Роман Кокошко: «Ані затримка змагань, ані мокрий сектор не вплинули на виступ»

1123
Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

У зимовому сезоні штовхальнику ядра Романові Кокошку нарешті вдалося показати те, на що він дійсно спроможний. Атлет встановив рекорд України в приміщенні, виграв медаль чемпіонату Європи в приміщенні, Кубок Європи з метань, але що не менш важливо, провів його стабільно й упевнено. Влітку він мав би лиш набирати обертів, проте психологічна складова зіграла свою роль.

Після перших турнірів на стадіоні, здавалося, що результати обов’язково прийдуть, але зі старту до старту ядро вперто летіло на одну й ту ж позначку – 20.30-20.40 м.

«Коли бачив 20.33 на змаганнях, уже починало трусити. Не міг навіть дивитися на ці цифри. Ядро, ніби під копірку, летіло майже завжди в одну точку, – пригадує Роман Кокошко. – На перших стартах після зимового сезону здавалося, що збережу темп і лиш набиратиму обертів, але не вдавалося знайти ритм, які б моделі не використовували, як би зі штангою не працювали… Все ж вкотре доводиться констатувати, що проблема в психології є».

Володимир Зінченко, тренер Романа Кокошка / Фото (с)Ulf Schiller, athletix.ch

Підтримати Романа до Будапешта приїхали його мама й перша тренерка Тетяна Дідик. Атлет щиро прагнув зламати неприємну традицію літнього сезону й таки досягнути фіналу на другому в його кар’єрі чемпіонаті світу. Але склалося зовсім інакше. І якщо хтось почав би шукати причини в перенесенні змагань або мокрому секторі, то Кокошко після завершення кваліфікації показав, що він, як би складно йому зараз не було, ментально доріс до рівня по-справжньому професійного атлета, який за правом належить до еліти як мінімум на європейському континенту.

«Ані те, що сектор був мокрим, ані затримка змагань не вплинули на сьогоднішній виступ. Після двох спроб на розминці підійшов до тренера зі словами, що все добре. Навіть настрій був хороший. Все йшло до того, що сьогодні має скластися досить непогано, – говорить Роман Кокошко після кваліфікації. – Але цього літа я досить сильно втратив у вазі. Це постійна проблема. Для мого зросту й габаритів ідеальною була б вага 135-140 кілограмів. Я ж важу 123. Сила, всі якості збереглися, а ваги не вистачає. В моєму виді спорту цей показник грає велику роль.

Але навіть попри те, що я не в найкращих кондиціях, змагатися потрібно було й можна. Все потрібно було робити з посмішкою на обличчі.

З технічної точки зору я теж припустився помилки в усіх трьох спробах. На ядро діє сила земного тяжіння, і нам потрібно прийняти таке фінальне положення тіла, щоб ми поступово розганяли снаряд, не зриваючи його з траєкторії. Розгін повинен бути плавним з постійним прискоренням, а швидкість та зусилля на фінальній стадії мають бути максимальними. У фіналі замість того, щоб бити корпусом у снаряд, я, навпаки, піднімався, ядро скочувалося вниз і летіло дуже низько, зовсім не під тим кутом, під яким це було потрібно».

Зрештою, з результатом 19.17 м Кокошко став 29-м. Найдалі в кваліфікації ядро штовхнув Дарлан Романі з Бразилії (22.37 м).

Всі результати кваліфікації зі штовхання ядра серед чоловіків на чемпіонаті світу-2023

Ольга Ніколаєнко, ФЛАУ

Попередня статтяШтовхання ядра, спортивна ходьба й найкращий результат сезону Світличного на старті чемпіонату світу-2023
Наступна статтяМихайло Кохан: «Мав виконувати норматив ще в першій спробі»