“Зірки Жердини” і особистий рекорд Мазурика

239

У Донецьку завершився традиційний міжнародний турнір «Самсунг – Зірки Жердини», які включені до календаря Європейської легкоатлетичної асоціації.

Нинішнього року змагання, ідейним натхненником та організатором яких є олімпійський чемпіон, 35-разовий рекордсмен світу зі стрибків з жердиною, Герой України Сергій Бубка, відбулися вже в 22 раз. Нинішнього року Сергію Назаровичу знову вдалося зібрати чудовий склад учасників. Але встановити 12-тий світовий рекорд на традиційному донецькому турнірі цього разу учасникам не вдалося.

 

Звісно, найбільші сподівання організатори «Зарок Жердини» покладали на черговий тріумфальний виступ Єлєни Ісінбаєвої. Дворазова Олімпійська чемпіонка повернулася в сектор лише тиждень тому на змаганнях «Русская Зима», де одразу показала найкращий результат сезону в світі – 4м81см. У донецьку Єлєна знову оновила світовий топ-лист, вигравши турінр з результатом 4м85см. Намагалася Ісінбаєва штурмувати і висоту світового рекорду для закритих приміщень – 5.01 – але всі три спроби спортсменки виявилися невдалими. Нагадаємо, що останній світовий рекорд під дахом росіянка встановили саме в Донецьку рівно 2 роки тому, подолавши висоту 5 метрів рівно.

 

«У мене було чудове налаштування на змагання. Фізично і морально я готова до встановлення нових світових рекордів, але сьогодні мені ще не вистачає змагальної практики. Рік поза сектором не може не датися взнаки», – сказала Ісінбаєва після старту.Isinbayeva_kiss

 

Друге місце серед жінок посіла чинна чемпіонка світу Анна Роговска. Польська атлетка зупинилася на позначці 4м70см. З бронзою повертається до Чехії національна рекордсменка Ірджіна Птачнікова – 4м60см, котра за спробами обійшла призерку чемпіонату світу Моніку Пирек із Польщі.

 

Чоловічий турнір нинішнього року в Донецьку був інтригуючим та захоплюючим. І тим приємніше, що одним із «інтриганів» став срібний призер чемпіонату Європи в Барселоні Максим Мазурик, котрий на рівних змагався з чинним чемпіоном Європи та лідером світового сезону Рено Лавіліньє. Обидва атлети з другої спроби подолали висоту 5м82см. Для Максима ця висота вже була особистим рекордом для закритих приміщень і дорівнювала його абсолютному досягненню.

 

Далі планку підняли на висоту 5м93см, що на один сантиметр вище найкращого результату сезону в світі, показаного Рено Лавіліньє ще місяць тому. Як для француза, так і для донеччанина усі три спроби на цій висоті виявилися невдалими і … почалася пере стрибка.

 

Судді опустили планку на 5м88см. І.. Обидва атлети впоралися з цією висотою!!! Для Максима Мазурика це був другий особистий рекорд на сьогоднішній вечір. Далі – знову 5.93. Француз із легкістю перелетів через планку, Мазурик – виконав невдалу спробу і залишився на другій позиції. Рено Лавіліньє виграв з новим найкращим результатом сезону в світі – 5м93см.

 

«Чи засмутився я поразкою? – відповідав на запитання журналістів Максим Мазурик після старту, – Зовсім ні. Я сьогодні підняв планку особистого рекорду для закритих приміщень на 7 сантиметрів, а для мене це вже є чималою перемогою. Ми ще зустрінемося з Рено на деяких стартах, і, думаю, я зможу ще дати йому бій.»{jcomments off}

Попередня статтяПовх і Рємєнь з особистими рекордами в Дюссельдорфі
Наступна статтяЧемпионат на результат