Боротьба до фінішної лінії: як атлети змагалися за медалі в другий день чемпіонату України з кросу

1940
Фото (с)Олександр Залевський/ФЛАУ

309 атлетів і атлеток з 21 області України та міста Києва зібралися в Білій Церкві, щоб 28-29 жовтня взяти участь у чемпіонаті України з кросу. Організатори доклали максимум зусиль для того, щоб учасники й гості залишилися максимально задоволеними і, як говорив перед змаганнями головний тренер з видів витривалості Сергій Романчук, дійсно отримали позитивні емоції у цей нелегкий для України час.

«Змагання пройшли на найвищому рівні, про що свідчить і кількість присутніх гостей, і глядачів, – говорить в.о. президента ФЛАУ Ольга Саладуха. – По дистанції для спортсменів була організована музична підтримка від барабанщиків, оперного оркестру, діджея. Все це створювало дружню й позитивну атмосферу; всі були раді бачити один одного й спілкуватися».

У другий день змагань навіть погода була на боці учасників, подарувавши сонце, тепло й відсутність вітру.

«Через вітер перший день був дійсно дуже стресовим. Він був настільки сильним, що зносило намети, які ставили, й ми дуже хвилювалися за безпеку спортсменів і всіх присутніх на кросі, – говорить головний тренер з видів витривалості Сергій Романчук. – В іншому змагання пройшли на найвищому рівні. До нас знову долучився легкоатлетичний клуб Легонькових, який забезпечив призовий фонд у розмірі 150 тисяч гривень. На основних дистанціях грошові призи також вручали від Олега Савчука».

Ольга Саладуха й Сергій Романчук | Фото (с)Олександр Залевський/ФЛАУ

Призовий фонд на змаганнях такого рівня, поза сумнівом, має стати однією зі складових для залучення більшої кількості учасників і росту їхніх результатів. Але не лише він.

«Такі заходи потрібно проводити з залученням комерційної складової. До того ж організація забігів для любителів на змаганнях національного рівня також може мати позитивний вплив. Усе це повинно сприяти залученню як спонсорів, так і кількості людей, які прийдуть у легку атлетику й тим самим зроблять крок до здорового способу життя», – зазначає Ольга Саладуха.

У другий день медалі розіграли чоловіки й жінки та молодь (U23).

Фото (с)Олександр Залевський/ФЛАУ

Чемпіоном України серед чоловіків став досвідчений кросмен Дмитро Сірук з Рівненської області, який подолав 10 км за 32:09 хв. Ігор Порозов (32:22 хв) й Іван Стребков (32:27), які представляють Київську область, виграли срібло й бронзу відповідно.

«Сьогодні була ідеальна для кросу погода, +15 градусів. До того ж у Білій Церкві мені завжди добре біжиться, часто тут перемагав, – говорить Дмитро Сірук журналістці сайту «Жорстка атлетика». – Я правильно розклав сили по дистанції. Ігор Порозов швидко почав і я відставав від нього метрів на 50. Але плавний початок був для мене хорошим вибором».

Фото (с)Олександр Залевський/ФЛАУ

Жінки бігли 8 км і поза конкуренцією тут була представниця Донеччини Богдана Семьонова (29:48 хв). Киянки Ольга Нижник (30:06 хв) і Євгенія Прокоф’єва (30:53 хв) посіли друге й третє місця відповідно.

Фото (с)Олександр Залевський/ФЛАУ

Стільки ж бігли й чоловіки U23. Фаворитом цих змагань вважався Андрій Атаманюк з Хмельниччини. Власне, він і переміг (26:16 хв). Проте, як зазначив після фінішу, втрачати пильність і розслаблятися ніколи не можна, адже суперники теж сильні й будь-хто з них може піднести сюрприз або обігнати тебе. Юрій Кузінський з Житомирщини фінішував другим (26:48 хв), а киянин Олександр Гонський став третім (27:04 хв).

Напередодні змагань Сергій Романчук говорив про те, що жіноча команда U23 на чемпіонаті Європи з кросу має шанси поборотися за місце в першій вісімці, тож, найімовірніше, тут путівки до Брюсселя отримають одразу три атлетки. І боротьба за таку можливість подарувала справжню інтригу. На фініші дистанції 6 км чемпіонку України волинянку Іванну Потапчук та срібну призерку Уляну Рачинську з Львівщини розділила лише одна секунда – 23:48 і 23:49 хв відповідно. Третьою стала Дарина Омарова з Харківської області (23:52 хв).

Фото (с)Олександр Залевський/ФЛАУ

«Розраховувала на перемогу, але знала, що буде важко, оскільки дівчата сильні. Ми з ними змагаємося не перший рік і, хто з нас переможе, це постійна лотерея. Адже на стадіоні це одне, а крос це завжди непередбачувано», – зазначила Івана Потапчук після фінішу в інтерв’ю сайту «Жорстка атлетика».

«Мені дуже сподобалися змагання. Крім того, що це був відбір на чемпіонат Європи з кросу, це ще й була можливість подивитися на нове покоління, на наших майбутніх зірок, – говорить Ольга Саладуха. – Приємно й те, що наші титуловані атлети продовжують легкоатлетичні традиції у себе в родинах. Так, у Білій Церкві у віковій категорії U16 змагався син Івана Гешка Олександр і поступився лише старшому за нього на півтора роки Артему Набоку».

«Попереду у нас затвердження команди на чемпіонат Європи з кросу, – продовжує Сергій Романчук. – Як головний тренер рекомендуватиму Виконкому затвердити до неї чемпіонів у своїх категоріях, а також трьох людей у жіночу молодіжну команду. Розраховував на Тетяну Когут, але до трійки ввійшла Дарина Омарова. З одного боку, це може здатися несподіванкою, але з іншого, вона наполеглива дівчина. Зараз, доки війна, Дарина мешкає поблизу Брюсселя й ще за чотири місяці запитувала, чи повезуть команду на чемпіонат Європи. Попри складну дорогу, вона приїхала на відбір, стала третьою і завоювала місце в команді.

Також у Бельгії плануємо виступ змішаної естафетної команди в складі перможців і срібних призерів чемпіонату України – Вадима Лонського, Андрія Краковецького, Вікторії Шкурко Вікторія й Анжели Бондар.

До офіційної делегації, найімовірніше, ввійде чотири людини: керівник делегації, яким буде хтось з представників тренерського штабу, а також троє особистих тренерів».

З усіма результатами чемпіонату України-2023 з кросу можна ознайомитися ТУТ.

Попередня статтяВітряний початок та перші медалі чемпіонату України-2023 з кросу
Наступна статтяЛьвівські спортивні шкільні ліги з легкої атлетики: від команди школи – до збірної України