не вдавалося подолати перше коло.
В Токіо-2020 Смелик потрапив за добором. Чи вдасться йому поліпшити результати останніх років? Про це дізнаємося вже зовсім скоро.
Штовхання ядра, чоловіки
Кваліфікація, група В
Початок змагань (за київським часом): 14:40
Кваліфікаційний норматив: 21.20 м або 12 найкращих за результатом
У цій дисципліні ми піднімалися на вершину й падали з неї, вигравали й втрачали. Зрештою, в офіційній статистиці на сьогодні з часів незалежності в України значаться один олімпійський призер і троє фіналістів. В Атланті-1996 Олександр Багач виграв бронзу. Ту нагороду йому приніс результат 20.75 м. Роман Вірастюк був шостим (20.45 м). У Сіднеї-2000 Юрій Білоног штовхнув ядро на 20.84 м і став п’ятим, а в Пекіні-2008 зупинився в кроці від п’єдесталу – 20.63 м і четверте місце.
Учасник Токіо-2020 Ігор Мусієнко за 20 метрів нинішнього сезону штовхав на трьох турнірах. Найкращим з них був відкритий чемпіонат Молдови, де сумчанину вдалося показати 21.15 метрів і відібратися на перші в кар’єрі Олімпійські ігри. Якщо Мусієнко зможе повторити цей результат в Японії, то гарантує собі місце у фіналі.
Досвід виступу на міжнародній арені у Мусієнка поки що не надто великий. На чемпіонаті Європи-2018 він був 15-м у кваліфікації. Ще двічі брав участь у командних чемпіонатах Європи (2017 і 2019 років).
А чи знали ви, що…? Вага ядра – 7.26 кг, діаметр – 110-130 мм; діаметр кола – 2.135 м.
Трансляцію змагань дивіться на UA:Перший та на Суспільне|Спорт.